18. 9. 2021 | Klub

TK: Rozpočet máme pokrytý, za pár let chceme bojovat o postup

David Kozlík ml., manažer A-týmu, prozradil na předsezonní tiskové konferenci letošní ambice klubu i ekonomickou situaci. Skvělou zprávou je, že rozpočet je už před startem soutěže prakticky pokrytý. Mužstvo chce po doplnění kádru dojít co nejdál, smělým cílem je probojovat se až ke střetnutí s pátým nejhorším týmem Chance ligy. Tým stále pokračuje v duchu své vize. Chce pracovat s mladým týmem a v horizontu několika let usilovat o postup.

Jak moc ovlivnilo fungování klubu loňské předčasné ukončení sezony? Projevilo se to nějakým způsobem?
Ovlivnilo nás to jako každý sportovní klub. Bohužel ta doba čekání, než nám bude umožněno zase sportovat, byla dlouhá, ale naštěstí jsme to zvládli a doufáme, že v této sezoně nás něco takového nezastaví.

Jak vypadá ekonomická stránka klubu? Má připravené peníze na pokrytí celé sezony?
V podstatě nám ještě ani nezačala soutěž a my už můžeme říct, že máme rozpočet pokrytý. S tím se dá lépe pracovat. Co tak vnímám, tak je to asi první rok po sestupu z první ligy, kdy je ještě před startem téměř pokryt rozpočet na celou sezonu. Možná to je i tím, že za loňskou sezonu jsme trošku ušetřili.

Podařilo se domluvit s novými sponzory? Nebo naopak ukončil některý z partnerů spolupráci? Bylo v této době vyjednávání s nimi něčím odlišné?
S některými našimi menšími sponzory jsme se na letošek z důvodu covidu nedomluvili, ale většina z našich dlouholetých partnerů zůstala. Za to mockrát děkujeme. Jednání ovšem probíhají neustále, nyní jsme například v kontaktu s jednou nadnárodní společností a doufáme, že nám ta jednání vyjdou. V této době to není jednoduché pro nikoho, takže ani samotné jednání není jednoduché.

V kádru A-týmu se pochopitelně událo několik změn. Jak jste spokojení se současným složením kádru? Máte v plánu tým ještě někým doplňovat?
Když jsme si před rokem plácli s Michalem Konečným, věděli jsme, jak chceme spolu pracovat. Naše myšlenka byla postavit mladý, konkurenceschopný tým a postupně ho připravovat na další posun. Myslím, že se nám to zatím docela daří. Letos se tým doplnil o Honzu Bulína, Romana Čermáka a Martina Nepokoje. To jsou dva beci se zkušenostmi z vyšších soutěži a Honza Bulín je zase motorka do útoku. Další hráče máme v jednání. Momentálně jsem v kontaktu s hráčem známým v Kotlině a doufám, že se to podaří dotáhnout do konce tak, aby se zase vrátil na náš led. Věřím, že pro všechny fanoušky by to byla pecka. Samozřejmě máme ještě další hráče v záloze, ale uvidíme, jak rozjedeme sezonu.

Jak je letos nastavena spolupráce s Jihlavou? Koho může v případě potřeby Jihlava využít, může naopak někdo z Jihlavy rozšířit naše řady?
Jihlava od nás muže použít v podstatě koho bude chtít, nikoho tady nebudeme držet. Žádnému hráči, který dostane laso z vyšší soutěže, nebudeme bránit. Naopak jsme rádi, když můžeme někoho posunout výše. My máme z Jihlavy ve službách gólmana Ondru Chaloupka již třetí sezonu, letos ho doplní obránce Tomáš Janoušek. Je také možné, že si u nás zahrají Ríša Cachnín nebo Adam Dvořák, což jsou naši hráči v dresu Dukly. Moc rád bych zapojoval do A-týmu naše juniory.

Jaké jsou v letošní sezoně cíle A-mužstva?
Já mám cíl jasný. Chci dojít co nejdál, klidně bych si zahrál s 5. týmem od konce z Chance ligy.

Jakým směrem se A-mužstvo ubírá? Jaká je jeho dlouhodobější vize?
Jak jsem říkal na začátku, vize je jasná. Chceme vychovávat mladý tým a za pár let se zkusit o něco poprat. Třeba i postoupit, ale to možná trošku předbíhám. Každopádně by mě ale nebavilo dělat 5 let hokej v druhé lize. Jako člověk se potřebuji pořád posouvat a vždy si dávám velké cíle, tak uvidíme.

Sedmnáct klubů se spojilo v nově vzniklé Asociaci druholigových klubů, které zatím nejsme součástí. Jaký je váš názor na tuto organizaci a proč jste se k ní zatím nepřipojili?
Ze začátku se mi to zdálo jako super myšlenka. Založit asociaci a udělat z druhé ligy v podstatě profi soutěž. Ale zase na druhou stranu mi zatím ta asociace nepřijde příliš smysluplná z pohledu klubu, proto jsme do ní zatím nevstoupili. Ale to se může s postupem času změnit.

Jaké máte osobní přání pro nadcházející sezonu?
Moje jediné přání je, aby proběhla celá sezona bez přerušení.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu