20. 9. 2011 | Jiří Bárta

Rebely čeká v Kotlině houževnatý nováček z Mostu

Havlíčkobrodští Rebelové zatím mají na kontě po třech mistrovských utkání 6 bodů. A to za dvě výhry a jednu porážku. První dva domácí zápasy nad celky ze Šumperka a Chomutova zvládli se stoprocentní úspěností, poprvé v sezoně neuspěli až proti aspirantovi na postup do extraligy, jímž je Ústí nad Labem. Ve čtvrtém kole přivítají bojovníci z Kotliny na svém ledě severočeský Most. Utkání se hraje ve středu 21. září od 17:30 na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě.

HC Most:

Ve čtvrtém kole první hokejové ligy budeme hostit v pořadí druhého nováčka, HC Most. Severočeši v minulé hokejové sezoně působili ve druhé lize, kde hráli skupinu Západ. Mostečtí se po základní části umístili na velmi dobrém, druhém místě, přičemž lépe na tom byl už jen Klášterec nad Ohří. Poté Most narazil ve čtvrtfinále 2. ligy západní části na celek HC Děčín, který přehrál 2:1 na zápasy, a mohl čekat na to, jakého dalšího soupeře mu přivane hokejový vítr do cesty. Do semifinále se dostaly Jablonec nad Nisou, Klatovy, Klášterec nad Ohří a již zmiňovaný Most. Severočeši narazili na Klatovy, přes které přešli po vítězství v sérii poměrem 2:0, a společně s Kláštercem nad Ohří se radovali z postupu do druholigového finále. První duel hostil zimním stadion v Klášterci nad Ohří a začátek finálové bitvy vyšel lépe hokejistům z Mostu, kteří vyhráli 5:3. Druhé klání se hrálo v Mostě, kde se odvíjelo ještě větší drama, než jaké nabídl první zápas. Nakonec se povedlo utkání lépe domácím hokejistům, jež po výsledku 4:3 znovu okusili vítěznou euforii. Třetí střetnutí jasně ovládli hráči Klášterce, kteří zvítězili 7:3, a odvrátili tak hrozbu vyřazení. Série se opět stěhovala do Mostu, kde uspěli domácí a nic jim nebránilo v barážové účasti. Zde Severočeši potkali poslední dva celky z první ligy, Chrudim a Písek, a ze druhé ligy Jindřichův Hradec a Šumperk. V baráži se podařilo Mosteckým udržet výbornou formu z finále druhé ligy, díky čemuž společně s Draky ze Šumperku slavili postup do 1. hokejové ligy.

Soupiska Mostu:

Hlavní trenér Kamil Kašťák má k dispozici 3 gólmany, 12 obránců a 20 útočníků. Mostecké brankoviště by měla střežit dvojice Lukáš Melichar a Marek Benda, jenž dříve působil v Jihlavě a má vyřízený střídavý start z Karlových Varů. V obraně mají Severočeši zkušeného Jana Hranáče, kterému je už 41 let. V minulých zápasech byl v obranné dvojici s nám velmi dobře známým obráncem pražské Slavie, Danielem Krejčím.

O největší nebezpečí se v mosteckém útoku zatím mladá slavistická formace ve složení Žejdl, Slavíček, Mavrojanidis. Mezi další útočné opory můžeme zařadit bývalého útočníka havlíčkobrodských Rebelů Michala Borovanského, Martina Ondráčka či Kamila Tvrdka, který v minulé sezoně působil ve Vrchlabí.

Změny v kádru:

Martin Ondráček ještě v dresu Rebelů

Oproti minulé sezoně tým opustil obránce Ondřej Martinka, jehož si vybrali do kádru prvoligové Litoměřice. Jedním z posledních odchodů se stal přesun útočníka Petra Hrušky na hostování do druholigového Vsetína. Mezi významné posily do útoku určitě můžeme zařadit dva bývalé forvardy Havlíčkova Brodu, jimiž jsou Martin Ondráček a Michal Borovanský. Druhý jmenovaný v minulé sezoně zkoušel své štěstí ve Francii, ale nakonec zvolil návrat domů. Další posilou do řad nováčka z Mostu je bývalý hráč Vrchlabí, Kamil Tvrdek. Nejnovějším příchodem do klubu je formou hostování do konce října tohoto roku z Ústí nad Labem útočník Ondřej Havlíček.

Bilance Havlíčkův Brod vs. Most:

S mosteckými hokejisty mají Rebelové jednauz nejhorších bilancí ze stávajících soupeřů. Z osmi zápasů se mohli pětkrát radovat Severočeši, jen v jednom případě se podařilo zvítězit havlíčkobrodštím hokejistům v základní hrací době.

Počet odehraných zápasů: 8
Bilance: 1-1-1-5
Výsledky: 5:3, 0:3, 3:4, 1:4, 1:4, 3:2 sn, 3:4, 2:1p
Skóre: 18:25

První 2 kola pohledem Mostu:

První zápas sehráli mostečtí hokejisté doma, kde hostili našeho regionálního rivala z Třebíče. První dvacetiminutovka patřila hostům, kteří již v první minutě mohli jít do těsného vedení. V dalších minutách si vytvořil šance pro změnu Baník, ale útočná snaha mladého Slavisty Žejdla skončila na tyčce. Začátek druhého dějství naopak vyzněl příznivěji pro domácí hráče, které však vychytal gólman Šimon Hrubec. A když ve druhé polovině utkání opět spálil šanci domácí Žejdl, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0. V poslední dvacetiminutovce se chopili iniciativy hosté, kteří mohli hned několikrát protrhnout střeleckou smůlu. Tlak Třebíče zastavil až útočný výpad mosteckého Mavrojanidise, kterému chybělo jen málo k tomu, aby jeho pokus zapadl za záda hostujícího brankáře Hrubce. Rozhodnutí padlo až v prodloužení, kdy v 64. minutě při početní výhodě 4 na 3 z ostrého úhlu skóroval Jan Rudovský.

Most tak po dvou letech v 1. lize opět bodoval, když si hned při premiéře připsal 2 body. Další mistrovké klání sehráli Severočeši na půdě jižních Čech, kde je hostil Písek. Domácí hokejisté do utkání vstoupili lépe, když 2x ohrozil brankáře Bendu exboleslavský Tomáš Nouza. První, kdo se dokázal v zápase gólově prosadit, byly mladé pušky z Mostu. Nejdříve stál na konci pěkné kombinace Lukáš Žejdl, o druhý zásah se poté ještě postaral Daniel Krejčí, jenž propálil z mezikruží gólmana Přikryla. Ve druhém dějství měl opět lepší nástup Písek, který dokázal potrestat Vrtkovu chybu zásluhou Radka Bělohlava. Za dalších 28 sekund se podařilo vyrovnat domácímu Jakubu Sujovi. Jihočeši byli tím pádem na koni. Ale co se nestalo... Mostečtí mladíci znovu udeřili, když se opět prosadil talentovaný útočník Žejdl.

Za dalších pět minut bylo opět vyrovnáno. Nouzovu střelu šikovně tečovat útočník Kotrla, a tak byl stav znovu nerozhodný, tentokrát 3:3. Jenže dvě minuty před koncem druhé třetiny se dokázal prosadit Georg Mavrojanidis, jenž tak poslal Most před přestávkou do úzkého vedení.
V závěrečné části se domácím povedlo během 30 sekund skóre otočit. Jako první se znivu zapsal mezi střelce Jindřich Kotrla, po čemž se o vítězný gól domácích postaral Vojtěch Mrkvička.

Most v minulém utkání proti Benátkám nad Jizerou:

Ke třetímu utkání dorazily do Mostu Benátky nad Jizerou. Úvodní dvě třetiny nasvědčovaly tomu, že bude k vidění velmi vyrovnaný souboj. V první dvacetiminutovce se golově prosadili domácí Martin Ondráček a benátecký Petr Kica. Ve druhé části padly celkem čtyři branky. Nejdříve rozechvěl síťku v soupeřově brance mostecký obránce Jan Hranáč, o dvě minuty později však vyrovnával dalším svým zásahem Petr Kica. V druhé polovině střetnutí navíc Petr Kica udeřil znovu, a završil tak svůj hattrick. O čtyři minuty déle se podařilo opět srovnat krok domácím hokejistům, když na konci útočné akce přesně střílel Bohumil Slavíček.

V první minutě závěrečného dějství skóroval Zdeněk Tauš, jenž poslal svůj tým do vedení. Benáteckým hokejistům se tento stav nezamlouval a v následujících pěti minutách se podařilo vyrovnat Danielu Skalickému. V posledních osmi minutách se dokázal prosadit ještě hostující Vít Jonák. Po této brance si Benátky závěr zápasu pohlídaly a odvezly si z Mostu plný počet bodů.

Havlíčkův Brod v utkání proti ústeckým Lvům:

Havlíčkobrodští Rebelové vyjeli ke třetímu kolu do Ústí nad Labem. V barvách Lvů se nám představil nám velmi známý Miroslav Třetina, který sice skórovat nedokázal, ale připsal si v zápase jeden kanadský bod za gólovou nahrávku. V první periodě se dostal do jasné gólové šance útočník Slovanu Zeman, ale nevyzrál na gólmana Suchana. Ve druhé třetině padlo celkem 5 branek. O čtyři z nich se posrali domácí hokejisté, když se nejprve podařilo prostřelit Suchana Danielu Boháčovi. Jako druhý se střelecky prosadil Jan Alinč. Třetí a čtvrtou branku si potom připsali útočníci Handlovský s Kovářem.

Jako jedinému hráči z řad Rebelů se trefil Petr Polodna. V poslední třetině se pokusily hosté o zkorigování nepříznivého stavu, což se jim ale nakonec nepovedlo. Ba naopak, poslední gól utkání padl opět z hole ústeckého Jana Alinče. Havlíčkobrodští hokejisté tak po dvou triumfech až ve třetím klání museli skousnout hořkost porážky. Ve Zlatopramen aréně prohráli vysoko 1:5.

V Havlíčkově Brodě působili…

V tomto zápase bude Mostu k dispozici hned trojice hráčů, kteří v Havlíčkově Brodě působili. Jedná se o útočníky Michala Borovanského s Martinem Ondráčkem a obránce Daniela Krejčího. Poslední dva jmenovaní přispěli k historickému úspěchu havlíčkobrodského hokeje v minulé sezoně.

Sestavy z minulého kola:

Havlíčkův Brod: - Suchan (Neruda) - Morava, Sova, Pavlík, Poskočil, Jelínek, Protivný, Zítka - Rytnauer, P. Polodna, Kostourek - V. Němec, Semorád, Jonáš - Musil, Knotek, P. Štěpánek - Koma, Zábranský, Švaňhal - Fiedler (nemocen, nenastoupil).
Most: Benda (Melichar) - Martinec, Apelis, Hranáč, Krejčí, Charousek, Panuška, Hanzl, Havelka - Tauš, Divíšek, Rudovský - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Andres, Rindoš, Ondráček - Nedrda, Přeučil, Polák.