BK Havl. Brod - Rebely čeká generálka na novou sezonu, podruhé zkusí zdolat Jihlavu
Rebely čeká generálka na novou sezonu, podruhé zkusí zdolat Jihlavu

Rebely čeká generálka na novou sezonu, podruhé zkusí zdolat Jihlavu

04.09.2013 | Ladislav Vácha

Rebelové v generálce podruhé zkusí zdolat Jihlavu

Fanoušci Havlíčkova Brodu a Jihlavy si mohli jen stěží přát pro generálku na nový soutěžní ročník atraktivnějšího soupeře. K vidění bude znovu prestižní derby Vysočiny, které i v přípravném období rozhodně nenudí. Minulý vzájemný souboj v Kotlině, v němž měla nakonec navrch družina Rebelů, sledovalo přes šest set fanoušků. Kdo se bude radovat tentokrát? Úvodní buly proběhne na Horáckém zimním stadionu ve čtvrtek v 17:30, zápas můžete sledovat prostřednictvím tradičního on-line přenosu, který pro vás připraví naši kolegové z redakce hcdukla.cz.

 

Jihlava v přípravě


Dukla soubojem s krajským konkurentem uzavře dlouhou a pestrou přípravu. Na úvod využila domácího prostředí a zdolala extraligové Pardubice 5:2. Na svém ledě odehrála i další dva přípravné zápasy, v nichž rozhodoval o vítězi a poraženém jediný gól (prohra 3:4 s reprezentací Francie a výhra 4:3 nad Znojmem). Následoval výprask od Olomouce, když Kohouti tým z metropole Vysočiny ošklivě poklovali a zvítězili 6:1. Náladu si parta pod vedením kouče Vlka nespravila ani ve Znojmě, kde Orlům podlehla těsně 4:5.

Jihlavané si potom zpestřili přípravné období mezinárodními bitvami, jež absolvovali na Memoriálu Pavla Zábojníka ve slovenském Zvolenu, kde obsadili 2. místo. Do turnaje vstoupili triumfem 3:1 nad polským GKS Tychy a na porážku od Nitry (2:4) odpověděli skalpem domácího Zvolenu ve stejném poměru. Dále se Dukla soustředila především na Regionální pohár, v němž na začátek přehrála Třebíč 2:0. Od té doby musela skousnout tři porážky za sebou, když padla v dalším Derby Vysočiny na ledě Havlíčkova Brodu (1:3), před svým publikem neoplatila tvrdý úder Olomouci (1:2) a nakonec nestačila ani podruhé na Horáckou Slavii (1:4).

Minulý zápas: Dukla stačila Třebíči jen dvacet minut

Třebíč – Jihlava 4:1

Branky a nahrávky: 13. Laš (Čuřík, Dolníček), 21. Dolníček (Laš, Čuřík), 36. Nahodil (Wasserbauer, Vondráček), 54. Moučka (Paták, Čech) – 15. Čachotský (Zeman, Podlipnik). Vyloučení: 4:8, navíc Přibyl (TRE) 5 minut + do konce utkání za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0.

Jihlava: Rittich – Zadražil, Andersons, M. Jícha, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Střecha, L. Jícha, Velecký, Malec, Zeman, Čachotský, Březina, Mikeš, Kuřítko, Důras.

V derby emoce nechyběly. Pěstní souboj Milana Hrušky (TRE) a Martina Jíchy (JIH). (Foto 1)

Vzájemný zápas: Rebelové předvedli bleskový obrat

Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1

Branky a nahrávky: 45. Chlubna (Kubeš, Rybalkin), 46. Havel (Polodna, Vágner), 60. Knotek (Rytnauer, Drtina) – 14. Vysloužil. Rozhodčí: Vampola - Kubát, Křivohlavý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 653. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Havlíčkův Brod: Opršal – Kolafa, Vágner, Jelínek, Drtina, Soldán, Zítka, Korim, Novotný, Semrád, Rybalkin – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Knotek, Stehlík – Endál, Vondráček, Maliník – Š. Štěpánek, P. Štěpánek, Milfait – Chlubna, Dvořáček, Kubeš.

Jihlava: Sáblík – Jícha, Dobrovolný, Tobola, Jaroš, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček, Vysloužil, Velecký, Prokš, Malec, Zeman, Čachotský, Březina, Mikeš, Kuřítko, Důras.

Derby Vysočiny tradičně provází velká návštěva a bouřlivá atmosféra.

Opršal s Rybalkinem byli spokojení, Čachotskému bylo líto fanoušků

Dukla začala prestižní derby Vysočiny lépe a ujala se zaslouženého vedení, když se ve 14. minutě trefil Martin Vysloužil. „Myslím si, že jsme začali celkem dobře. Byli jsme aktivní, drželi jsme více puk a měli jsme více šancí,“ řekl chvíli po skončení zápasu jihlavský útočník Tomáš Čachotský. Z opory hostů bylo znát zklamání, zato brankář Rebelů Petr Opršal neskrýval po obratu na začátku 3. třetiny spokojenost: „Začátek zápasu byl z naší strany trochu vlažnější, ale důležitý je konečný výsledek.“

O své dojmy se podělil také mladý obránce Artur Rybalkin, který vyztužil havlíčkobrodské obranné řady. „Myslím si, že to bylo dobré. Všichni kluci makali do konce,“ pochválil své spoluhráče. Krajskému souboji přihlíželo více než šest set fanoušků, kteří se postarali o skvělou atmosféru. Podílela se na tom i početná skupina jihlavských příznivců, kteří do Kotliny vyrazili podpořit svůj tým. „Děkujeme fanouškům, kteří přijeli. Už kvůli nim je škoda, že jsme nevyhráli,“ mrzela porážka dvojnásob Tomáše Čachotského.

Havlíčkobrodský hrdina. Výhru Rebelů v prvním derby režíroval gólman Petr Opršal.

Foto 1: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Související články

 
Aktuálně na webu
Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

(neděle 29.11.) Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní...

 
Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

(sobota 28.11.) Současná situace spojená s pandemií onemocnění Covid-19 výrazně omezuje možnosti sportování a v...

 
Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

(pátek 27.11.) Systém výchovy dětí v Českém hokeji je tvořen z několika rozvojových projektů. Ať už se jedná o...

 
Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

(čtvrtek 26.11.) Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv