24. 1. 2012 | Eva Streichsbierová

Škoda, aspoň remíza to být mohla, smutnil po zápase brankář Neruda

Ani na čtvrtý pokus nenašli havlíčkobrodští hokejisté recept na zkrocení Ústeckých Lvů. V letošní prvoligové sezoně s nimi prohráli pokaždé, naposledy v pondělí na domácím ledě v Kotlině. Tentokrát ale měli k bodovému zisku rozhodně nejblíže – podlehli až po velkém boji 1:2. „Škoda, aspoň remíza to být mohla. Měli jsme na ni,“ smutnil po zápase brankář Rebelů Stanislav Neruda.

Severočeši vlétli do utkání jako vítr a už v 7. minutě vedli rozdílem dvou gólů. Domácí se ale ze studené sprchy nesesypali. „No tak padly dva góly, to se stává. Kdybychom pokaždé měli hned pomýšlet na to, že můžeme dostat šestku, tak bychom nemohli vůbec hrát,“ přesvědčoval sedmatřicetiletý brankář.

Na 1:2 snižoval ještě do první přestávky Aleš Jelínek, jenže pak už na ledě vládli oba gólmani. Ústecký Koutský čelil 29 střelám, Neruda dokonce 41. „Nebylo to zase nějak přehnaně vážné. Jo, pár nebezpečných pokusů měli, ale kluci to tam pokaždé dobře pokryli. Hodně mi dneska vzadu pomohli, a za to bych jim chtěl poděkovat. Makal celý mančaft,“ chválil spoluhráče.

Snaha a bojovnost se Rebelům v souboji s Ústeckými Lvy rozhodně upřít nedaly, ale s koncovkou to bylo horší. „Hlavně to, že jsme nevyužili pětiminutovou přesilovku ve druhé třetině,“ povzdechl si Neruda. „Jinak si myslím, že až na ten nepovedený začátek jsme dneska hráli výborně,“ byl přesvědčený.

Série zápasů se Severočechy bude pokračovat i ve středu 25. ledna. Po výpravě do Chomutova a domácím souboji s ústeckými hokejisty čeká na svěřence trenéra Karla Dvořáka cesta do Mostu. Ten je sice v tabulce beznadějně poslední, ovšem právě proti Rebelům se mu v letošní sezoně náramně daří. Obral je už o pět bodů!

„Je pravda, že zrovna proti Mostu nám to moc nejde. Proto taky doufám, že ve středu tuhle sérii konečně zlomíme a vrátíme se s výhrou. Potřebujeme tři body a v tomhle případě jsou povinné,“ měl jasno o podobě nadcházejícího duelu havlíčkobrodský gólman.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner