16. 11. 2021 | Tomáš Sochor

Sváteční středa ve znamení hokeje: Bruslaře čeká Tábor!

Stejně jako zemědělci při žních pracují hokejisté o víkendu i přes svátek. Bruslaře čeká po náročném utkání s Řisuty soupeř nepoměrně těžší – Tábor. Trenér Michal Konečný má navíc vinou nemocí a zranění značně prořídlý kádr. Podaří se hrstce statečných překvapit Goliáše v kohoutí podobě? Hraje se ve středu 17. listopadu od 18:00 v Táboře. Neváhejte a přijeďte Bruslaře podpořit!

Hockey Club Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 992 míst)

81:37 skóre 54:52
11:3 (Písek, doma) nejvyšší výhra 7:1 (Cheb, doma)
7:8 (Cheb, venku)
2:3 (Příbram, doma)
nejvyšší porážka 1:6 (Tábor, doma)
Lukáš Endál – 27 bodů (15+12) nejproduktivnější hráč Tomáš Mlynář – 16 bodů (6+10)
Lukáš Endál – 15 gólů nejlepší střelec Jan Bulín – 8 gólů
Jakub Matušík – 17 asistencí nejlepší nahrávač Luboš Voříšek – 13 asistencí
Tomáš Hajič – 16 bodů (5+11) nejproduktivnější obránce Michal Kliment – 10 bodů (4+6)
Kristián Kolář 2,35 (9 zápasů)
Tadeáš Dvořák 2,41 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Nedvěd 3,42 (9 zápasů)

Tábor jasně v pozici jedničky

Tábor po patnácti odehraných kolech potvrzuje roli favorita. Se třiceti šesti body vede skupinu Jih. Nastřílel nejvíce branek a nejméně jich pustil. Může se pochlubit, že měl v jednu chvíli šňůru sedmi vyhraných utkání v řadě. Nyní triumfoval již čtyřikrát za sebou. V posledním kole si s přehledem poradil s Kobrou na jejím ledě. Na začátku listopadu nadělil Písku jedenáct gólů. Jihočeši zkrátka jedou jak dobře namazaný stroj.

Jediný tým, který se může s Táborem měřit, je Příbram. Právě ona zabránila Kohoutům natáhnout sérii vítězství ještě víc. Středočeši se s vedoucím mužstvem skupiny Jih utkali dvakrát a v obou případech se jim podařilo svého soka porazit. Přesto je Baník až druhý, jelikož ani jednou nestačil na Havlíčkův Brod. Body ztratil ale i s Pískem, Chebem nebo Klatovy. Další vzájemné utkání je naplánováno na 24. listopadu. Uvidíme, zda se Arpádu Györimu podaří na Příbram najít recept.

Tábor se musel před Příbramí zatím pokaždé sklonit
(Foto: Tomáš Danko, hctabor.com)

Kádr Tábora

Do čela produktivity se v Táboře probojoval se sedmadvaceti body protřelý střelec Lukáš Endál (15+12). Jen o bod méně pak posbírala legenda Kohoutů Jakub Matušík (9+17). Ofenziva Jihočechů ale zdaleka není jen o těchto dvou hráčích. Přes bod na zápas si drží Josef Hasman (11+10), Ondřej Šulek (8+13) a obránce Tomáš Hajič (5+11).

Velkou útočnou sílu Tábora pak skvěle doplňuje zkušená obrana. Kvůli velké herní převaze pak hrozí, že nerozchytaní gólmani pustí lehčí střelu. To se však v případě Kohoutů zatím neděje. Jak Kristián Kolář, tak Tadeáš Dvořák mají výborná čísla a zaslouženě vévodí všem brankářům v jižní skupině, co se obdržených branek na zápas týče.

Kompletní soupiska Táboru

Lukáš Endál splňuje vysoká očekávání

Bruslaři vybojovali dva body proti Řisutům

Hosté šli rychle do vedení. V jedenácté minutě pak přidali druhou branku. Bruslaři v polovině zápasu snížili, jenže Řisuty posléze znovu odskočily. Stejný scénář se opakoval v polovině třetí třetiny. Havlíčkobrodští hokejisté však v závěru ukázali charakter a srovnali. Vyrovnaný duel dospěl až do samostatných nájezdů, kde pro domácí vystřelil druhý bod Michal Kliment.

znak týmu 5 – 4sn znak týmu

Branky a nahrávky: 31. Klodner (Mlynář, Voříšek), 48. T. Ludvík (Voříšek, Bulín), 51. Kalač (J. Ludvík, Vacík), 57. Kliment (Voříšek, Klodner), rozh. náj. Kliment – 2. Patyk (Malovický, Řepka), 11. Janeček (Havlůj, Matula), 45. M. Kučera (Fortelka, Formánek), 51. Patyk (M. Kučera, Formánek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Josef Zapletal, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 241. Střely na branku: 30:29 (3:17, 12:5, 14:6 – 1:1). Třetiny: 0:2, 1:0, 3:2 – 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4sn.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Kukeně) – Kliment (A), Janoušek, Nepokoj, Benák, Krejčí, Klodner – Tecl, Mlynář, D. Košťál – Čejka, Voříšek, Bulín – J. Ludvík, T. Ludvík (C), Kalač – Vacík

HC Řisuty: Pánek (Novotný) – J. Kučera, Potěchin (A), Malovický, Zich, Flachs, Matula – M. Kučera, Fortelka, Formánek (A) – Řepka, Patyk (C), Rendla – Janeček, Havlůj, Čermák, Výrut, Pokorný

Bruslaři se na dva body pořádně nadřeli

Tábor vyloupil kobří tvrz

Kobra na svém ledě umí. V zápase s prvním Táborem šla do vedení již ve čtvrté minutě. Jenomže hosté následně ukázali, proč jsou nejžhavějším favoritem na postup. Díky velmi ukázněnému výkonu ještě v první třetině vyrovnali. Ve druhé části branka nepadla, Kohouti ale stále tahali za delší konec provazu a ve třetí třetině třemi góly rozhodli o svém vítězství.

znak týmu 1 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Bříška - 16. Endál (Hasman, Pařízek), 52. Hasman (Hajič, Kříž), 55. Endál (Matušík, Šulek), 58. Hasman (Kříž). Rozhodčí: Kosnar – Charvát, Sýkora. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 183. Střely na branku: 27:34. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:3. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Iliev) – Šteiner, Duda, Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda – Bříška, Janča, Havrda, Mucha, Tondr, Petrov, Hrubý, Zídek, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka

Hockey Club Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Radoš, Pařízek - Škoda, Zayml, Prášek - Seidl, Matušík, Šulek - Hasman, Dančišin, Endál

Napodruhé již Tábor na Kobře vyhrál
(Foto: Michal Chadim, hckobra.cz)

Poslední vzájemný zápas

Tábor deklasoval Havlíčkův Brod vysoko 6:1

Hosté se dostali do vedení již ve čtvrté minutě. Následně měla obě mužstva několik šancí skórovat, proti ale byli brankáři. Tábor znovu skóroval až ve druhé třetině, a to dokonce třikrát za sebou. Bruslaři sice následně snížili, Kohouti však měli zápas pod kontrolou. V poslední dvacetiminutovce přidali ještě další dvě přesné trefy, a porazili tak Havlíčkův Brod vysoko 6:1.

znak týmu 1 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 31. Bulín (Mlynář) – 4. Hasman (Škoda, Kříž), 22. Dančišin (Hasman), 26. Seidl (Škoda, Šulek), 28. Havelka (Šulek, Škoda), 55. Seidl (Hajič, Havelka), 57. Hajič (Prášek, Havelka). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jiří Nechvátal, Erik Berger. Vyloučení: 8:8, navíc Nepokoj (HBR) TH [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 336. Střely na branku: 27:34 (11:12, 9:10, 7:12). Třetiny: 0:1, 1:3, 0:2. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Klodner, Nepokoj, Benák, Kliment, Zvěřina, J. Ludvík – Holenda, Mlynář, Tecl – Pártl, Čejka, Bulín – D. Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (A) – Kalač, Vacík, Voříšek (C)

HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Hajič, Kříž, Havelka, Zíb, Radoš, Mazanec, Čížek – Endál (A), Dančišin, Hasman – Šulek, Škoda (C), Seidl (A) – Chocholoušek, Zayml, Prášek

Tábor si v Havlíčkově Brodě došel k pohodlné výhře

…Písek doma zatím nezískal ani bod?

…ani jeden ze zápasů Tábora neskončil po prodloužení? U všech ostatních týmů ve skupině Jih alespoň jedno utkání skončilo brankou v nastavené pětiminutovce.

…že hráč Kobry Kamil Bříška dal v desátém kole proti Písku čtyři góly? To se zatím letos ve skupině Jih nikomu jinému nepodařilo.

…do všech odehraných zápasů nastoupilo už jen pět Bruslařů? Jsou jimi Michal Kliment, Luboš Voříšek, Jakub Čejka, Marek Tecl a Tomáš Ludvík.

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 35
Bilance: 19-2-4-9
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3, 5:0, 4:3, 4:0, 6:3, 5:4p, 2:3, 1:6
Skóre: 155:106