2. 4. 2018 | Dominik Adam

Skolí Brod jablonecké Vlky, kteří jsou v kvalifikaci potřetí v řadě?

Je to tady! První zápas kvalifikace o postup do WSM Ligy se blíží! Vlci jsou v kvalifikaci potřetí za sebou! Otupí Bruslaři jejich tesáky? To se dozvíme v sobotu 7. dubna od 17:00 v Kotlině! Další utkání s Jabloncem je na programu v pátek 13. dubna na ledě Vlků! Přijďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit!

Průběh základní části z pohledu Jablonce

Začátek nové sezony? Naprostá pohádka!

Jablonečtí vstoupili do nové sezony dobře, když porazili pražské Letňany 6:2. Hattrick v tomto utkání vsítil nejproduktivnější hráč Jablonce Kamil Bříška. V dalším utkání si Demelovi svěřenci poradili s Mostem 5:1 a stejným výsledek porazili Kobru Praha. Poté přišla první porážka, a to s Vrchlabím 3:4. Září zakončili Vlci skvěle, když vyklepli Trutnov 5:0. Následně si Jablonečtí poradili s Děčínem (3:4) a poté i s Řisuty (6:1). Následně přišla porážka s Bílinou 3:6. Šestizápasovou sérii neporaženosti odstartovala výhra nad Dvorem Králové 6:1. Poté vyhráli Jablonečtí se Sokolovem 5:4, s Letňany 4:2 a následně i s Mostem 6:4.

Vlci měli v této sezoně se Sokolovem nerozhodnou bilanci 2:2.
(Foto: hcvlci.cz)

Další část sezony? Už to nebyla taková fantazie...

Ve druhé části ještě Vlci pokračovali na vítězné šestizápasové sérii neporaženosti, když porazili Kobru 3:1 a těsně přetlačili Vrchlabí (4:3). Následovaly dvě porážky, nejprve po penaltové loterii s Trutnovem (4:5sn) a vzápětí i s Děčínem (2:3). Jablonecký celek si ovšem rychle spravil chuť a radoval se dvakrát po sobě. Řisuty rozstřílel 8:1 a Bílině nadělil šestku. Následně schytal osmičku od Dvora Králové (6:8) a Sokolov mu oplatil porážku, když vyhrál 7:4. Jablonečtí následně porazili Letňany 5:3 a tři body brali i po kontumační výhře 5:0 nad Mostem, který ze soutěže v jejím průběhu odstoupil. Další utkání vyhráli Jablonečtí proti Kobře 2:1. Následující duel se pro Vlky v noční můru, když schytali desítku od Vrchlabí (5:10). Na závěr roku 2017 Severočeši porazili Trutnov 3:1.

Vlci utrpěli nejvyšší porážku sezony s Vrchlabím, a to 5:10!
(Foto: krkonossky.denik.cz)

Zápasová série před play-off byla jako na houpačce!

Vstup do nového roku se Jabloneckým moc nepovedl, když prohráli s Řisuty těsně 2:3. Poté přišlo vítězství nad Bílinou (5:4p), jež však bleskově vystřídaly dvě porážky. Nejprve Vlci nestačili na Dvůr Králové (2:4) a po stejném výsledku se museli sklonit i před Sokolovem. Utkání proti Letňanům však už zvládli, když pražský celek porazili 6:3. Leden zakončili Vlci porážkou 1:2 s Děčínem. Další tři utkání patřila svěřencům hrajícího trenéra Tomáše Demela. Vše odstartovala výhra nad Kobrou 7:3. Poté přišla vítězství nad Vrchlabím (8:4) a Trutnovem (2:1). Hokejisté od řeky Nisy pak prohráli s Děčínem o jediný gól, a to 2:3. Jabloneckému celku následně podlehly Řisuty 4:5 a poté Bílina 1:3. Další utkání vyhráli nad Dvorem Králové 4:1. Generálka na play-off se Jablonci nepovedla, když musel skousnout porážku 3:5 od Sokolova.

Vlci neztratili proti Letňanům v této sezoně ani bod!

Založen: 1996
Stadion: Zimní stadion Jablonec nad Nisou (kapacita 1 300 míst)
Klubové barvy: bílá, černá a modrá
Webové stránky klubu: hcvlci.cz
Umístění v minulé sezóně: 2. místo po ZČ, kvalifikace o WSM ligu (3. místo)
Trenér: Tomáš Demel

Sestava z posledního utkání: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec (C), Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Pulec – Babec, Bříška (A), Tondr Lukáš (A), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Demel, Homolka, Peřina.
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Vlci Jablonec nad Nisou (zákl. část)

23–4–2–7 bilance 25–1–2–12
188:105 skóre 170:117
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Řisuty, venku)
1:6 (David Servis, venku) nejvyšší prohra 5:10 (Vrchlabí, venku)
Miroslav Třetina – 68 bodů (26+42) nejproduktivnější hráč Kamil Bříška – 57 bodů (29+28)
Lukáš Endál – 30 gólů nejlepší střelec Kamil Bříška – 29 gólů
Miroslav Třetina – 42 asistencí nejlepší nahrávač Kamil Bříška – 28 asistencí
Tomáš Semrád – 46 bodů (11+35) nejproduktivnější obránce Michal Pavlů – 23 bodů (2+21)
Čeněk Novák 2,94 (30 zápasů)
David Marek 2,58 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Lukáš Hosnedl 2,89 (38 zápasů)
Luděk Petruželka 15,00 (1 zápas)

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Kamil Bříška (Ú)

Kapitán a největší útočné eso mužstva. Suverénně ovládl kanadské bodování Vlků v základní části i v play-off. V základní části nasbíral 57 bodů (29+28). Vlci se mohou na jeho úchvatnou produktivitu pravidelně spolehnout, tým by měl táhnout i teď.

