11. 2. 2023 | Milan Sochor

Série pěti výher končí. Bruslaři prohráli na ledě druhé Kopřivnice

Kopřivnice dala Bruslařům ochutnat vlastní medicínu, skóre otevřela hned v první minutě. Ve zbytku úvodního dějství byla hra vyrovnaná, Havlíčkovu Brodu se ale nepovedla druhá třetina. Domácí v ní odskočili na rozdíl čtyř branek a vítězství si pak už pohlídali.

Kopřivnice nepotřebovala ani celou minutu, aby otevřela skóre. Ondřej Sluštík najel do pásma podél pravého hrazení, odkud vyslal kolmici na levé křídlo. Tam si za obranu najel Jiří Brodek, který jedním bekhendovým dotykem uklidil puk za záda přesouvajícího se Adama Wolfa. O necelé dvě minuty později byli domácí blízko druhé brance, Bruslaře zachránilo břevno.

Od té doby se hra ale vyrovnala. Dokonce se zdálo, že mírně navrch mají hokejisté Havlíčkova Brodu. Nic na tom nezměnila ani čtyřminutová přesilovka domácích. Ti se dostali do velké šance až v závěru první třetiny, když zůstal před brankovištěm po přihrávce zpoza brány úplně volný Dominik Suchý, s jeho zakončením si ale Adam Wolf poradil. Broďáci okamžitě otočili hru a dostali se do přečíslení, Marek Tecl ale v dobré příležitosti trefil jen brankářovy betony.

Druhá perioda se ale hostům nepovedla. Hned v její první minutě byl sám před brankářem Michal Velecký, situaci zachraňoval Adam Wolf parádním zákrokem betony. O chvíli později se už ale Michal Velecký mohl radovat. Ukradl přihrávku havlíčkobrodským obráncům a dostal se do úniku. Ten zakončil přesnou střelou nad brankářovu vyrážečku. Zanedlouho vedla Kopřivnice už o tři góly. Po střele z levého kruhu se ve skrumáži před brankovištěm nejlépe zorientoval Jiří Brodek, jenž dorazil puk pohotově do sítě.

Čtvrtý gól vstřelili domácí i s určitou dávkou štěstí. Michal Kliment inkasoval od soupeře u hrazení ve středním pásmu tvrdý úder na hlavu, po kterém zůstal ležet otřesený na ledě. I díky tomu se Kopřivnice dostala do přečíslení. První střelu ještě Adam Wolf vytáhl pravým betonem, Adam Urban už ale dorážel do odkryté brány. Bruslaři mohli před druhou přestávkou snížit svoji ztrátu v přesilové hře pět na tři, tu ale nevyužili.

Havlíčkův Brod tak poprvé skóroval až ve třetím dějství. Milan Valášek se u levého mantinelu otočil čelem k bráně a ze vzdálenosti od modré čáry se prosadil překvapivou střelou po ledě. Bruslaři zlepšili hru a ještě se nevzdali. Pak ale přišli o kotouč za vlastní bránou, odkud Matěj Mach našel před brankovištěm volného Jiřího Pargáče, a ten dal domácím znovu klid na hokejky. Marek Kopic tak už jenom po dorážce Pártlovy střely korigoval výsledné skóre, body ovšem zůstaly v Kopřivnici.

Kopřivnice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Brodek (Sluštík, Bail), 24. Velecký, 26. Brodek (Sluštík, Ficek), 36. Urban, 50. Pargáč (M. Mach) – 45. Valášek (Vašíček), 54. Kopic (Pártl, Křehlík). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Klimek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 697. Střely na branku: 32:34 (6:9, 15:8, 11:17). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.