19. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Skolí neoblíbeného soupeře? Brod čeká bitva na ledě David Servisu

Po úžasném obratu v Nymburku chtějí Bruslaři uspět proti houževnatému a neoblíbenému soupeři! V sobotu 20. ledna se vydají na led osmého David Servisu České Budějovice, jemuž rozhodně mají co oplácet. Oba předchozí vzájemné souboje totiž prohráli, když se z jižních Čech vraceli s nepořízenou po těsné porážce 6:7 a v Kotlině i přes výbornou stíhací jízdu padli 5:6 po prodloužení. Celek zpod Černé věže se teď veze na vítězné vlně, vyhrál obě minulá utkání. Zápas začne v 18:00, přijeďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit!

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ
Trenéři: Jiří Fedur

Sestava z posledního utkání: Dudáček (Němec) – Radoš, Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, Svoboda, L. Kříž – Šulčík, J Marek, Trummer st., Bárta, Vylíčil, Sumerauer, Trummer ml., Zayml
__________________________________________________________________________________

HC David Servis České Budějovice x BK Havlíčkův Brod

6–3–3–14 bilance 19–2–2–4
8., 27 bodů umístění 1., 63 bodů
91:110 skóre 146:72
8:1 (Nymburk, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
0:7 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Roman Šulčík – 32 bodů (9+23) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 53 bodů (19+34)
Jan Trummer ml. – 14 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 24 gólů
Roman Šulčík – 23 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 34 asistencí
Lukáš Kříž – 13 bodů (6+7) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 33 bodů (8+25)
Milan Dudáček 3,71 (24 zápasů)
David Němec 3,00 (3 zápasy)
Petr Spáčil 6,00 (1 zápas)
Borek Bubeníček 2,00 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,66 (23 zápasů)
David Marek 2,31 (7 zápasů)
M. Budějovice – David Servis 5:0k
David Servis – Nymburk 1:3
Klatovy – David Servis 5:2
David Servis – Písek 8:2
Žďár n. S. – David Servis 3:4p

David Servis patří mezi velmi mladé kluby, neboť byl založen teprve v roce 1990. Do historie oddílu se zapsala zlatým písmem sezona 2015/2016, v níž Jihočeši naprosto ovládli krajskou soutěž. Za celý soutěžní ročník prohráli jen dva zápasy (3:4 v Humpolci a 3:4 v Českém Krumlově), v kvalifikaci o 2. ligu si pohráli s Louny a Letňany a ve velkém finále přeskočili i poslední překážku v podobě Mělníku. Zaslouženě tak slavili postup do třetí nejvyšší tuzemské soutěže. V minulém soutěžním období získal celek z Českých Budějovic v základní části 27 bodů a s přehledem uhájil druholigovou příslušnost, když ve skupině Střed obsadil s osmibodovým náskokem na poslední Jindřichův Hradec předposlední 9. příčku.

Jasnou jedničkou v brankovišti Jihočechů je jednadvacetiletý brankář Milan Dudáček, který odchytal naprostou většinu zápasů a ve všech třech vzájemných střetnutích čelil i brodským střelcům. Tři starty má na kontě devatenáctiletý David Němec, jednou se postavili mezi tři tyče exbrodský Petr Spáčil a Borek Bubeníček. Nejproduktivnějším zadákem je Lukáš Kříž (6+7), jenž v minulém vzájemném duelu vstřelil Bruslařům dva góly a rozhodl o výhře svého týmu. Za ním následují Petr Macháček (2+5), David Svoboda (2+3), Michal Michal (2+3), Petr Škopek (1+3), Petr Zich (1+2), Jan Radoš (0+3) a Nazarij Babčuk (1+1). Útok Servismanů nejvíce táhnou kapitán Roman Šulčík (9+23), jenž vládne kanadskému bodování a je nejspolehlivějším nahrávačem, a nejlepší střelec Jan Trummer ml. (14+15). Deset a více bodů už nasbírali Patrik Zayml (6+9), Jakub Marek (8+6), Jiří Ferebauer (6+6), bývalý Rebel Adam Vylíčil, Jiří Bárta (oba 7+4) a Lukáš Sumerauer (5+5).

David Servis začal novou sezonu jako na houpačce. Doma sice třikrát vyhrál za plný bodový zisk (s Kolínem 4:1, s Nymburkem 8:1 a s Pelhřimovem 8:4), ale s prázdnou se vracel z Havlíčkova Brodu (0:7), Moravských Budějovic (3:6) i z Tábora (3:4). Z následných deseti duelů bodovala Fedurova družina pětkrát, když v domácím prostředí překvapivě přetlačila Bruslaře (7:6), se třemi body se vracela z Pelhřimova (6:4) a po jednom bodu vydolovala proti Klatovům (venku 5:6p), Písku (doma 3:4sn) a Táboru (2:3sn). V dalším průběhu tohoto soutěžního ročníku se postarala o další překvapení favorizovaného Havlíčkova Brodu (v Kotlině 6:5p), ale po něm musela skousnout pět porážek bez bodového zisku za sebou. Předešlá dvě kola se partě zpod Černé věže povedla, doma rozstřílela v derby Písek 8:2 a důležité dva body si přivezla ze žďárských Bouchalek (4:3p). V tabulce bojují českobudějovičtí hokejisté o 8. příčku s Pelhřimovem (oba týmy mají 27 bodů, David Servis má o jeden odehraný zápas méně).

Soupiska David Servisu

Velkou oporou David Servisu je talentovaný gólman Milan Dudáček.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Lukáš Kříž (O)

Čtyřiadvacetiletý obránce prošel mládeží mateřských Českých Budějovic, přičemž hrál i za reprezentaci do 18, 19 a 20 let. Dostal se i do A-týmu Motoru, odkud vypomáhal Písku, Mostu, Táboru a Jindřichovu Hradci. Předešlý soutěžní ročník strávil ve slovenské Žilině a nyní je velkou oporou David Servisu. Se třinácti body (6+7) je nejproduktivnějším bekem Jihočechů.

Jan Trummer ml. (Ú)

Třiadvacetiletý útočník prošel mládeží mateřského Motoru, kde na sebe pravidelně upoutával pozornost skvělou produktivitou. V sezoně 2012/2013 poprvé nastoupil mezi dospělými, když vypomáhal tehdy druholigovému Jindřichovu Hradci. Hned v dalším ročníku se vydal poprvé do zahraničí, v týmu Kristall Berdsk hrál MHL. U David Servisu působí už třetí sezonu v řadě a zatím je nejlepším střelcem.

Roman Šulčík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník spojil svou dosavadní kariéru s jihočeskými kluby. Hrál za starší dorost Veselí nad Lužnicí, po čemž působil ve 2. lize jako hráč Strakonic, Jindřichova Hradce a Tábora. Dres David Servisu obléká od sezony 2013/2014 a klubu výrazně pomohl i k historickému postupu do 2. ligy. Pravidelně sbírá spoustu bodů, kraluje kanadskému bodování Jihočechů a na hrudi nosí kapitánské céčko.

(Foto: hcmotor.cz, jchokej.cz, hcdavidservis.cz)

Famózní obrat! Bruslaři díky famóznímu konci skolili Nymburk

Úvodní dvacetiminutovka bylo vyrovnaná, ale na ledě kralovali oba gólmani, brodský Čeněk Novák a nymburský Michal Krofta. Na první branku se tak čekalo až do 24. minuty, kdy Miroslav Třetina nabil mezi kruhy Lukáši Endálovi a jeho dělovka z první skončila přesně u tyčky. Středočeši se dočkali vyrovnání ve 29. minutě, když střelu Jakuba Loučky šikovně tečoval mimo Novákův dosah Jakub Planý. Bruslaři měli v prostřední části navrch, ale nevěděli si rady se skvěle chytajícím gólmanem Kroftou. Skórovat však mohli i domácí, ale trefili jen brankovou konstrukci.

Bruslaři potom mohli litovat neproměněných přesilovek, protože právě v početní převaze dokonal Nymburk obrat, když zblízka procedil puk za Novákovy betony Jan Smejkal. Bičištěho svěřenci hráli skvěle a i nadále se mohli opřít o Michala Kroftu, jenže pouhých 6 sekund před třetí sirénou vyrovnal při power-play přesnou střelou zblízka Jan Milfait, jenž rozhodl povedenou ranou k tyčce i prodloužení a vystřelil Broďákům bonusový bod.

znak týmu 2 - 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Planý (Loučka, Josefus), 53. Smejkal (Kříž, Loučka) – 24. Endál (Třetina, Přidal), 60. Milfait (Třetina, T. Semrád), 65. Milfait (Třetina). Rozhodčí: Tomáš Micka – Jan Schopf, František Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 31:42 (11:15, 6:11, 13:12 – 1:4). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3p.

NED Hockey Nymburk: Krofta (Vecka) – O. Kříž (A), Hejda, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman – Mašek, Smejkal, Arnošt, Stehlík, Eis (C), Josefus, Bičiště (A), Štěpánek, Kedršt, Kolouch, Planý

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Horák, Kulhánek, Vala, Balgalvis, M. Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfait (A), Kozlík – Chlubna, Kuchta, Šuhaj – Homola, Ludvík, Beneš

Havlíčkův Brod po senzačním obratu získal na ledě Nymburku cenné 2 body.
(Foto: klub.nedhockey.cz)

David Servis náskok soupeře nezlomil a vyloupil Bouchalky!

Plameny si snad ani nemohly přát lepší začátek zápasu, když už ve 3. minutě vedly o dvě branky. Nejdříve se trefil krásnou ranou z mezikruží Lukáš Bureš a vzápětí vykouzlil nechytatelnou teč David Vítek. Hosté se tím však nenechali rozhodit a ve druhém dějství vystřihli parádní obrat. Z dorážky udeřil Lukáš Sumerauer, o vyrovnání se postaral Petr Macháček a na 2:3 upravil po samostatném úniku zakončeném nad Slámovo rameno Roman Šulčík. Žďár nad Sázavou slavil vyrovnání v 52. minutě, když Štěpánkův ideální pas zužitkoval Lukáš Bureš. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž našel Adam Vylíčil dobrým pasem zpoza brány hůl Jiřího Bárty, jenž pohotovou střelou zajistil českobudějovickým hokejistům bonusový bod.

znak týmu 3 - 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Bureš (Jícha), 3. Vítek (Lojek, Štěpánek), 52. Bureš (Štěpánek, Lojek) – 28. Sumerauer (Kříž), 34. Trummer Jan ml. (Šulčík), 40. Šulčík (Marek, Macháček), 63. Bárta (Vylíčil). Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:9, navíc Peslar (ZNS) a Šulčík (DCB) oba 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 683. Střely na branku: 33:28 (11:3, 6:15, 16:8 - 0:2). Třetiny: 2:0, 0:3, 1:0 - 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4p.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Řehoř) – Marek, Kolda, Sedláček, Beneš, Peslar, Lojek, Pleva – Gregar, Kovářů, Pytlík, Marguš, Kunstmüller, Bureš, Krupka, Jícha, Kuřítko, Vítek, Štěpánek, Stehlík

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Němec) – Radoš, Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, Svoboda, L. Kříž – Šulčík, J Marek, Trummer st., Bárta, Vylíčil, Sumerauer, Trummer ml., Zayml

(Video: hokejzr.cz)

Horová první třetina! Brod nakonec urval s David Servisem bod

Úvodní dvacetiminutovka byla z havlíčkobrodské pohledu naprosto katastrofální, když ji David Servis ovládl jednoznačně 4:0. V 7. minutě udeřil Jiří Bárta a vzápětí využil přečíslení 2 na 1 i Jan Kříž. V 17. minutě srazil zaskočené domácí ještě níž Patrik Zayml a v oslabení zasadil Bruslařům další tvrdou ránu Jan Trummer. Parta z Kotliny se výrazně zvedla v prostřední části a po trefách Miroslava Třetiny a Lukáše Endála snížila. Hosté se většinou jen bránili a ve třetí periodě svůj náskok ztratili. Ve 48. minutě snížil ranou zblízka Miroslav Třetina a v 54. minutě vyrovnal nechytatelnou dělovkou Tomáš Semrád. Domácí šli potom do tří a soupeř toho využil, když se prosadil Lukáš Kříž. Havlíčkův Brod zkusil závěrečnou power-play a Kotlina propukla v jásot, když poslal puk přesně k tyčce Lukáš Endál. Prodloužení trvalo jen krátce, když se sražená střela Lukáše Kříže došourala do odkryté brány.

znak týmu 5 - 6p znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Třetina (Endál, Přidal), 40. Endál (T. Semrád, Třetina), 48. Třetina (Přidal), 54. T. Semrád (Milfait, Třetina), 60. Endál (Milfait, T. Semrád) – 7. Bárta (Michal), 7. J. Kříž (Svoboda, Volf), 17. Zayml (Summerauer, Bárta), 19. Trummer, 56. L. Kříž (Šulčík), 61. L. Kříž (Šulčík). Rozhodčí: Filip Vrba – David Urubčík, Daniel Horažďovský. Vyloučení: 7:8, navíc Vašíček (HBR) 10 min. OT [NESP] + OK [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 585. Střely na branku: 38:25 (10:12, 14:7, 14:5 – 0:1). Třetiny: 0:4, 2:0, 3:1 - 0:1. Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6p.

BK Havlíčkův Brod: Novák (od 19. D. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Němec) – L. Kříž, Michal, Macháček, Škopek, Babčuk – J. Kříž, Šulčík "C", Trummer, J. Marek, Zayml, Bárta, Volf, Radoš, Sumerauer, Stodolovský, Svoboda

(Video: Ondřej Rázl)

...David Servis je společně se Žďárem nad Sázavou jediným týmem, který dokázal Bruslaře porazit v této sezoně už dvakrát (doma 7:6 a venku 6:5p)?

...Jihočeši dosud utrpěli nejvyšší porážku právě s Havlíčkovým Brodem, jemuž v Kotlině v úvodním kole podlehli 0:7?

...David Servis v této sezoně porazil už tři soupeře z elitní pětky tabulky, když si vedle Bruslařů poradil i se Žďárem nad Sázavou (venku 4:3p) a s Kolínem (doma 4:1)?

...zápas David Servisu na ledě Moravských Budějovic byl kontumován poměrem 5:0 ve prospěch domácích, protože Jihočeši se k utkání nedostavili (navrch dostali pokutu od ČSLH 7 tisíc Kč)?

...za českobudějovický tým spolu nastupují v útoku Jan Trummer mladší a Jan Trummer starší?