Michal Pavlů (O)

Třicetiletý obránce se může pochlubit bohatými zkušenostmi ze všech tří nejvyšších tuzemských soutěží, za nedaleký Liberec si zahrál i extraligu! U Vlků hraje už čtvrtou sezonu za sebou a počíná si výtečně. V tomto soutěžním ročníku byl nejproduktivnějším bekem svého týmu v základní části i v play-off!

Jan Víšek (Ú)

V šestatřiceti letech už ostřílený matador, který si zahrál extraligu v Liberci nebo v Pardubicích. Za své extraligové starty nasbíral 169 kanadských bodů! V jabloneckém celku se mu také daří, v základní části ukořistil 42 bodů (17+25)!

Úvodní dvacetiminutovka Bruslařům vyšla jako z říše snů, ale druhá třetina už nebyla tak povedená a skončila nerozhodně 2:2. Ve třetí periodě si ještě vzal slovo brodský bek Tomáš Semrád a v 59. minutě uzavřel na konečných 6:2. Na ledě potom vypukla velkolepá děkovačka, jež výtečný soutěžní ročník výstižně zakončila. Bruslaři poté s napětím sledovali čtvrteční duel mezi Vsetínem a Vlky. Toto utkání vyhráli hráči Vsetína a postoupili do WSM Ligy. Za havlíčkobrodskou družinu se trefil kromě Tomáše Semráda také dvakrát Kryštof Kulhánek, po jednom zásahu přidali Miroslav Třetina, Lukáš Endál a David Michálek

znak týmu 6 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Kulhánek (Kozlík, Beneš), 7. Endál (T. Semrád), 12. Kulhánek (Chlubna), 22. Michálek (Kozlík, Duben), 26. Třetina (Michálek, Endál), 59. Semrád (Třetina, Endál) – 23. Gecko (Havlas, Moravec), 38. Bříška (Havlas, Gecko). Rozhodčí: Pavel Obadal, Jiří Kašík – Tomáš Měkýš, Ondřej Polák. Vyloučení: 1:6, navíc Brokeš (JAB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2054. Střely na branku: 42:27 (17:6, 14:13, 11:8). Třetiny: 3:0, 2:2, 1:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben (A), Lacina, Kříž, Vala, Bušek, M. Semrád – Michálek, Třetina (C), Endál (A) – Teplý, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec, Gecko, Švík, L. Tondr

Průběh play-off z pohledu Vlků

Prokousání se play-off? Naprostá fantazie!

Jablonecké Vlky čekal na úvod play-off celek z Bíliny. Jablonečtí první duel vyhráli 6:5p. Druhé utkání skončilo stejným výsledkem, ale jako vítěz z něj vyšla Bílina. Parta od řeky Nisy dokázala Draky v dalších dvou duelech porazit (3:1 a 6:4) a v dalším kole ji čekalo Vrchlabí. Jablonečtí úvodní zápas vyhráli vysoko 6:2, další utkání ale vyhráli Hlaváčovi svěřenci 4:1. Z třetího zápasu vyšli jako vítězové svěřenci Tomáše Demela (4:2). Poslední utkání vyhráli Vlci 3:0 a šli do semifinálové série proti Žďáru nad Sázavou. Plameny vyhrály první zápas 6:4. Následně už Jablonečtí svému soupeři nedali žádnou šanci a po výhrách (5:3, 6:4 a 4:2) si vybojovali postup do kvalifikace o WSM Ligu.

Vlci nad žďárskými Plameny neshořeli a porazili je 3:1 na zápasy!
(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

...Havlíčkův Brod si zahraje kvalifikaci o WSM Ligu podruhé za sebou?

...Vlci jsou v kvalifikaci potřetí za sebou?

...Bruslari nastříleli v základní části o osmnáct branek více než Jablonec nad Nisou?

...v prvním vzájemném utkání kvalifikace v minulém soutěžním ročníku vsítil rozhodující branku Lukáš Endál v poslední minutě?

Vzájemná bilance s Vlky od sezony 2000/2001

Počet odehraných zápasů: 18
Bilance: 10-1-1-1-5
Výsledky: 4:5p, 4:2, 2:4, 3:8, 5:3, 6:3, 3:3, 3:2, 4:0, 0:1, x1:4, x4:3, x2:1sn, x2:1, 4:3, 2:5, x3:2, x6:2
Skóre: 58:52