25. 11. 2011 | Richard Wagner

Rebelové přivítají Šumperk, zopakují gólové hody z úvodního střetnutí?

Šumperští hokejisté, kteří jsou dalším soupeřem Havlíčkova Brodu, zakončili polovinu soutěže domácím triumfem nad Berounskými Medvědy. Potvrdili tak, že na vlastním ledě patří k nelepším v první lize. Rebelové v minulém kole také uspěli naplno, když v Kotlině porazili souseda v tabulce - Benátky nad Jizerou - těsně 2:1. Svoji vzestupnou formu budou moci potvrdit v sobotu od 17:00.

Jenže Šumperk je velmi nepříjemný soupeř a už nejednou dokázal překvapit i na hřišti soupeře. Během tohoto zápasu bude připravena kromě tradiční soutěže o ceny také lákavá nabídka pro nejednoho fanouška. Klubové čepice (v provedení červená, bílá a pro dámy či slečny růžová) budou namísto původní ceny 350 Kč k dostání již za 269 korun! Čepice si mohou fanoušci koupit v Kotlině v prodejně se sportovním zbožím od 16 hodin až do konce zápasu.

Salith Šumperk

Král nájezdů - Daniel Vrdlovec
Šumperk letos střídá dobré výsledky se špatnými možná stejně pravidelně jako ponožky. Zatím nejvyšší výsledek uhrál náš sobotní soupeř před vlastním publikem, které potěšil výhrou 6:1 nad posledním Mostem. Debakl 0:7 z úvodního kola v Kotlině brzy trumfnul lídr soutěže Ústečtí Lvi, kteří si ve Zlatopramen aréně pohráli se svým soupeřem jako kočka s myší. Z celkových deseti branek jich hned devět padlo mezi tři tyče Šumperské svatyně. Draci si také prošli herní krizí, když dokázali prohrát pětkrát v řadě. Z letargie je na krátko vysvobodilo až domácí vítězství nad Havlíčkovým Brodem, který porazili v prodloužení. Náramně se jim letos daří v penaltových rozstřelech. Zajímavostí a možná i raritou je to, že zatím všechny rozhodující nájezdy má na svědomí bývalý hokejista Rebelů Daniel Vrdlovec, jenž si v situacích tváří v tvář brankáři doslova libuje.

Pohled pod pokličku lodivoda Radka Kučery

Tomáš Štůrala
Mezi třemi tyčemi šumperské branky jsme mohli nejčastěji spatřit Tomáše Štůralu, jenž si drží statistiky úspěšnosti nad 90%. Během doby, kdy byl odchovanec Nového Jičína zraněn, za něj zaskočil mladík Roman Boška.

Obranu Hanáků táhne kapitán Aleš Holík se 13 kanadskými body. Druhý v pořadí je Tomáš Sedlák za 9 bodů. Obranné řady Draků čítají také Aleše Křetínského, jenž vystřídal několik klubů v první a druhé lize. Sezonu 1995-96 dokonce strávil v Kotlině, kde nasbíral 3 body za tři asistence.

V čele kanadského bodování útočníků figuruje loňský nejproduktivnější hráč Michal Velecký, který už letos nasbíral devatenáct bodů a s dvanácti brankami je současně i nejlepším střelcem. Nájezdový král, jak se Danielu Vrdlovcovi mezi šumperskými fanoušky přezdívá, má stejný počet bodů jako Velecký. Třetí v pořadí, který se pyšní ziskem devatenácti bodů, je Jakub Hulva.

26. kolo - Šumperk si poradil s Medvědy a Rebelové udolali Benátky

Šumperk – Beroun 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Hlinka (Holík), 15. Tesařík (Velecký), 24. Vrdlovec (TS), 50. Červenka (Křetínský, Haas), 55. Brunec (Hulva) - 40. Stromko (Hašek, Špelda), 59. Jonáš (Poletín). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0.

Šumperk: Štůrala (Boška) - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Tesařík, Křetínský, Ondráček, Drtil - Plášek, Meluzín, Hlinka, Vrdlovec, Hulva, Brunec, Červenka, Velecký, Haas, Vrána, Matějka, Skoumal

HC Rebel – Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Polodna (Kostourek, Nahodil), 53. Švaňhal (Nahodil) - 47. Skalický (Mrkvička) . Vyloučení: 10:7 . Využití: 0:0. V oslabení: 1:1 .

HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen (Neruda) - Šenkeřík, Morava, Ostrčil, Protivný, Jelínek, Křivohlávek, Pavlík, Koma - Zábranský, Polodna, Nahodil, Švaňhal, Semorád, Fiedler, Němec, Meidl, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek

Pozor, změna termínu zápasu 29. kola!

Podle plánu měli Rebelové nastoupit třikrát doma a v sobotu 3.12. odehrát utkání ve Zlatopramen aréně proti Ústeckým Lvům. Tento zápas je ovšem přeložen na pondělí 29.11. Rebelové tedy po odehrání sobotního střetnutí se Šumperkem pocestují na sever Čech. Poté už budou znovu pokračovat podle původního plánu. Ve středu hned naskočí proti druhému celku tabulky - chomutovským Pirátům - a pokračovat budou až o týden později, kdy opět před domácím publikem přivítají poslední Most.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner