27. 4. 2024 | Milan Sochor

První změny v A-týmu: Loučí se úspěšní trenéři i brankář

Vedení klubu usilovně pracuje na skladbě kádru i realizačního týmu pro další sezonu. V té už spolu na lavičce A-týmu nebudou pokračovat trenéři Aleš Kraučuk s Radkem Hamanem. S A-mužstvem Bruslařů se loučí také brankář Martin Nedvěd, v Kotlině však zůstává. V klubu bude i nadále působit jako trenér mladých brankářů.

Aleš Kraučuk se ujal kormidla před sezonou 2022/23, Radek Haman se k němu jako asistent připojil v téže sezoně po 11. kole. Oba tak spolu trénovali A-tým dva soutěžní ročníky. V obou sezonách dovedli mužstvo na pátou příčku po základní části. V prvním případě Bruslaři vypadli v prvním kole play off se silným Havířovem, v uplynulé sezoně s týmem plným odchovanců postoupili přes Opavu a slavili konečné třetí místo ve své skupině.

„Alešovi a Radkovi chceme za klub moc poděkovat, odvedli kus skvělé práce. Zapracovali spoustu mladých hráčů a neměli to vůbec lehké. V této sezoně sice mužstvo pod jejich vedením střídalo dobré výkony s těmi špatnými, ale nakonec tým dovedli ke skvělému třetímu místu v naší skupině. Rozjeli pomyslný vlak směrem, kterým se chceme dál ubírat, ale zároveň cítíme, že mužstvo potřebuje další impuls. Ještě jednou za vedení klubu děkujeme za odvedenou práci a přejeme si, aby dál zůstali spjati s BK Havlíčkův Brod,“ vysvětluje předseda klubu a jeden z jednatelů A-týmu Miroslav Třetina.

Aleš Kraučuk vedl A-tým Havlíčkova Brodu dvě sezony, v té druhé s ním získal třetí místo ve skupině východ
(Foto: Luboš Vácha)

V příští sezoně už další starty v A-mužstvu Bruslařů nepřidá dvaadvacetiletý gólman Martin Nedvěd. Ten přišel do Havlíčkova Brodu ze Žďáru nad Sázavou už před sezonou 2017/18 do extraligového dorostu. V havlíčkobrodské mládeži strávil tři sezony a následně se plynule zapracoval mezi muže. Nejvýraznější stopu zanechal v sezoně 2021/22, kdy se pravidelně střídal s Ondřejem Chaloupkem. O něco větší porci zápasů odchytal ale právě Martin Nedvěd, který byl oporou mužstva a vychytal dvě čistá konta. S A-týmem se teď loučí, z Kotliny ale nemizí. I nadále v ní bude pokračovat v mládeži jako trenér brankářů.

„Skromný, pracovitý a mladý gólman, který v klubu přijal jakoukoliv roli a vždy se s ní popral statečně. Samozřejmě jeho vytíženost v zápasech se každou sezonou zmenšovala, a tak jsme dospěli k rozhodnutí, že Martin potřebuje stabilně chytat a být jedničkou, byť o patro níže. Martinovi za vedení děkujeme, ale určitě se neloučíme, protože Méďa působí v klubu jako trenér brankářů a je v tomto ohledu pro klub nesmírně perspektivní,“ dodává Miroslav Třetina.

Martin Nedvěd nastoupil do brankoviště A-týmu Bruslařů v pěti předchozích sezonách
(Foto: Karolína Vencovská)

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu