2. 3. 2014 | Pavel Buňat

Rebelové chtějí v Kotlině prodloužit čtvrtfinálovou sérii

Těsnější už to být ani nemůže. Úvodní čtyři zápasy čtvrtfinálové série mezi Havlíčkovým Brodem a Třebíčí dvakrát poznaly vítěze až po samostatných nájezdech a dvakrát v prodloužení. Rozhodují maličkosti. První tři duely patřily Horácké Slavii, ve čtvrtek pak Rebelové odvrátili první soupeřův mečbol. A vědí, že ani v dalších zápasech si nemohou dovolit prohrát. „Musíme zase vyhrát, a pak ještě jednou a ještě jednou...,“ usmíval se havlíčkobrodský střelec Roman Maliník. Jeho tým o další prodloužení série bude bojovat v neděli 2. března na domácím ledě od 17.00 hod.

Ladislav Gengel 3 body (1+2)
nejproduktivnější hráč David Dolníček 3 body (2+1)
Tomáš Kaut 2 asistence
Tomáš Kolafa 2 body (0+2) nejproduktivnější obránce Rostislav Malena 3 body (1+2)
Marek Laš 6 minut
Ondřej Kacetl 95,81 % (4 záp.) úspěšnost brankářů Martin Falter 94,66 % (4 záp.)
Ondřej Kacetl 1,58 průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Falter 1,59

Je potřeba zlomit domácí neúspěchy. Pojďte zafandit Rebelům!

Doma se nedaří. Rebelové sérii ale ještě nezabalili.

V aktuální prvoligové sezoně Rebelové na domácím ledě Třebíč vyzvali celkem 4krát a ještě se nestalo, aby vyhráli v normální hrací době. Pouze jednou slavili po prodloužení, v dalších případech vždy prohráli. Z toho dvakrát v play-off, a tak si žádné domácí klopýtnutí už nemohou dovolit. Tato bilance jenom podtrhuje fakt, že Třebíči se letos mnohem více daří na kluzištích soupeřů než na vlastním domácím ledě.

Rebelové ale zbraně ještě neskládají a s aktuálně nepříznivou situací hodlají bojovat. „My tuhle sérii nezabalili. Věříme, že nás teď fanoušci přijdou v neděli podpořit a vytvoří nám skutečnou domácí kulisu,“ přeje si Roman Maliník. A fanoušci již na sociální síti vyhlásili událost „Všichni do kotle“. Přijďte i vy fandit svému týmu. Play-off rozhodují často maličkosti a Havlíčkův Brod má stále o co bojovat.