23. 1. 2023 | Dominik Adam

Skvělá zpráva! Bruslaři budou mít na ODM pět zástupců!

Havlíčkobrodská Kotlina vysílá na jubilejní ročník Olympiády dětí a mládeže, která se bude konat v Královéhradeckém kraji, pět svěřenců. Mezi tři tyče se postaví Eliáš Poustka, obranné řady budou hájit Lukáš Kachlíř (na snímku) a Miroslav Duben a do útoku se postaví dvojice Marek Čapek a Dominik Vaněček. Vlajkonošem pro Kraj Vysočina bude bývalý hokejista Patrik Eliáš. Do libereckého výběru se dostal bývalý havlíčkobrodský obránce Jakub Vaněček. Hokejový turnaj ODM startuje v pondělí 23. ledna. (Foto: Juniorský hokej)

Olympiáda dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže jsou sportovní hry, ve kterých se představují všechny krajské výběry. Zimní hry se konají v sudých letech. Dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže se koná v Královéhradeckém kraji, který se hostitelské role zmocnil podruhé. Do programu se kromě ledního hokeje, krasobruslení, alpského lyžování či biatlonu zařadily také disciplíny pro handicapované sportovce. Zahájení proběhlo v Hradci Králové na zimním stadionu, sporty se budou konat ve Špindlerově Mlýně, Vrchlabí, Trutnovu a Nové Pace. Celková účast činí 1151 sportovců. Sportů na zimních hrách je celkem 10, ty jsou rozděleny do 26 disciplín.

Bodování

Celkové pořadí krajů bude určeno na základě získaných bodů za umístění v jednotlivých sportech, které se dělí na chlapce a dívky. V každé medailové soutěži budou bodována umístění 1. - 14.. Při rovnosti bodů se kraje se stejným bodovým ziskem umístí na jedné pozici a každý obdrží plný počet náležejících bodů. Stejným systémem se boduje umístění sportovců v jednotlivých medailových disciplínách.

1. místo 20 bodů
2. místo 16 bodů
3. místo 13 bodů
4. místo 11 bodů
5. místo 10 bodů
6. místo 9 bodů
7. místo 8 bodů
8. místo 7 bodů
9. místo 6 bodů

Turnaj v ledním hokeji

Hokejový turnaj je určený hráčům ročníku 2008, případně i mladším, které proti sobě soupeří v dresu krajských výběrů. Každý kraj může nominovat maximálně 22 hráčů. Čtrnáct účastnických týmů je rozděleno do dvou skupin po sedmi, ve kterých se utká každý s každým. V průběhu prvních tří dnů turnaje, tedy od pondělka do středy, sehraje každý celek dva zápasy denně.

Všechny zápasy ve skupinách, stejně jako semifinále a utkání o páté místo, se hrají na tři třetiny po patnácti minutách. Úprava ledové plochy proběhne vždy po první třetině a po skončení utkání. Duel o třetí místo a finále pak už budou sehrány na klasické dvacetiminutové třetiny s úpravou ledu po každé části. Zatímco skupinové duely mohou skončit i remízou, zápasy o konečné umístění nikoli. V případě nerozhodného výsledku v semifinále či utkáních o páté nebo třetí místo budou rovnou následovat nájezdy, ve finále ale nejprve pětiminutové prodloužení hrané tři na tři a nájezdy případně až po něm.

Mladí Bruslaři na ODM 2023

Eliáš Poustka

Havlíčkobrodský brankář, který stabilně hájí svatyni 9. třídy. Za dvaadvacet utkání si střihl dvě čistá konta na svůj účet. Už si připsal dva starty za extraligový dorost, přičemž odchytal 49 minut. V Táboře za svá záda nepustil jediný kotouč, avšak proti Kometě Brno inkasoval dvakrát.

(Foto: Juniorský hokej)

Lukáš Kachlíř

Mladý talentovaný obránce nastupuje od začátku sezony za extraligový dorost, kde má za 27 utkání 20 bodů (6+14) a patří mu v týmovém bodování 4. příčka. Kachlíř naskočil do pěti utkání 9. třídy a zaznamenal 4 kanadské body (2+2). V současné době patří mezi největší talenty havlíčkobrodské mládeže!

Lukáš Kachlíř prožívá bodově povedenou sezonu v dresu dorostu

Miroslav Duben

Zadák deváté třídy a syn bývalého extraligového hráče Miroslava Dubna, který v letošní sezoně působí na pozici hlavního trenéra extraligového dorostu. Odehrál devatenáct utkání a připsal si 4 kanadské body (2+2).

(Foto: Juniorský hokej)

Dominik Vaněček

Havlíčkobrodský forvard, který taktéž působí v devátých třídách, odehrál dvacet utkání, v nichž nastřádal 14 bodů (12+2). Nejvyšší gólové hody zaznamenal v domácím utkání proti Litomyšli, když se do branky soupeře trefil celkem čtyřikrát.

(Foto: Juniorský hokej)

Marek Čapek

Kapitán deváťáků bodově táhne svůj soubor, když za 19 utkání nasbíral shodný počet bodů. Za svoji produktivitu si vysloužil start za dorosteneckou kategorii, kde nebodoval a obdržel dvě trestné minuty.

(Foto: Juniorský hokej)

Rozlosování Kraje Vysočina

Pondělí 23. ledna:
10:45 Jihočeský kraj – Kraj Vysočina
17:45 Kraj Vysočina – Zlínský kraj

Úterý 24. ledna:
12:30 Středočeský kraj – Kraj Vysočina
19:30 Kraj Vysočina – Pardubický kraj

Středa 25. ledna:
9:00 Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj
16:00 Liberecký kraj – Kraj Vysočina

Play off

Čtvrtek 26. ledna:
8:30 semifinále A1 – B2 (Vrchlabí)
8:30 semifinále B1 – A2 (Trutnov)
10:30 utkání o 5. místo A3 – B3 (Vrchlabí)
12:30 utkání o 3. místo (Vrchlabí)
14:50 finále (Vrchlabí)

Nominace hokejového výběru Kraje Vysočina

Václav Brožek (HC Chotěboř)
Marek Čapek (BK Havlíčkův Brod)
Miroslav Duben (BK Havlíčkův Brod)
Tadeáš Egart (HC Ledeč nad Sázavou)
Jiří Frantl (HC Ledeč nad Sázavou)
Lukáš Hájek (SK Horácká Slavia Třebíč)
Mikuláš Hájek (SK Horácká Slavia Třebíč)
Štěpán Hrodek (HC Světlá nad Sázavou)
Lukáš Kachlíř (BK Havlíčkův Brod)
Šimon Katolický (HHK Velké Meziříčí)
Dominik Koníř (HC Dukla Jihlava)
Matěj Kopecký (SKLH Žďár nad Sázavou)
Matyáš Lédl (SKLH Žďár nad Sázavou)
Jindřich Lukáš (HC Dukla Jihlava)
Matyáš Morava (HC Dukla Jihlava)
Radek Nejedlý (HC Chotěboř)
Tomáš Pešl (HC Dukla Jihlava)
Matiáš Piskač (HC Světlá nad Sázavou)
Eliáš Poustka (BK Havlíčkův Brod)
Filip Stupka (HC Dukla Jihlava)
Dominik Vaněček (BK Havlíčkův Brod)
David Zmrhal (HC Dukla Jihlava)

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner