20. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Splní zrádnou roli papírového favorita? Brod přivítá David Servis

Bruslaři v sobotu svedli divokou přestřelku na ledě třetího Tábora, kde nakonec prohráli 5:8. Už zítra, ve středu 21. prosince, si budou chtít spravit chuť v domácím prostředí, kde třikrát za sebou vyhráli za plný bodový zisk. Soupeřem jim bude David Servis České Budějovice, jemuž sice patří v tabulce až předposlední místo, ale Jihočeši už několikrát ukázali, že dovedou zaskočit i velkého papírového favorita. Nenechte si zápas ujít, v Kotlině začínáme v 18:00! Nezapomeňte, že ten, kdo na utkání přijde, má páteční přátelský duel proti zajímavému soupeři z USA zdarma!

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: červená, bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 1. místo v Krajské lize Jihočeského kraje, 1. místo v kvalifikaci o 2. ligu (postup)
Trenéři: Rudolf Suchánek st. a Jiří Fedur

Sestava z posledního utkání: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC David Servis České Budějovice

12-2-2-4 bilance 7-0-0-15
1., 48 bodů umístění 9., 21 bodů
104:58 skóre 67:104
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 8:5 (J. Hradec, venku)
2:4 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 2:10 (M. Budějovice, venku)
Lukáš Endál – 44 bodů (17+27) nejproduktivnější hráč Jiří Bárta – 18 bodů (5+13)
Lukáš Endál – 17 gólů nejlepší střelec Ladislav Marek – 10 gólů
Miroslav Třetina – 30 asistencí nejlepší nahrávač Jiří Bárta – 13 asistencí
Tomáš Semrád – 28 bodů (9+19) nejproduktivnější obránce Lukáš Chaloupka – 11 bodů (0+11)
Čeněk Novák 2,35 (15 zápasů)
Michael Panec 3,12 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Petr Spáčil 4,74 (13 zápasů)
David Servis – Písek 4:5

David Servis České Budějovice je ve druhé lize nováčkem. Tým zpod Černé věže suverénně ovládl Krajskou ligu Jihočeského kraje a s přehledem postoupil do vyšší soutěže. V jeho barvách nastupuje celá řada hráčů, kteří mají bohaté zkušenosti z prvoligového týmu Českých Budějovic. Brankářskou dvojici tvoří Hynek Kůdela a mladý Petr Spáčil, který mimo jiné nastupoval i za Havlíčkův Brod. Jeden duel odchytal Adam Provazník. Nejproduktivnějším obráncem je s jedenácti kanadskými body Lukáš Chaloupka (0+11), který se sice ještě nezapsal do střelecké listiny, ale v týmu plní roli spolehlivého nahrávače. Velmi dobře si počínají i Petr Zich (2+7) či zkušený mazák Ondřej Cikán (1+5). Ofenzivu mužstva zpod Černé věže táhne hned několik útočníků. Kanadskému bodování vládne Jiří Bárta (5+13), který nasbíral i největší počet gólových asistencí. Hned v závěsu jsou za ním Jiří Hanzal (9+8), Patrik Zayml (5+12) a nejlepší střelec Ladislav Marek (10+6), zapomenout nesmíme ani na bývalého Rebela Adama Vylíčila (8+5).

David Servis bojuje jako nováček hlavně o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži a zatím si vede statečně. V klíčových záchranářských bitvách třikrát porazil poslední Jindřichův Hradec (venku 12:3 a 8:5, doma 6:3) a postaral se i o několik velkých překvapení. Ve dvou případech si vyšlápl na Kolín (venku 4:1 a doma 3:1), vyhrál 5:3 v Písku, před svými fanoušky skolil Nymburk 5:3 a naposledy na svém ledě ukořistil všechny tři body proti silným Moravským Budějovicím (6:5). V tabulce patří Jihočechům předposlední místo.

Soupiska David Servisu

Bývalý brodský brankář Petr Spáčil odchytal minulý zápas. Nastoupí i v Kotlině?

David Servis v důležité domácí bitvě těsně podlehl Písku

Servismani začali výtečně a ujali se dvoubrankového vedení. Z mezikruží udeřil prudkou ranou Petr Zich a Ladislav Marek při početní nevýhodě našel skulinku mezi Hauserovými betony. Důležitou branku z pohledu Písku vsítil Jakub Šuhaj, jenž v poslední minutě první třetiny po samostatném úniku nadvakrát propasíroval puk za Spáčilova záda. O vítězi nakonec rozhodla prostřední část. Jakub Suchan foukl soupeřově obraně a po blafáku vyrovnal, po čemž se trefil zblízka i Václav Pašek. Po hezké kombinaci sice upravil na 3:3 Ladislav Marek, ale ve 40. minutě skóroval z dorážky Jiří Kepka. Domácí vyrovnali díky hodně šťastné a kuriózní brance, když si Písek vstřelil při ponechané výhodě vlastní gól, za jehož střelce byl označen Lukáš Sumerauer. Vítězství však nakonec přeci jen zamířilo k řece Otavě, když z přečíslení udeřil pěknou střelou Josef Urbanec a uzavřel na konečných 5:4 pro Písek.

znak týmu 4 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Zich (Zayml), 19. Marek (Chaloupka), 31. Marek (Zich, Zayml), 47. Sumerauer – 20. Šuhaj (Kepka, Drda), 22. Suchan (Kepka, Pašek), 27. Pašek (Kepka, Šuhaj), 40. Kepka (Šuhaj), 54. Urbanec (Hanus, Vlček). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Mertl. Vyloučení: 8:5, navíc Kepka (PIS) OK [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 175. Třetiny: 2:1, 1:3, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

