7. 11. 2014 | Luboš Vácha, Richard Wagner

Rebelové zajíždějí do Šumperku, uspějí v odvetě z devátého kola?

V sobotu čeká Rebely cesta na Moravu. Nový trenér Vladimír Jeřábek poprvé stane na střídačce Havlíčkova Brodu na ledě šumperských Draků a na sto procent nebude moci počítat s Romanem Přikrylem, který si plní reprezentační povinnosti. Uvidíme, s jakou sestavou vyrukuje nový lodivod do těžkého duelu, jenž startuje v 17:00.

Salith Šumperk

Počátky hokeje: 1945
Salith Šumperk založen: 2003
Stadion: Tyršův stadion (kapacita 3 500 diváků)
Klubové barvy:žlutá, tmavě modrá,
Webové stránky klubu: hokejsumperk2003.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo po ZČ (63 bodů).
Trenér: Radek Kučera
Aktuální forma (posledních 10 zápasů): 3–2–1–4

Sestava z posledního utkání: Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Dietz, Novotný, Slavík – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Vachutka, Půhoný – Kužílek. ______________________________________________________________________

Šumperk letos nezažívá zase tak špatnou sezónu. V tabulce mu patří 9. příčka. Největší zbraní Draků jsou přesilové hry. Ve statistikách využití početních výhod jsou jasným lídrem. Využili 25 % přesilovek a nastříleli v nich 26 gólů, což je více než třetina gólů celého týmu. To je pro Rebely jasný vykřičník k tomu, aby se co nejvíce vyvarovali vyloučení.

Pro letošek má Šumperk k dispozici dva gólmany, Vladislava Koutského a Daniela Zelenku. Koutský má zatím odchytáno více než jeho kolega. Oba svou úspěšností mírně přesahují 90 %.

Defenzíva Draků nejvíce spoléhá na svého nejproduktivnějšího obránce Tomáše Sedláka, který je jak dobrým střelcem, tak i dobrým nahrávačem. Vstřelil 5 gólů a na 12 přihrál. Ve statistikách mezi obránci je hned za ním Aleš Holík s 12 body (4+8).

Jedenačtyřicetiletý Karel Plášek je stále postrachem obránců. (Foto: Pavel Svoboda)

Nejproduktivnějším a dá se říci, že i nejužitečnějším hráčem Šumperku je stále Patrik Moskal, jenž se může pyšnit hlavně 18 asistencemi a je hned druhým nejlepším nahrávačem první ligy. Pět asistencí mu chybí na atakování prvenství, kde je litoměřický Jaroslav Kalla. Moskal má na svém kontě také 7 gólů. O moc pozadu není ani Aleš Staněk. U něho také asistence převyšují vstřelené branky, neboť přihrával celkem dvanáctkrát. Čtyřikrát se trefil mezi tyče. Nejlepším střelcem týmu je Lukáš Žálčík, jelikož se trefil devětkrát. S jednogólovým odstupem je za ním v listině střelců Patrik Moskal. Skvělou gólovou úrodu sklidil v posledním kole zkušený mazák Karel Plášek, který se proti Třebíči trefil hned dvakrát a ještě k tomu v rozmezí dvou střídání.

Salith Šumperk vs. HC Rebel Havlíčkův Brod

7-2-2-8 bilance 2-1-1-17
9., 27 bodů umístění 14., 9 bodů
67:70 skóre 37:70
7:3 (Litoměřice) nejvyšší výhra 4:2 (Šumperk)
2:6 (Litoměřice, Havířov) nejvyšší prohra 1:6 Kladno
25 % (1.) využití přesilových her 7,96 % (14.)
26 góly v přesilovce 9
81,82 % (4.) Úspěšnost v oslabení 77,24 % (2.)
5 góly v oslabení 1
Patrik Moskal 25 bodů (7+18) nejproduktivnější hráč Roman Maliník 12 bodů (4+8)
Lukáš Žálčík 9 gólů nejlepší střelec Tomáš Rousek 6 gólů
Patrik Moskal 18 asistencí nejlepší nahrávač Roman Maliník 8 asistencí
Tomáš Sedlák 17 bodů (5+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád 4 body (1+3)

V prvním střetnutí brali tři body Rebelové

Havlíčkův Brod se proti Šumperku představil na domovském kluzišti v Kotlině během 9. kola a v tomto zápase si po osmizápasové neúspěšné šňůře připsal svou první výhru v sezóně. Rebelové se do dvougólového vedení dostali už v průběhu první třetiny, kdy se o vstřelení branek postarali Ivo Kotaška a Petr Kuchta. Draci se ke slovu dostali krátce po prolomení první poloviny úvodní části. Přesnou ránou z mezikruží se prosadil Martin Novotný. Trochu dramatický byl začátek prostřední dvacetiminutovky, kdy bylo na adresu šumperské střídačky nařízeno trestné střílení a jeho aktérem byl Michal Velecký. Ten si sice vymíchal brankáře Svobodu, ale skulinku mezi jeho betony nakonec nenašel. Neproměněný nájezd záhy potrestali domácí Rebelové. Příklepem z mezikruží se mezi tyče trefil Jakub Babka. V 46. minutě si domácí zvýšili svůj náskok o další branku. Střelcem se stal po přesné ráně do levého horního růžku Lukáš Endál. Už to vypadalo, že je hotovo, to byl však omyl. Malou naději pro Draky vydobyl zhruba minutu a půl před koncem utkání Lukáš Žálčík, který se skrz domácí obranu proháčkoval až před branku, kam dostal puk a nesměroval jej do klece vedle přesouvajícího se Svobody. To ale drakům ke zdramatizování zápasu nestačilo. Tři body tak zůstaly po střechou Kotliny.
znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Kotaška (Endál, Sedláček), 9. Kuchta (Milfait, Staněk), 33. Babka (Maliník, Pavlíček), 46. Endál (Zucker) – 11. Novotný (Vávra), 59. Žálčík (Moskal, Staněk). Rozhodčí: Daniel Jachoutek – David Štětina, Martin Kreuzer. Vyloučení: 8:7, navíc Troliga (HBR) 10 minut OT, Staněk (SUM) 10 minut OT, Žalčík (SUM) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 495. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Svoboda (Barus) – Kolář, Pavlíček, Semrád, R. Staněk, Zítka, Kotaška, Sedlák, Piegl – Rousek, Maliník (C), Babka – Zucker, Endál (A), Sedláček – Micka, Troliga, Půlpán – Milfait, Kuchta, Kopta. Trenér: Miroslav Barus.

Salith Šumperk: Koutský (Jeschke) – Holík (C), Drtil, Dietz, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Velecký, Plášek (A) – A. Staněk (A), Moskal, Žálčík – Brunec, Berger, Vávra – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenér: Radek Kučera.

Třebíč doma uhájila prvenství, Draci neuspěli

Během minulého kola se Draci vydali na Vysočinu, kde je čekal souboj na ledě třebíčské MANN + HUMMEL arény, a to proti současnému lídru prvoligové tabulky. Fanouškům Třebíče zřejmě řádně zatrnulo v prvním dějství, kdy se Draci zásluhou dvou rychlých branek Karla Pláška ujali vedení. Pak ale přišlo vyrovnání, o které se dvěma góly postaral opět jeden hráč, David Dolníček. V 53. minutě strhl vedení na stranu Třebíče Lukáš Havel. To ale nebylo vše, hosté totiž odvolali brankáře, načež se do prázdné kasy trefil Peter Zuzin.
Třetiny: 0:2, 1:0, 3:0.
Branky a nahrávky: 36. Dolníček (Erat, Havel), 41. Dolníček (Havel, Zdráhal), 53. Havel (Erat, Holec), 60. Zuzin (Erat, Dolníček) – 15. Plášek (Vrdlovec, Brunec), 19. Plášek (Vrdlovec, Brunec). Rozhodčí: Jeřábek – Lukš, Novák. Vyloučení: 4:10 + Moskal (ŠUM) 10 os. trest + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1490. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Třebíč: Falter – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Zuzin, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Raška, Čech – Juráň

Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Dietz, Novotný, Slavík – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Vachutka, Půhoný – Kužílek

Bilance v 1. lize

Počet odehraných zápasů: 19
Bilance: 11-1-2-5
Výsledky: 1:4, 4:2, 3:2, 4:5sn, 4:3sn, 2:5, 7:0, 4:5p, 4:2, 2:6, 4:2, 3:6, 3:1, 4:2, 4:2, 4:2, 2:4, 2:1, 4:2
Skóre: 65:56