7. 2. 2024 | Milan Sochor, Jan Hochman

Série je u konce. SHKM Baník Hodonín doma Bruslaře poprvé porazil

Baník se brzy ujal vedení, svůj náskok v první třetině ještě navýšil. Bruslaři sice ke konci druhé periody snížili, jenže ještě před druhou přestávkou znovu inkasovali. V závěrečné části hry si domácí už vítězství pohlídali. Hodonínský klub hrající pod hlavičkou SHKM tak doma nad Havlíčkovým Brodem vyhrál vůbec poprvé.

V první třetině měli výrazně více ze hry hokejisté z Vysočiny, kteří měli střeleckou převahu a vytvořili si několik slibných šancí. Baník ale vyučoval produktivitu. Ve čtvrté minutě načal gólový účet duelu po rychlém protiútoku Dominik Luža, který Hložánkovu křižnou přihrávku přes celé pásmo přetavil v první branku Baníku.

(Video: czechicehockey.tv)

Havlíčkův Brod mohl srovnat o chvíli později ve vlastním oslabení, ale po bekhendové dorážce Bureše pomohla Pitákovi jeho pravá tyč. Hosté byli hodně aktivní a svým pohybem nutili domácí tým k chybám, vzadu ale všechno hasil pozorný Piták. V závěru prvního dějství domácí odskočili do dvoubrankového náskoku. Postaral se o to při hře čtyř proti čtyřem Vojtěch Riedl, kterého do střelecké pozice výborně uvolnil Talafa.

Po změně stran se karta otočila. Jasně více ze hry měli domácí hráči, kteří ale zahazovali jednu šanci za druhou. Nejblíže gólu byl v polovině prostřední třetiny Bárta, ale jeho střela jenom zazvonila na brankovou konstrukci havlíčkobrodské branky. A tak přišel trest na druhé straně. Z nenápadné akce po otočení kolem branky dokázal u levě tyče najít mezírku Filip Pártl, který snížil na 1:2 z pohledu hostí. Baník ale rychle získal dvoubrankový náskok zpět.

V přesilové hře hosté po chybě v hostující rozehrávce se ocitla za obranou Havlíčkova Brodu trojice Luža – Talafa a zakončující Dominik Luža, pro kterého bylo lahůdkovou záležitostí uklidit puk do prázdné branky. V úvodu poslední dvacetiminutovky pomohla Pitákovi podruhé v zápase tyčka a o chvíli později se opět přihlásilo o slovo staré známé přísloví nedáš – dostaneš. Hložánkovu střelu z levého kruhu vyrazil hostující brankář betonem přesně na hůl dojíždějícího Dominika Luži, který tak v 45. minutě zkompletoval svůj hattrick.

Branková konstrukce za domácím brankářem zvonila ještě jednou, a to osm minut před koncem po Havlátově dorážce. Definitivní podobu získal výsledek necelé čtyři minuty před koncem zápasu, kdy se po skrumáži před Cinkovým brankovištěm dostal kotouč na hůl Matěje Macha a hodonínský útočník svou třináctou trefou v sezoně uzavřel na konečných 5:1 pro zeleno-černé.

Hodonín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Luža (Rauš, Hložánek), 19. Riedl (Talafa, Dobiáš), 39. Luža (Talafa, Dobiáš), 45. Luža (Riedl, Hložánek), 57. Mach (M. Novák, Matěj) – 37. Pártl (Kopic, Endál). Rozhodčí: Tomas Šico – Matěj Bartoň, Michal Frais. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 762. Střely na branku: 34:32 (8:12, 15:8, 11:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.