HC David Servis České Budějovice: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček

IHC Písek: Hauser (Kadlec) – Hřebíček, Procházka, Dvořák, Hanus, Červinský, Suda, Koutenský – Urbanec, Vlček, Sýbek, Pašek, Koupal, Kepka, Rod, Drda, Suchan, Jiřinec, Šuhaj

Obávaný kanonýr Ladislav Marek proti Písku zářil. Vstřelil mu dva góly.
(Foto: Michael Kalinics, ceskobudejovicky.denik.cz)

Bruslaři dvakrát vedli, ale u Jordánu to na body nestačilo

Hosté uvolnili jako první gólová stavidla a v 6. minutě šli do vedení, když mazácky využil samostatného úniku Miroslav Třetina. Brzy však bylo vyrovnáno, když dělovkou z osy hřiště našel mezírku mezi betony gólmana Radek Seidl. Tentýž hráč zanedlouho pálil znovu a trefil se přesně k tyčce. Broďáci ale dokonali bleskový obrat, když se střelou od modré čáry prosadil Tomáš Semrád a střelu Miroslava Dubna šikovně tečoval David Michálek. První dějství však skončilo nerozhodně, o vyrovnání se postaral Ladislav Hlaveš.

Fanoušci dál sledovali atraktivní přestřelku. Kohouty poslal do vedení ranou zblízka Jakub Krätzer, ale z táboru Broďáků odpověděl využitým únikem Jakub Lacina. Domácí si ale rychle vzali zpět ztracené vedení, když brankáře Čeňka Nováka propálil z kruhu Marek Vaniš. Matušíkovi svěřenci utekli poprvé do trháku při přesilovce díky přesné ráně Jana Kanova od modré čáry, jenže při oslabení snížil z pravého kruhu ranou k protější tyči David Michálek. Tři body nakonec zůstaly po výsledku 8:5 u Jordánu, táborské barvy uklidnili dalšími trefami Jan Kanov a Aleš Krátoška.

znak týmu 8 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Seidl (Pechánek, Březina), 11. Seidl (Krátoška), 20. Hlaveš (Kanov, Vaniš), 21. Krätzer (Vaniš, Mrkvička), 28. Vaniš (Mrkvička), 42. Kanov (Mrkvička), 49. Kanov (Vaniš, Mrkvička), 51. Krátoška (Seidl, Březina) - 6. Třetina (Endál, T. Semrád), 14. T. Semrád (Voříšek, Třetina), 16. Michálek (Navrátil, Duben), 28. Lacina (Duben, Třetina), 45. Michálek (Voříšek). Rozhodčí: Hlinka – Klouček, Zmeškal. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 49:37. Diváci: 1582. Třetiny: 3:3, 2:1, 3:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5.

HC Tábor: D. Novák (14. Klestil) – Liška, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Havran, Tesař – Březina, Krátoška, Seidl – Krätzer, Mrkvička, Vaniš – Blažek, Pechánek, Kýhos – Škrdleta

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (28. Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek - Přidal, Třetina, Endál – Navrátil, Voříšek, Michálek - Kuchta, Kozlík, Beneš - Chlubna, Ludvík, Křížek

Brod dvakrát prohrával, ale i přesto vyloupil led David Servisu

Hosté byli papírovým favoritem, ale už od 7. minuty po chybě prohrávali. David Servis získal při vlastním oslabení puk a samostatný únik zakončil gólem Rudolf Suchánek. Bruslaři však ještě v prvním dějství dokonali obrat, když se o vyrovnání postaral překonáním klečícího gólmana Kůdely David Michálek a ve 13. minutě dotáhl pohlednou kombinaci do úspěšného konce Patrik Přidal. Jihočeši však nesložili zbraně a ve druhé třetině otočili pomyslné misky vah zpět na svou stranu. Nejdříve překvapil gólmana Nováka střelou k přední tyčce David Bílek a z dorážky vzápětí udeřil Ladislav Marek.

Potom už však pálili přesně do černého jen hokejisté Havlíčkova Brodu. Ve 34. minutě zajistil vyrovnání důrazný Tomáš Ludvík a v úplném závěru druhé dvacetiminutovky zavěsil David Kozlík. Soubor z Kotliny už ve třetí části žádné drama nedopustil, když na konečných 6:3 uzavřeli Filip Beneš a Patrik Přidal.

znak týmu 3 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Suchánek (Sumerauer), 28. Bílek (Matoušek), 28. Marek (Zayml, Matoušek) – 10. Michálek (Třetina), 13. Přidal (Kulhánek, Třetina), 34. Ludvík (Navrátil), 39. Kozlík (Navrátil, M. Semrád), 46. Beneš (Třetina, T. Semrád), 59. Přidal. Rozhodčí: Matěj Sýkora – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 6:5, navíc Michálek (HBR) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:41. Diváci: 166. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6.

HC David Servis České Budějovice: Kůdela (Jágr) – Cikán "A", Škopek, Matoušek, Babčuk, Břečka – Fleischman "A", Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek "C", Marek, Volf, Kozák, Zayml

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Michálek – Kozlík, Navrátil, Ludvík – Voříšek, Kuchta, Chlubna – Beneš, Křížek