11. 11. 2011 | Richard Wagner

Rebelové doma vyzvou Kadaň, která se zatím letos v první lize spíš trápí

Rebelové si ve středu odvezli dva body z Horáckého zimního stadionu, a porušili tak letošní jihlavskou dominanci na domácím ledě. Dukla sice dokázala svého soupeře přestřílet, ale Rebelové díky nájezdu Petra Polodny vybojovali bonusový bod v penaltové loterii. V sobotu narazí havlíčkobrodští hokejisté na Kadaň, která v předchozím kole hostila na domácím ledě Benátky nad Jizerou - Severočeši slavili přesvědčivé vítězství 5:2. Sobotní duel začne v Kotlině tradičně v 17:00.

SK Kadaň

Momentálně jedenáctá Kadaň začala sezonu čtyřmi porážkami v řadě. První vítězství za tři body si svěřenci trenéra Mikuláše Antonika připsali až v pátém kole proti Litoměřicím. Následně vybojovali jeden bod v Třebíči a doma přehráli Písek. Svou první venkovní výhru vybojovala Kadaň v Benátkách nad Jizerou, kde brala dva body za vítězství 3:2 po prodloužení, ale následně stejným poměrem podlehla Rebelům. Potom přišly dvě porážky s Chomutovem a s Ústím, které doplnilo již zmiňované vítězství v Mostě. Následná domácí výhra nad Hradcem Králové ale příští dvě kola přinesla do kabiny Severočechů dvě porážky. Až v dalším střetnutí dali hokejisté z Kadaně zapomenout na nepříznivé výsledky, před vlastním publikem si poradili s Duklou Jihlava, jíž zdolali 3:1. To však byla na dlouhou dobu poslední výhra. Sérii čtyř neúspěchů v řadě protrhla Kadaň až v minulém kole, kdy zdolala Benátky nad Jizerou 5:2.

Hráčský kádr

Brankáři

Jan Kaššák
Kadaň vystřídala během uplynulých jednadvaceti kol již šest maskovaných mužů. Nejvíce zápasů odchytal ve žlutočerném dresu Tomáš Závorka, který letos nastoupil i za extraligové Karlovy Vary. Dvojku mu dělal Kamil Jarina, ovšem ten v poslední době laboroval se zraněním. Do branky tak putoval Erik Štěrba a v souboji s Chomutovem nahradil Vladislava Habala. Kadaň tedy sáhla po Janu Kaššákovi, jenž letošní sezonu trávil hlavně ve druhé lize. Mezi tři tyče se ke dvou zápasům postavil také Lukáš Cikánek zapůjčený z Kladna.

Pohled na střídačku Kadaně
Statistiky obránců vede Tomáš Schmidt, který zaznamenal osm asistencí a drží post nejlepšího nahrávače klubu. Nejlépe střílejícím bekem týmu je se dvěma přesnými zásahy Josef Révay. Druhé místo v produktivitě zabral Martin Szakal a na třetím figuruje s bilancí jednoho vstřeleného gólu a čtyř přesných brankových nahrávek Martin Mazanec. Ten začal sezonu v dresu Pirátů, kde ovšem stihl odehrát pouze první kolo a poté putoval „na farmu“ do sousední Kadaně.

Radost Kadaně po brance v síti Hradce Králové
V čele bodování útočníků je Ondřej Fiala, který však v současné době obléká dres konkurenčních Pirátů a pod trenérem Václavem Sýkorou pokračuje ve velmi dobrých výsledcích. Se stejným počtem dvanácti bodů ho stíhá Stanislav Mikšovic, odchovanec a dlouholetý hráč Chomutova.

První vzájemný zápas

Kadaň vstoupila do zápasu dobře a už v sedmé minutě vedla, po bleskové odpovědi z hole Vojtěcha Němce a následném navýšení skóre z hole Milana Kostourka však musela dotahovat. To se jí povedlo ve druhé třetině a dokonce zápasu již žádný gól nepadl. Na severu tedy Čech rozhodovalo až prodloužení, v němž výhru Rebelům vystřelila hvězda utkání Milan Kostourek.

SK Kadaň – HC Rebel 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Fiala (Bursík, Mikšovic), 28. Charousek (Schmidt) - 8. Němec (Jelínek), 17. Kostourek (Morava), 63. Kostourek (Polodna, Ostrčil). Rozhodčí: Florian - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:11, navíc Morava (HBR) 10 min. (nesp. chování). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2. 2:2, 2:3.

SK Kadaň: Štěrba - Schmidt, Vojta, Mazanec, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal - Fiala, Mikšovic, Bursík - Ton, Charousek, Davídek - Freiberg, Stehlík, Novák - Rohan, Chlouba, Stoklasa.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Šenkeřík, Morava, Sova, Protivný, Jelínek, Pavlík, Ostrčil, Koma - Meidl, Polodna, Kostourek - Jonáš, Semorád, Němec - Fiedler, Zábranský, Rytnauer - Švaňhal, Štěpánek, Musil.

Nepříznivou sérii proher ukončil souboj s Benátkami n. J.

Po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli kadaňského zimního stadionu skóre 3:0 pro domácí, kteří zásluhou Stoklasy, Charouska a Bursíka vyhnali Blažíčka z branky Benátek. Středočeši sice na začátku závěrečné části snížili, ale ani Blažíčkův náhradník Stejskal dlouho čisté konto neudržel. Po osmi minutách strávených v brankovišti jej pokořil Novák. Benátky ještě vykřesaly jiskřičku šance, když dvě minuty před koncem snížil Král. Žhnoucí plamínek naděje ale uhasil Mikšovic, který poslal puk do odkryté klece soupeře.

SK Kadaň – HC Benátky nad Jizerou 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. Stoklasa (Jabrocký, J. Charousek), 32. J. Charousek (K. Charousek), 39. Bursík (J. Charousek, Stoklasa), 48. Novák (Eiselt), 60. Mikšovic (Boušek, Szakal) - 44. Klimt (Král), 58. Král (Mrkvička, Klimt). Rozhodčí: Pavlovič - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc Blažíček (BNJ) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

SK Kadaň: Závorka (Jarina) - Schmidt, Tollinger, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal, K. Charousek - Eiselt, Z. Skořepa, Novák - Ton, Mikšovic, Boušek - Stoklasa, J. Charousek, Jabrocký - Freiberg, Chlouba, Bursík.

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (41. Stejskal) - Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Ulrych, Vála, Pabiška, Vitásek, Pavlů - Klimt, J. Skořepa, Vařecha - Jonák, Král, Skalický - Kopic, Jech, Liška - Kellner, Kouřil, Weiss.

Rebelové dobyli Horácký zimní stadion

Jihlava šla bleskově do vedení zásluhou Aleše Padělka, ale Rebelové díky brankám Milana Kostourka a Petra Polodny skóre otočili. Ve druhém dějství přežili několik infarktových momentů a finský brankář Jarno Laitinen držel svými zákroky těsné vedení. Ovšem to Rebelům nevydrželo. Za Laitinena poslal puk Pavel Mrňa. Ani prodloužení nepřineslo rozluštění a na řadu přišla penaltová loterie. Ta sice chvilku vypadala lépe pro Jihlavu, ale nakonec vše rozlouskl Petr Polodna.

HC Dukla – HC Rebel 2:3sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Padělek (Jeslínek), 45. Mrňa (Padělek) - 4. Kostourek (Polodna, Rytnauer), 10. Polodna (Rytnauer, Kostourek), rozhodující nájezd Polodna. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:11, navíc Semorád (HBR) OT 10 min. - nesport.chov. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4317. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dukla Jihlava: Novotný (na nájezdy Halmoši) - Kolafa, Ficenc, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Grundmanis, Jaroš - Hodek, Jeslínek, Čachotský - Jeslínek, Mrňa, Padělek - Karpov, Domin, Krupka - Zeman, Bezděk, Maliník – Mikšovský

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen (Suchan) - Šenkeřík, Morava, Koma, Pavlík, Protivný, A. Jelínek, Sova, Poskočil - Rytnauer, Polodna, Kostourek - Voj. Němec, Semorád, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Nahodil - Štěpánek, Stehlík, P. Musil.