6. 9. 2011 | Ladislav Vácha

Radim Ostrčil? Talentovaný bek ostřílený extraligou a mládežnickými reprezentacemi

Havlíčkobrodští Rebelové ještě před koncem letní přípravy definitivně uzavřeli svou soupisku, s níž vyrukují do dalšího prvoligového ročníku. Ve výběru trenérského tandemu Petr Novák - Jaroslav Benák figurují i dva hráči z brněnské Komety, kteří mají do souboru z Kotliny vyřízené střídavé starty. Jedná se o mladé obránce Petra Šenkeříka a Radima Ostrčila. Prvně jmenovaného určitě nemusíme po skvělých výkonech v našem týmu během uplynulé sezony výrazněji představovat, podívejme se tedy jen na jeho o dva roky staršího spoluhráče.

Radim Ostrčil:

Pozice: obránce
Věk: 22 let
Výška: 182 cm
Váha: 90 kg
Držení hole: levá

Jméno dvaadvacetiletého zadáka je velice úzce spjato se Vsetínem, kde strávil většinu své dosavadní kariéry. Už v mládežnických celcích na sebe strhával pozornost skvělými výkony, když vedle plnění defenzivních povinností stíhal i podporovat ofenzívu. Na obránce sbíral dost kanadských bodů, přičemž díky vysokému počtu asistencí platil především za spolehlivého nahrávače. Během hokejového mládí v dresu Valachů dosáhl také dvou obrovských úspěchů: podílel se na zisku mistrovského titulu v kategorii 7. tříd a s juniorkou se po finálovém triumfu nad Spartou radoval z extraligového primátu. Stabilně výborná forma talentovaného beka nezůstala bez odezvy, když teprve jako šestnáctiletý benjamínek si odbyl za A-mužstvo svůj debut v nejvyšší soutěži. A to nebylo v sezoně 2005 - 2006 zdaleka vše, vedle tuzemské smetánky se ve dvou utkáních za Hradec Králové objevil také na prvoligové scéně, přičemž díky jednomu duelu nahlédl i do prestižního play-off. Lapač však definitivně opustil až v soutěžním ročníku 2007 - 2008, když jeho kroky zamířili na Hanou.

V barvách Olomouce si vedle přípravného Tipsport Cupu a juniorské extraligy zahrál také první ligu, a to včetně vyřazovacích bojů. Co se týče pestrosti, pro Radima Ostrčila byla určitě nejzajímavější předminulá sezona 2009 - 2010, kdy bojoval hned za tři různé kluby: za znojemské Orly, brněnskou Kometu i prvoligovou Třebíč. Právě v Horácké Slavii nastupoval v minulém soutěžním ročníku nejčastěji, z pohledu extraligy ale zkrátka rozhodně nepřišel, když se angažoval i v týmu z moravské metropole. Se souborem trenéra Venery by se měl prohánět po ledě i v nadcházející sezoně, přičemž v rámci střídavých startů může vyztužit obranné řady havlíčkobrodských Rebelů.

Pokud se podíváme do jeho osobních statistik, v nejvyšší tuzemské soutěži má na kontě 64 startů, v nichž nasbíral 7 kanadských bodů (1 vstřelená branka + 6 asistencí), 44 trestných minut a v účasti na ledě 21 minusových bodů. Profitovat může i z bohatých zkušeností s národním týmem, když prošel všemi mládežnickými výběry. Za "šestnáctku", "sedmnáctku", "osmnáctku" a "dvacítku" absolvoval 49 mezinárodních klání, přičemž zaznamenal 14 kanadských bodů (4 + 10) a na lavici hanby si odseděl 46 minut.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner