BK Havl. Brod - TK: Rozpočet máme pokrytý, za pár let chceme bojovat o postup
TK: Rozpočet máme pokrytý, za pár let chceme bojovat o postup

TK: Rozpočet máme pokrytý, za pár let chceme bojovat o postup

18.09.2021 | Klub

David Kozlík ml., manažer A-týmu, prozradil na předsezonní tiskové konferenci letošní ambice klubu i ekonomickou situaci. Skvělou zprávou je, že rozpočet je už před startem soutěže prakticky pokrytý. Mužstvo chce po doplnění kádru dojít co nejdál, smělým cílem je probojovat se až ke střetnutí s pátým nejhorším týmem Chance ligy. Tým stále pokračuje v duchu své vize. Chce pracovat s mladým týmem a v horizontu několika let usilovat o postup.

 

Jak moc ovlivnilo fungování klubu loňské předčasné ukončení sezony? Projevilo se to nějakým způsobem?
Ovlivnilo nás to jako každý sportovní klub. Bohužel ta doba čekání, než nám bude umožněno zase sportovat, byla dlouhá, ale naštěstí jsme to zvládli a doufáme, že v této sezoně nás něco takového nezastaví.

Jak vypadá ekonomická stránka klubu? Má připravené peníze na pokrytí celé sezony?
V podstatě nám ještě ani nezačala soutěž a my už můžeme říct, že máme rozpočet pokrytý. S tím se dá lépe pracovat. Co tak vnímám, tak je to asi první rok po sestupu z první ligy, kdy je ještě před startem téměř pokryt rozpočet na celou sezonu. Možná to je i tím, že za loňskou sezonu jsme trošku ušetřili.

Podařilo se domluvit s novými sponzory? Nebo naopak ukončil některý z partnerů spolupráci? Bylo v této době vyjednávání s nimi něčím odlišné?
S některými našimi menšími sponzory jsme se na letošek z důvodu covidu nedomluvili, ale většina z našich dlouholetých partnerů zůstala. Za to mockrát děkujeme. Jednání ovšem probíhají neustále, nyní jsme například v kontaktu s jednou nadnárodní společností a doufáme, že nám ta jednání vyjdou. V této době to není jednoduché pro nikoho, takže ani samotné jednání není jednoduché.

V kádru A-týmu se pochopitelně událo několik změn. Jak jste spokojení se současným složením kádru? Máte v plánu tým ještě někým doplňovat?
Když jsme si před rokem plácli s Michalem Konečným, věděli jsme, jak chceme spolu pracovat. Naše myšlenka byla postavit mladý, konkurenceschopný tým a postupně ho připravovat na další posun. Myslím, že se nám to zatím docela daří. Letos se tým doplnil o Honzu Bulína, Romana Čermáka a Martina Nepokoje. To jsou dva beci se zkušenostmi z vyšších soutěži a Honza Bulín je zase motorka do útoku. Další hráče máme v jednání. Momentálně jsem v kontaktu s hráčem známým v Kotlině a doufám, že se to podaří dotáhnout do konce tak, aby se zase vrátil na náš led. Věřím, že pro všechny fanoušky by to byla pecka. Samozřejmě máme ještě další hráče v záloze, ale uvidíme, jak rozjedeme sezonu.

Jak je letos nastavena spolupráce s Jihlavou? Koho může v případě potřeby Jihlava využít, může naopak někdo z Jihlavy rozšířit naše řady?
Jihlava od nás muže použít v podstatě koho bude chtít, nikoho tady nebudeme držet. Žádnému hráči, který dostane laso z vyšší soutěže, nebudeme bránit. Naopak jsme rádi, když můžeme někoho posunout výše. My máme z Jihlavy ve službách gólmana Ondru Chaloupka již třetí sezonu, letos ho doplní obránce Tomáš Janoušek. Je také možné, že si u nás zahrají Ríša Cachnín nebo Adam Dvořák, což jsou naši hráči v dresu Dukly. Moc rád bych zapojoval do A-týmu naše juniory.

Jaké jsou v letošní sezoně cíle A-mužstva?
Já mám cíl jasný. Chci dojít co nejdál, klidně bych si zahrál s 5. týmem od konce z Chance ligy.

Jakým směrem se A-mužstvo ubírá? Jaká je jeho dlouhodobější vize?
Jak jsem říkal na začátku, vize je jasná. Chceme vychovávat mladý tým a za pár let se zkusit o něco poprat. Třeba i postoupit, ale to možná trošku předbíhám. Každopádně by mě ale nebavilo dělat 5 let hokej v druhé lize. Jako člověk se potřebuji pořád posouvat a vždy si dávám velké cíle, tak uvidíme.

Sedmnáct klubů se spojilo v nově vzniklé Asociaci druholigových klubů, které zatím nejsme součástí. Jaký je váš názor na tuto organizaci a proč jste se k ní zatím nepřipojili?
Ze začátku se mi to zdálo jako super myšlenka. Založit asociaci a udělat z druhé ligy v podstatě profi soutěž. Ale zase na druhou stranu mi zatím ta asociace nepřijde příliš smysluplná z pohledu klubu, proto jsme do ní zatím nevstoupili. Ale to se může s postupem času změnit.

Jaké máte osobní přání pro nadcházející sezonu?
Moje jediné přání je, aby proběhla celá sezona bez přerušení.

 
Aktuálně na webu
Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

(úterý 19.10.) Na parádní vlně se vezou naši šesťáci! Ve Velké Bíteši zvítězili 14:7, když se jim famózně povedla...

 
Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

(úterý 19.10.) Hráči 8. třídy se představili na ledě Velké Bíteše, kde se jim vůbec nepovedla první půlka zápasu....

 
Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

(úterý 19.10.) Je to tu! Kotlina zažije druholigový hokejový svátek. Do Havlíčkova Brodu totiž přijede Tábor v...

 
Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

(pondělí 18.10.) Hráči 6. třídy se střetli na domácím ledě s Chotěboří a svému regionálnímu rivalovi nedali vůbec...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor