BK Havl. Brod - Richard Cachnín: Utkání v Budějovicích splnilo svůj účel
Richard Cachnín: Utkání v Budějovicích splnilo svůj účel

Richard Cachnín: Utkání v Budějovicích splnilo svůj účel

04.08.2013 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Ohlas s asistentem trenéra po zápase s Motorem

Rebelové za sebou mají svůj první přípravný zápas, o němž jsme vás již informovali. Nyní však přinášíme ohlas od asistenta trenéra Richarda Cachnína, jenž nám k němu sdělil pár podrobností. Pohovořili jsme si s ním nejen o zápase, ale i o nových hráčích v týmu, kteří se proti Motoru postavili. Další přátelský zápas je naplánován na čtvrtek 8. srpna a Rebelům se v Kotlině postaví Šumperk.

 

Rebelové na úvod přípravy uhráli v Českých Budějovicích remízu 3:3. „Bylo to takové vyvrcholení našeho prvního přípravného týdne na ledě, kde trénujeme čtyř-fázově. Jeli jsme tam s mladými kluky a dali jsme příležitost těm, které moc neznáme. Splnilo to účel. Otestovali jsme si nějaké útočníky i beky a výborně zachytali oba gólmani. Jak Petr Opršal, tak i Čenda Novák. Ten se předvedl hlavně ve třetí třetině, kdy domácí tlačili, ale hokej se hraje na góly a my jsme ke konci zápasu potrestali jejich hrubici šťastným gólem,“ zhodnotil první zápasovou přípravu asistent trenéra Richard Cachnín, jenž letos začíná svou první kompletní sezonu jako kouč A-mužstva.

A jak se mu z trenérského pohledu líbily posily, které do Havlíčkova Brodu zavítaly? „Po jednom zápase je předčasné někoho hodnotit. Někdo byl třeba unaven, protože venku panovalo enormní horko, i když v hale byla celkem zima. Nějaké větší hodnocení bych ještě nechal stranou. Hlavní trenér (Jiří Mička - pozn. red.) si to jistě taky zhodnotí. Ti hráči určitě ještě dostanou prostor v nějakých zápasech. Mně osobně se v tom utkání hodně líbil Honza Milfait, jenž hrál hodně slušně, Štěpán Štěpánek taky, navíc dal hezký gól a byl vidět hodně na puku. Z beků se mi nejvíc líbili Tomáš Semrád a Karol Korim, který tady byl vloni se slovenskou dvacítkou,“ zhodnotil představení nových tváří v týmu Cachnín.

Další přípravný zápas čeká na Havlíčkobrodské ve čtvrtek 8. srpna proti dalšímu účastníkovi první ligy Salithu Šumperk. „Nám bohužel odpadl v úterý ten zápas s Budějovicemi, jelikož hned po zápase došlo k tomu, že to koupila ta druhá skupina a oni nejsou schopni ten zápas odehrát, takže my sháníme ještě jednoho soupeře, abychom o ten jeden zápas nepřišli. Zřejmě ne tento týden, ale až ten příští,“ objasnil situaci ohledně přátelských zápasů asistent trenéra A-týmu.

Související články

 
Aktuálně na webu
Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje: Webinář k online Týdnu hokeje

(neděle 29.11.) Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní...

 
Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

Online Týden hokeje: Trénink a ochrana zdraví v době koronaviru

(sobota 28.11.) Současná situace spojená s pandemií onemocnění Covid-19 výrazně omezuje možnosti sportování a v...

 
Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

Online Týden hokeje: Systém výchovy v Českém hokeji

(pátek 27.11.) Systém výchovy dětí v Českém hokeji je tvořen z několika rozvojových projektů. Ať už se jedná o...

 
Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

Online Týden hokeje: Hokejový trénink doma

(čtvrtek 26.11.) Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv