9. 11. 2010 | Pavel Buňat

Rebelové se chystají do Písku, na led prvoligového nováčka

Našlápnutý Havlíčkův Brod, který čtyřikrát za sebou plně bodoval, pojede ve středu 10. listopadu do Písku, kde od 18.00 vyzve v rámci 17. prvoligového kola tamní hokejový tým. A svěřenci trenéra Petra Nováka budou mít proti papírově slabšímu Písku jistě velkou motivaci, mohou se totiž při zaváhání soupeře před sebou posunout na průběžné 3. místo v tabulce.

Po výhře nad Benátkami nad Jizerou se havlíčkobrodští hokejisté posunuli na 4. příčku, aktuálně jsou jen jeden bod za Ústí nad Labem. V případě výhry nad Pískem se tak mohou posunout právě před Severočechy, na které čeká velmi těžký zápas na ledě druhého Chomutova. Šance na další posun Brodu tabulkou směrem vzhůru je tak reálná. „Musíme jít do zápasu od začátku soustředěně, tak jako v minulých kolech a pokud to dokážeme, určitě to přinese ovoce,“ burcuje havlíčkobrodský útočník Vojtěch Němec.

Šestnácté kolo přineslo Rebelům další domácí tříbodovou výhru, v pořadí již sedmou! Benátky nad Jizerou prohrávaly už po 16ti vteřinách hry. Dokázaly sice poměrně rychle vyrovnat, na obrat v zápase to ale nestačilo. Rebelové nakonec dokráčeli k vítězství v poměru 5:2. Velký podíl na něm měli především Václav Meidl a Vojtěch Němec, oba se blýskli třemi body.

Písek vyrazil v sobotu na led Třebíče, která se v poslední době trápí a postupně padá tabulkou níž a níž. Do zápasu lépe vstoupili hosté, a od 3. minuty zásluhou Nedvěda vedli. Horáci dokázali srovnat, ale ještě před koncem první třetiny poslal Slavík Písek opět do vedení. Ve druhé třetině pak Třebíč otočila skóre dvěma góly a byla blízko k vítězství. I přes to, že Horáci Písek jasně přestříleli, přišlo vyrovnání a následná výhra hostů po nájezdech. Písečtí si tak z Třebíče odvezli důležité dva body za výhru 4:3.

První vzájemný souboj

V prvním vzájemném střetnutí mezi Pískem a Havlíčkovým Brodem nečekaně bral 2 body nováček ligy. V Kotlině dlouho platil bezgólový stav, a ten se změnil až v závěru třetí třetiny. O vyrovnání na 1:1 se postaral v čase 59:22 Miroslav Třetina a šlo se do prodloužení. To však trvalo pouhých 12 vteřin – o výhře rozhodl překvapivou střelou Michal Pšurný.

Písek je tak jediným týmem, který dokázal v Kotlině letos nejenom bodovat, ale dokonce i vyhrát. Dalším sedmi, o poznání papírově silnějším celkům, se to už nepovedlo. „Já myslím, že v téhle soutěži není jednoduchý soupeř, každý může překvapit. O čemž jsme se už také několikrát přesvědčili,“ říká nejproduktivnější hráč Rebelů.

Písecký kádr

Středeční utkání bude zajímavé v tom, že proti sobě budou stát týmy s nejlepším a nejhorším útokem ligy. Zatímco Havlíčkův Brod už vstřelil 62 branek a jako jediný se dokázal prozatím přehoupnout přes hranici šedesáti gólů, tak Písek skóroval pouze 25krát! Na druhou stranu ale Jihočeši obdrželi o osm branek méně než Rebelové.

Nikoho tak asi nepřekvapí, že písečtí hokejisté nepatří mezi nejlépe bodované hráče ligy. Nejproduktivnějším píseckým hokejistou je ze Znojma zapůjčený Karel Plášek, kterému patří . Nasbíral 8 bodů za 4 branky a 4 asistence. Po šesti bodech mají na kontě Michal Pšurný (4+2) a Michal Dragoun (0+6). Nejlepším obráncem je se třemi kanadskými body (0+3) David Všetečka.

Jihočeši před pár dny posílili o zkušeného útočníka Jana Fadrného, jenž hrával extraligu za Slavii Praha, Havířov a Vsetín. A třicetiletý forvard se hned uvedl gólem a asistencí.

Na rozdíl od útočníků se brankáři mezi prvoligovou elitou prodrali. Především zkušený Jaroslav Jágr, jehož úspěšnost zákroků dosahuje téměř k 94%. „Je opravdu výborný,“ pochválil svého kolegu gólman havlíčkobrodského týmu Jaroslav Suchan. Ale daří se i Jágrovu náhradníkovi Šimonu Hrubcovi, který ovšem odchytal o poznání méně zápasů.

Rebelové se budou muset na jihu Čech obejít bez zraněných z minulého kola – Aleše Jelínka a Václava Meidla. A navíc hned další tři hráči si v těchto dnech plní reprezentační povinnosti, takže do Písku neodejdou ani obránci Aleš Sova a Petr Šenkeřík a také útočník Michal Hlinka. Všichni tři totiž obléknou dres českého juniorského týmu na turnaji dvacetiletých.