18. 8. 2018 | Ladislav Vácha

Radim Pejchal: Musíme hrát náš hokej a nepřizpůsobit se soupeři

OPAVA – Urostlý obránce, který zaujme nejen dobrou hrou tělem, ale i kvalitní rozehrávkou a tvrdou střelou. Řeč je o osmnáctiletém Radimu Pejchalovi, kterým by měl být jedním ze stěžejních defenzivních pilířů juniorky. Poctivou prací si řekl o šanci v A-týmu, odjel s ním na Slezský pohár a trenérům se za důvěru hned odvděčil gólovou asistencí v utkání proti Orlové. „Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na vyšší tempo. Je to rychlejší a silovější hokej než v juniorce,“ přiznal talentovaný bek.

Orlovou jsme přesvědčivě porazili. Co na další povedený zápas říkáš?
Na začátku na nás vlétli a docela nás přehrávali, to jsme moc nečekali. Pak jsme si ale vzali time-out a obraz hry se po něm úplně změnil, pak už jsme měli navrch my.

Vypadalo to, že nám na začátku utkání moc nešly nohy a hodně jsme kazili. V čem byl podle tebe problém?
Nohy nám opravdu nešly, soupeř na nás navíc rychle vletěl. Možná jsme Orlovou i trochu podcenili. Potom jsme ale začali hrát naši hru. Zjednodušili jsme to, nahazovali jsme puky do útočného pásma a dobře za nimi chodili. Pak už to šlo.

Soupeř byl v první třetině hodně nepříjemný a vytvořil si dost šancí. Vedení 3:0 po první siréně nás tak určitě uklidnilo...
Ve druhé půlce první třetiny jsme rychle dali dva góly. Když se vede, tak už se pak hraje o poznání lépe. Potom už jsme utkání v klidu kontrolovali.

Při třetím gólu Honzy Milfaita sis připsal asistenci. Jak se tato situace zrodila?
Už při předchozím střídání jsem měl dvě střely. Pak se ke mně odrazil puk na modrou čáru, zavřel jsem oči, vystřelil golfákem a pak se puk odrazil k Milfimu, který pohotově dorážel.

Byl jsi docela často ve hře, nastupoval jsi v prvním obranném páru s Kryštofem Kulhánkem. Jak se ti s ním hrálo?
Byl jsem dost na ledě. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na vyšší tempo. Přeci jen je to něco jiného než v juniorce. Je to rychlejší a silovější hokej. Kulhoš mi ale strašně moc pomohl a jsem rád, že jsem mohl hrát zrovna s ním.

Orlová hlavně v první třetině hrozila z nebezpečných šancí, ale nás hodně podržel v bráně Čenda Novák, souhlasíš?
Čenda chytal skvěle. Celý zápas předváděl skvělé zákroky a hodně nás držel. Jsem rád, že jsme mu pomohli k čistému kontu.

V poledním zápasu turnaje se proti nám postaví polská Osvětim. S jakou hrou bychom měli podle tebe na soupeře vyrukovat?
Hlavně musíme hrát náš hokej a nepřizpůsobovat se jim. Každý hráč k tomu musí přistoupit co nejlépe. Turnaj chceme určitě vyhrát!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři