HAVLÍČKŮV BROD – První čtvrtina základní části se havlíčkobrodským hokejistům ani trochu nepovedla, ovšem vstup do té druhé už byl podstatně zdařilejší. Rebelové předvedli v souboji s Ústeckými Lvy bojovný výkon a zaslouženě si připsali všechny tři body. „Troufám si říct, že jsme měli navrch,“ nechal se po vítězství 2:1 slyšet kapitán brodského týmu Roman Maliník.
Právě on otevřel ve druhé třetině skóre zápasu a poslal svůj tým do vedení 1:0. Severočeši pak sice v úvodu třetího dějství srovnali, ale domácí byli tentokrát pevně rozhodnuti, že Kotlinu uhájí. „I když jsme dostali gól na 1:1, tak jsme pořád věřili. Řekli jsme si, že to prostě musíme urvat,“ hlásil čtyřiadvacetiletý útočník.
Vítěznou trefu zařídil deset minut před koncem v přesilovce Tomáš Rousek a obrovskou radost z výhry měl po utkání také gólman Rebelů Jan Dlouhý. „Pro mě je to vlastně první vítězství v sezoně. Proti Šumperku jsem totiž nechytal, byl jsem nemocný, na antibiotikách,“ prozradil.
Za šedesát minut inkasoval ve středu večer jenom jedinkrát. Pouhé čtyři vteřiny po začátku ústecké přesilovky ve 46. minutě. „Nečekal jsem, že by vystřelil hned po buly, ale prostě to tam spadlo,“ uvedl ke gólu, který zařídil Vít Budínský. „Je to škoda, myslel jsem si, že to dám s nulou. Tak holt to bude muset počkat do příště,“ usmíval se.
Rebelové každopádně odehráli proti Severočechům velmi dobrý zápas. Oproti většině předchozích duelů tentokrát výrazně snížili počet vyloučených a úspěch slavili naprosto zaslouženě. V prvoligové tabulce přesto dál zůstávají na posledním místě. I když Prostějov už mají na dohled jednoho bodu. „Máme každému co vracet,“ ví Dlouhý. „Ale nemůžeme si myslet, že to teď půjde samo, musíme se poctivě připravovat na každý další zápas,“ dodává.
Foto ze zápasu s Ústeckými Lvy ZDE.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.