17. 1. 2022 | Štěpán Ondráček

SENZACE! Páťáci vyhráli Mini Winter Cup!

Skvělá zpráva přišla z Prahy, kde se odehrál turnaj Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina. Z celkového vítězství se radovali hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří nenašli na celém turnaji přemožitele. A co víc, mladé naděje porazily týmy jako Kometa Brno nebo Litvínov! Cesta za zlatou medailí nebyla jednoduchá, když diváci viděli nervy drásající bitvu. Mladí Bruslaři zvládli vyrovnané finále s brněnskou Kometou, kterou porazili po litém souboji 5:4 a po právem si pověsili na krk zlaté medaile. Havlíčkovu Brodu roste nová generace výborných hokejistů a za celý Bruslařský klub klukům gratulujeme k úspěchu. „Kluci dokázali, že havlíčkobrodská hokejová líheň stále existuje,“ vyzdvihl poklonu svým svěřencům hlavní trenér Josef Rauer. (Fotky v článku a hlavní: Jan Beneš, Český hokej)

Zahrát si pod širým nebem, to je sen každého hokejisty, který by aspoň jednou za svoji kariéru chtěl hrát na otevřeném kluzišti. Tohle všechno si splnili malí hokejisté ročníku 2011, pro které si Český hokej připravil akci Mini Winter Cup. Havlíčkův Brod byl mezi třiceti dvěma účastníky celého turnaje. Celky byly rozděleny do skupin, kde odehrály zápasy každý s každým, a to dvakrát dvacet minut hrubého času. Mužstva mohla nasadit do hry dvanáct hráčů. Mladí Bruslaři odehráli první část 29. prosince v Dobříši.

Bez ztráty kytičky postoupili do finále turnaje

Havlíčkův Brod nastoupil do Mini Winter Cupu soubojem s Hlinskem. Otěže utkání měli od začátku na svých hokejkách mladí Bruslaři, kteří svého soka doslova rozdrtili rozdílem tří tříd. Výsledkem byla přesvědčivá výhra v podobě 22:2. Ve druhém zápase čekal na celek z Kotliny houževnatý soupeř HK Lev Slaný. Utkání přineslo zajímavou zápletku a druhou výhru pro celek z Vysočiny. Páťáci vyhráli napínavé klání v poměru 6:3. O dost lehčí bylo poslední vystoupení ve skupině, kde byla na řadě Vlašim. Středočeši nekladli odpor, a tak si Havlíčkobrodští došli pro hladké vítězství 12:1.


Ve vyřazovací části se střetly dva nejlepší celky ze skupin A a B. Dva nejlepší týmy se kvalifikovaly na závěrečný turnaj do Prahy. Havlíčkův Brod v semifinále vyzval Hvězdu Praha, která skončila ve své skupině na druhé pozici. Čekal se vyrovnaný zápas, ovšem vše bylo jinak. Mladí Bruslaři nepřipustili žádné komplikace a Pražany smetli z ledu výsledkem 11:2. Finálové klání v Dobříši nic neřešilo, protože oba mančafty měly jistotu postupu do závěrečné části turnaje. Nicméně šlo o naladění do Prahy, což lépe zvládli Havlíčkobrodští. Mladí hokejisté si poradili ve finále se Slaným 10:3.


Bruslaři nezaváhali ani v Praze a slaví zlato

Finálový turnaj se odehrál v polovině ledna v Praze, konkrétně na střeše obchodního centra Harfa. Osm nejlepších celků bylo rozděleno do dvou skupin, ze kterých první dva týmy postoupily do semifinálových bojů, což znamenalo souboje o medaile. Mladí Bruslaři se představili ve skupině B, kde se střetli s Kometou Brno, Litoměřicemi a Prostějovem. Havlíčkobrodští začali tažení velkolepě, když si poradili s posledním zmíněným družstvem 14:3. V dalším utkání zkřížili hole s Litoměřicemi. Ani Stadion nedokázal zastavit rozjetý vlak z Kotliny. Bruslaři svému soupeři uštědřili lekci z produktivity, když Seve ročechy porazili jednoznačně 19:3. Diváci se těšili na vyrovnané utkání s brněnskou Kometou, která, stejně jako Havlíčkobrodští, nepoznala hořkost porážky. Souboj dvou neporažených lépe vyzněl pro celek z Vysočiny, který vyhrál 7:4. Páťáci tedy vyhráli základní skupinu a v čele s Klatovy, Litvínovem a poraženou Kometou bojovali o medaile.


Havlíčkův Brod čekal v semifinále Mini Winter Cupu výběr Klatov. Západočeši padli v posledním utkání Slanému, a tak si chtěli spravit chuť na úkor mladých Bruslařů. Tým z Vysočiny dovolil svému soupeři třikrát skórovat, ale mladé pušky z Kotliny zatížily konto Klatov čtrnáctkrát. Jednoznačná výhra katapultovala Havlíčkobrodské přímo do finále, kde je čekal známý soupeř, a to brněnská Kometa. Souboj o zlato nabídl jednu otázku, která zněla jasně. Dokáží Bruslaři opanovat celý turnaj bez ztráty kytičky? Diváci viděli nervy drásající bitvu, která nabídla dech beroucí hokej. Ze zisku nejcennějšího kovu se radovali hráči Havlíčkova Brodu, kteří vyhráli vyrovnané klání v poměru 5:4. „Cestou za vítězstvím vyhráli kluci deset zápasů a nechali za sebou soupeře zvučných jmen, jako jsou Kometa Brno nebo Litvínov. Kuci dokázali, že havlíčkobrodská hokejová líheň stále existuje,“ neskrývá slova chvály hlavní trenér Josef Rauer. Vzápětí zkušený lodivod doplňuje: „Desetiletí havlíčkobrodští kluci prošli turnajem pořádaným Českým hokejovým svazem jako neoficiálním mistrovstvím na nekryté ledové ploše bez porážky.“


Konečné pořadí
1. BK Havlíčkův Brod

2. HC Kometa Brno
3. HC Klatovy
4. HC Litvínov
5. HK Lev Slaný
6. HC Uherské Hradiště
7. HC Stadion Litoměřice
8. SK Prostějov 1913


Sestava BK Havlíčkův Brod: Kratochvíl - Rudolf (C), Fejt, Stejskal, Adam, Vlach, Schejbal, Dajč, Rezničenko, Bříza, Mrkvička, A. Němec, M. Němec, Hepner.

Realizační tým: Josef Rauer, Richard Adam, Jan Vlach.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu