9. 1. 2018 | Štěpán Ondráček

Souboj nejlepších týmů a derby Vysočiny! Brod zamíří na Bouchalky

HAVLÍČKŮV BROD - Oba týmy se vyhřívají na prvních dvou místech tabulky. Vzájemná rivalita je víc než vražedná, ani jeden ze soupeřů navíc na začátku nového roku nepoznal hořkost porážky. To se změní ve středu 10. ledna v 18:00, kdy havlíčkobrodští Bruslaři vyrazí na led svého úhlavního rivala - SKLH Žďár nad Sázavou. Bodová šňůra jednoho ze soupeřů skončí, neváhejte a přijeďte podpořit Bruslaře ve veledůležité bitvě!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Umístění v minulé sezóně: 9. místo po ZČ, semifinále play-off (porážka s Táborem 1:3 na zápasy)
Trenér: Michal Konečný

Sestava z posledního utkání: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, Marek, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Gergel __________________________________________________________________________________

SKLH Žďár nad Sázavou x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
15–3–1–6 bilance 18–1–2–3
2., 52 bodů umístění 1., 58 bodů
112:88 skóre 131:64
9:1 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
1:8 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Petr Štěpánek – 49 bodů (20+29) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 45 bodů (17+28)
Peter Štěpánek – 20 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 21 gólů
Petr Štěpánek – 29 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 28 asistencí
Martin Lojek – 16 bodů (2+14) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 29 bodů (7+22)
Milan Řehoř 3,17 (20 zápasů)
Jiří Sláma 4,42 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,62 (21 zápasů)
Všechny zápasy

Bruslařům patří dvanáct kol před koncem základní části stále první místo, odkud mají náskok šesti bodů na svého nejbližšího pronásledovatele. Trenérský tandem v čele s trenéry Václavem Adamem a Ladislavem Fixou můžou hřát čtyři výhry za sebou. Obzvlášť poslední zápasy byly ubojované až do samotného závěru. Teď Bruslaři vyrazí na horký led svého úhlavního rivala – SKLH Žďár nad Sázavou. Plameny drží druhou pozici ve skupině Střed a na svého soka ztrácí šest bodů, čeká nás tak další zajímavá bitva, která může zamíchat kartami v popředí tabulky. Navíc svěřenci trenéra Michala Konečného budou chtít Bruslařům vrátit vysokou porážku 1:8, jíž utrpěli v minulém vzájemném souboji na ledě Kotliny.

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Milan Řehoř (B)

Třiatřicetiletý gólman je nepostradatelnou součástí Plamenů. Právě Řehoř přiváděl minulou sezónu k zoufalství útočníky Brodu, a to jak v základní části, tak zejména v následném play–off. V současné sezoně na něj tým znovu hodně spoléhá, je jasnou jedničkou. Dá se očekávat, že zkušený brankář nastoupí i do derby.

Martin Lojek (O)

Dvaatřicetiletý zadák se může pochlubit bohatými zkušenostmi. Pravidelně naskakoval i za mládežnické kategorie české reprezentace a v sezoně 2010/11 hrál i za reprezentaci dospělých. Šest sezon strávil v zámoří, v sezoně 2003 byl draftovaný Floridou a odehrál za ní v NHL 5 duelů. Extraligu si vyzkoušel v Třinci, Pardubicích a Chomutově, 1. ligu hrál za Chrudim, Havířov a Třebíč. Je nejproduktivnějším bekem Plamenů (2+14).

Petr Štěpánek (Ú)

Sedmadvacetiletý odchovanec Plamenů hrál i za juniorku Komety Brno a hned ve čtyřech sezonách vypomáhal ze Žďáru nad Sázavou prvoligovému Havlíčkovu Brodu. V soutěžních ročnících 2013/2014 a 2014/2015 hájil barvy jihlavské Dukly. Má za sebou i dvě zahraniční angažmá, a to v Austrálii a ve Velké Británii. Od této sezony je znovu hráčem Plamenů, vede jejich kanadské bodování, tabulku střelců a je i nejlepším nahrávačem (20+29).

(Foto: hokejzr.cz)

Minulé kolo soupeře

Klatovy prospaly první třetinu a manko ve skóre už nestáhly

Plameny na svého soka vlétly a dočkaly se brzkého vedení. Ve čtvrté minutě propustil domácí gólman nahození Davida Vítka. Tým z Vysočiny svého pořadatele přehrával a vysloužil si za to dvoubrankové vedení. Jaromír Pytlík si vybruslil mezi kruhy a nadvakrát překonal klatovského brankáře. Klatovy první třetinu prospaly, a to potvrdil Martin Pleva, jenž se svými spoluhráči přečíslil domácí obranu. Hostující kapitán si vylepšil palebnou pozici a mezi kruhy vypálil do horních pater branky. Klatovy mohly dvě minuty před sirénou snížit, avšak Leština zazvonil na břevno Řehořovy svatyně.

Plameny využily ve druhé části početní výhodu, na konci celé akce byl Petr Štěpánek, který uklidil kotouč do poloprázdné branky. Klatovy se poté nadechly k velkému výkonu. Domácí tým udeřil třikrát během šesti minut. Nejprve se s dávkou štěstí prosadil Tomáš Pacanda. Na něj navázal Tomáš Vracovský, jenž tečoval ránu od modré, a na dostřel dostal domácí opět Tomáš Pacanda. Žďárští nakonec nedopustili vyrovnání a o své výhře rozhodli ve třetím dějství. Podruhé v zápase se trefil Petr Štěpánek, který nadvakrát pokořil domácího gólmana, a na konečných 6:3 upravil Martin Gregar, jenž tečoval kotouč za záda Koláře.

znak týmu 3 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 33. Pacanda, 37. Vracovský (Hlaváček), 39. Pacanda (Topinka) – 4. Vítek (Štěpánek), 13. Pytlík (Krupka), 15. Pleva (Kanstmüller, Krupka), 23. Štěpánek (Gregar), 51. Štěpánek (Pytlík), 56. Gregar (Beneš, Kunstmüller). Rozhodčí: Šindel – Samuel, Sedláček. Vyloučení: 7:4, navíc Topinka 10 minut OT (KLT). Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 28:36 (7:13, 14:10, 7:13). Třetiny: 0:3, 3:1, 0:2. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6.

SHC Klatovy: Kolář (Plánička) – Kaňák, Slavík, Marcel, Polívka, Hlaváček – Vracovský, Vlček, Vavřička, Pacanda, Topinka, Houfek, Vondrák, Kosnar, Leština

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, Marek, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Gergel.

Plameny si poradily s Klatovy, i když o výsledek se musely strachovat až do konce.
(Foto: Petr Nedvěd, hokezr.cz)

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři uhasili Plameny osmi brankami!

Havlíčkův Brod naskočil do nesmírně důležité bitvy lépe a už v 6. minutě udeřila první formace. Miroslav Třetina vybídl se skórování Lukáše Endála a ten se z první nemýlil. Plameny se do útoku moc nedostávaly, avšak nejnebezpečnější šanci měl Ondřej Stehlík v přesilovce. S jeho zakončením si poradil gólman Novák. Žďáru se přeci jen podařilo vyrovnat, a to z trestného střílení. K tomu se postavil Tomáš Střecha a nedal Novákovi žádnou šanci, když poslal kus černé gumy nad jeho lapačku.

Druhé dějství ovlivnily přesilové hry a domácí udeřili podruhé. Puk se dostal na modrou čáru, kde se do něj pořádně opřel David Vala. Domácí bek svojí dělovkou málem protrhl síť. Hosté mohli udeřit v početní výhodě, ale proti změně stavu byl brankář Novák, tak udeřilo na druhé straně. Petr Kuchta se prosmýkl po pravé straně a pokořil Řehoře mezi rukou a tělem. Za pár okamžiků rozjásal Kotlinu Lukáš Endál. Havlíčkobrodský snajpr si vybruslil mezi kruhy a střelou pod břevno vyhnal hostujícího gólmana z brány. Jiřího Slámu pořádně přivítal Kryštof Kulhánek, který doklepl kotouč do poloprázdné brány, a s hosty to vypadalo bledě. Tentýž hráč zanedlouho dokonal skvělé přečíslení dvou na jednoho. Ve třetí třetině dovršil hattrick Lukáš Endál a pro Plameny dokonal zkázu David Michálek. Havlíčkobrodský šikula se protáhl po levé straně a střelou na vzdálenější tyč ukončil demolici soupeře.

znak týmu 8 - 1 znak týmu
Branky a nahrávky: 6. Endál (Třetina, Přidal), 24. Vala (Milfait, Michálek), 31. Kuchta (Kozlík, Ludvík), 32. Endál (Přidal, Třetina), 35. Kulhánek (Vala, Milfait), 39. Kulhánek (Kuchta), 41. Endál, 56. Michálek (T. Semrád) – 19. Střecha (TS). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Marek Čelechovský, Jiří Roupec. Vyloučení: 6:8, navíc Balgalvis (HBR) - D. Vítek 5 + OK [HRUB]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1602. Střely na branku: 42:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Kozlík, Ludvík, Kuchta – Chlubna

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (32. Sláma) – Pleva "C", Lojek, Smejkal, P. Marek, Sedláček, Kolda, Hort – Štěpánek, D. Vítek, Kunstmüller "A" – Kovářů, Stehlík, Střecha – Kuřítko, Krupka, Jícha – Gregar, Bureš, J. Nečas – P. Beneš

Věděli jste, že...

...oba dva soupeři porazili shodným výsledkem Moravské Budějovice (6:4)?

...na derby Vysočiny si vždy našlo cestu přes 1600 fanoušků?

...Žďár nad Sázavou se stal v této sezoně prvním soupeřem, který dokázal Bruslaře porazit (6:3)?

...oba týmy spojuje vysoká výhra nad třetím Táborem (Bruslaři vyhráli 6:2 a jejich rival 9:1)?

...v derby Vysočiny padá hodně trestů, a to většinou i do konce utkání?

...v obou táborech v této sezoně nastoupili i starší dorostenci?

Bilance s Plameny od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 24
Bilance: 14–1–2–7
Výsledky: 2:1, 8:5, 2:3p, 4:2, 2:4, 6:2, 1:3, 4:0, 8:2, 6:2, 6:2, 3:2, 3:2, 5:2, 2:4, 3:4sn, 4:5, 2:4, x4:2, x3:8, x4:1, x3:2p, 3:6, 8:1
Skóre: 96:69