20. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Splní zrádnou roli papírového favorita? Brod přivítá David Servis

Bruslaři v sobotu svedli divokou přestřelku na ledě třetího Tábora, kde nakonec prohráli 5:8. Už zítra, ve středu 21. prosince, si budou chtít spravit chuť v domácím prostředí, kde třikrát za sebou vyhráli za plný bodový zisk. Soupeřem jim bude David Servis České Budějovice, jemuž sice patří v tabulce až předposlední místo, ale Jihočeši už několikrát ukázali, že dovedou zaskočit i velkého papírového favorita. Nenechte si zápas ujít, v Kotlině začínáme v 18:00! Nezapomeňte, že ten, kdo na utkání přijde, má páteční přátelský duel proti zajímavému soupeři z USA zdarma!

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: červená, bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 1. místo v Krajské lize Jihočeského kraje, 1. místo v kvalifikaci o 2. ligu (postup)
Trenéři: Rudolf Suchánek st. a Jiří Fedur

Sestava z posledního utkání: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC David Servis České Budějovice

znak týmu znak týmu
12-2-2-4 bilance 7-0-0-15
1., 48 bodů umístění 9., 21 bodů
104:58 skóre 67:104
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 8:5 (J. Hradec, venku)
2:4 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 2:10 (M. Budějovice, venku)
Lukáš Endál – 44 bodů (17+27) nejproduktivnější hráč Jiří Bárta – 18 bodů (5+13)
Lukáš Endál – 17 gólů nejlepší střelec Ladislav Marek – 10 gólů
Miroslav Třetina – 30 asistencí nejlepší nahrávač Jiří Bárta – 13 asistencí
Tomáš Semrád – 28 bodů (9+19) nejproduktivnější obránce Lukáš Chaloupka – 11 bodů (0+11)
Čeněk Novák 2,35 (15 zápasů)
Michael Panec 3,12 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Petr Spáčil 4,74 (13 zápasů)
Hynek Kůdela 3,55 (11 zápasů)
Adam Provazník 5,00 (1 zápas)
Minulé zápasy soupeře
David Servis – Žďár n. S. 2:5
Kolín – David Servis 6:1
David Servis – M. Budějovice 6:5
Tábor – David Servis 6:3
David Servis – Písek 4:5
Všechny zápasy

David Servis České Budějovice je ve druhé lize nováčkem. Tým zpod Černé věže suverénně ovládl Krajskou ligu Jihočeského kraje a s přehledem postoupil do vyšší soutěže. V jeho barvách nastupuje celá řada hráčů, kteří mají bohaté zkušenosti z prvoligového týmu Českých Budějovic. Brankářskou dvojici tvoří Hynek Kůdela a mladý Petr Spáčil, který mimo jiné nastupoval i za Havlíčkův Brod. Jeden duel odchytal Adam Provazník. Nejproduktivnějším obráncem je s jedenácti kanadskými body Lukáš Chaloupka (0+11), který se sice ještě nezapsal do střelecké listiny, ale v týmu plní roli spolehlivého nahrávače. Velmi dobře si počínají i Petr Zich (2+7) či zkušený mazák Ondřej Cikán (1+5). Ofenzivu mužstva zpod Černé věže táhne hned několik útočníků. Kanadskému bodování vládne Jiří Bárta (5+13), který nasbíral i největší počet gólových asistencí. Hned v závěsu jsou za ním Jiří Hanzal (9+8), Patrik Zayml (5+12) a nejlepší střelec Ladislav Marek (10+6), zapomenout nesmíme ani na bývalého Rebela Adama Vylíčila (8+5).

David Servis bojuje jako nováček hlavně o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži a zatím si vede statečně. V klíčových záchranářských bitvách třikrát porazil poslední Jindřichův Hradec (venku 12:3 a 8:5, doma 6:3) a postaral se i o několik velkých překvapení. Ve dvou případech si vyšlápl na Kolín (venku 4:1 a doma 3:1), vyhrál 5:3 v Písku, před svými fanoušky skolil Nymburk 5:3 a naposledy na svém ledě ukořistil všechny tři body proti silným Moravským Budějovicím (6:5). V tabulce patří Jihočechům předposlední místo.

Soupiska David Servisu

Bývalý brodský brankář Petr Spáčil odchytal minulý zápas. Nastoupí i v Kotlině?

David Servis v důležité domácí bitvě těsně podlehl Písku

Servismani začali výtečně a ujali se dvoubrankového vedení. Z mezikruží udeřil prudkou ranou Petr Zich a Ladislav Marek při početní nevýhodě našel skulinku mezi Hauserovými betony. Důležitou branku z pohledu Písku vsítil Jakub Šuhaj, jenž v poslední minutě první třetiny po samostatném úniku nadvakrát propasíroval puk za Spáčilova záda. O vítězi nakonec rozhodla prostřední část. Jakub Suchan foukl soupeřově obraně a po blafáku vyrovnal, po čemž se trefil zblízka i Václav Pašek. Po hezké kombinaci sice upravil na 3:3 Ladislav Marek, ale ve 40. minutě skóroval z dorážky Jiří Kepka. Domácí vyrovnali díky hodně šťastné a kuriózní brance, když si Písek vstřelil při ponechané výhodě vlastní gól, za jehož střelce byl označen Lukáš Sumerauer. Vítězství však nakonec přeci jen zamířilo k řece Otavě, když z přečíslení udeřil pěknou střelou Josef Urbanec a uzavřel na konečných 5:4 pro Písek.

znak týmu 4 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Zich (Zayml), 19. Marek (Chaloupka), 31. Marek (Zich, Zayml), 47. Sumerauer – 20. Šuhaj (Kepka, Drda), 22. Suchan (Kepka, Pašek), 27. Pašek (Kepka, Šuhaj), 40. Kepka (Šuhaj), 54. Urbanec (Hanus, Vlček). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Mertl. Vyloučení: 8:5, navíc Kepka (PIS) OK [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 175. Třetiny: 2:1, 1:3, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

HC David Servis České Budějovice: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček

IHC Písek: Hauser (Kadlec) – Hřebíček, Procházka, Dvořák, Hanus, Červinský, Suda, Koutenský – Urbanec, Vlček, Sýbek, Pašek, Koupal, Kepka, Rod, Drda, Suchan, Jiřinec, Šuhaj

Obávaný kanonýr Ladislav Marek proti Písku zářil. Vstřelil mu dva góly.
(Foto: Michael Kalinics, ceskobudejovicky.denik.cz)

Bruslaři dvakrát vedli, ale u Jordánu to na body nestačilo

Hosté uvolnili jako první gólová stavidla a v 6. minutě šli do vedení, když mazácky využil samostatného úniku Miroslav Třetina. Brzy však bylo vyrovnáno, když dělovkou z osy hřiště našel mezírku mezi betony gólmana Radek Seidl. Tentýž hráč zanedlouho pálil znovu a trefil se přesně k tyčce. Broďáci ale dokonali bleskový obrat, když se střelou od modré čáry prosadil Tomáš Semrád a střelu Miroslava Dubna šikovně tečoval David Michálek. První dějství však skončilo nerozhodně, o vyrovnání se postaral Ladislav Hlaveš.

Fanoušci dál sledovali atraktivní přestřelku. Kohouty poslal do vedení ranou zblízka Jakub Krätzer, ale z táboru Broďáků odpověděl využitým únikem Jakub Lacina. Domácí si ale rychle vzali zpět ztracené vedení, když brankáře Čeňka Nováka propálil z kruhu Marek Vaniš. Matušíkovi svěřenci utekli poprvé do trháku při přesilovce díky přesné ráně Jana Kanova od modré čáry, jenže při oslabení snížil z pravého kruhu ranou k protější tyči David Michálek. Tři body nakonec zůstaly po výsledku 8:5 u Jordánu, táborské barvy uklidnili dalšími trefami Jan Kanov a Aleš Krátoška.

znak týmu 8 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Seidl (Pechánek, Březina), 11. Seidl (Krátoška), 20. Hlaveš (Kanov, Vaniš), 21. Krätzer (Vaniš, Mrkvička), 28. Vaniš (Mrkvička), 42. Kanov (Mrkvička), 49. Kanov (Vaniš, Mrkvička), 51. Krátoška (Seidl, Březina) - 6. Třetina (Endál, T. Semrád), 14. T. Semrád (Voříšek, Třetina), 16. Michálek (Navrátil, Duben), 28. Lacina (Duben, Třetina), 45. Michálek (Voříšek). Rozhodčí: Hlinka – Klouček, Zmeškal. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 49:37. Diváci: 1582. Třetiny: 3:3, 2:1, 3:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5.

HC Tábor: D. Novák (14. Klestil) – Liška, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Havran, Tesař – Březina, Krátoška, Seidl – Krätzer, Mrkvička, Vaniš – Blažek, Pechánek, Kýhos – Škrdleta

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (28. Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek - Přidal, Třetina, Endál – Navrátil, Voříšek, Michálek - Kuchta, Kozlík, Beneš - Chlubna, Ludvík, Křížek

Brod dvakrát prohrával, ale i přesto vyloupil led David Servisu

Hosté byli papírovým favoritem, ale už od 7. minuty po chybě prohrávali. David Servis získal při vlastním oslabení puk a samostatný únik zakončil gólem Rudolf Suchánek. Bruslaři však ještě v prvním dějství dokonali obrat, když se o vyrovnání postaral překonáním klečícího gólmana Kůdely David Michálek a ve 13. minutě dotáhl pohlednou kombinaci do úspěšného konce Patrik Přidal. Jihočeši však nesložili zbraně a ve druhé třetině otočili pomyslné misky vah zpět na svou stranu. Nejdříve překvapil gólmana Nováka střelou k přední tyčce David Bílek a z dorážky vzápětí udeřil Ladislav Marek.

Potom už však pálili přesně do černého jen hokejisté Havlíčkova Brodu. Ve 34. minutě zajistil vyrovnání důrazný Tomáš Ludvík a v úplném závěru druhé dvacetiminutovky zavěsil David Kozlík. Soubor z Kotliny už ve třetí části žádné drama nedopustil, když na konečných 6:3 uzavřeli Filip Beneš a Patrik Přidal.

znak týmu 3 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Suchánek (Sumerauer), 28. Bílek (Matoušek), 28. Marek (Zayml, Matoušek) – 10. Michálek (Třetina), 13. Přidal (Kulhánek, Třetina), 34. Ludvík (Navrátil), 39. Kozlík (Navrátil, M. Semrád), 46. Beneš (Třetina, T. Semrád), 59. Přidal. Rozhodčí: Matěj Sýkora – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 6:5, navíc Michálek (HBR) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:41. Diváci: 166. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6.

HC David Servis České Budějovice: Kůdela (Jágr) – Cikán "A", Škopek, Matoušek, Babčuk, Břečka – Fleischman "A", Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek "C", Marek, Volf, Kozák, Zayml

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Michálek – Kozlík, Navrátil, Ludvík – Voříšek, Kuchta, Chlubna – Beneš, Křížek

Bilance s David Servisem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 2
Bilance: 2-0-0-0
Výsledky: 4:0, 6:3
Skóre: 10:3

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři