13. 4. 2016 | Redakce

TOP góly sezony: Sóla Třetiny, rychlík Endál či šikula Kondratěv

Je libo špičkové individuální akce, excelentní kombinace nebo technické lahůdky? Pro hokejisty Havlíčkova Brodu žádný problém! Svým soupeřům nasázeli v minulé sezoně 2015/2016 celkem 158 gólů, z nichž jsme vybrali deset nejpovedenějších kousků. Hlavní roli v tomto ohledu hrál nejproduktivnější Bruslař Lukáš Endál, který přispěl hned třemi skvostnými trefami a spoustu jich spoluhráčům připravil parádními nahrávkami. Za nejhezčí branky považujeme dech beroucí sóla kapitána Miroslava Třetiny proti Klášterci nad Ohří a Táboru, dvojnásobné zastoupení má ve výběru TOP 10 i ruský šikula Jevgenij Kondratěv. Jedním zásahem přispěli hned tři obránci, Jakub Kořínek, Tomáš Semrád a David Vala. Jednotlivé branky si můžete v přiložených videích ještě lépe vychutnat díky zpomaleným opakovačkám!

Třetina si udělal ze soupeřovy obrany dobrý den

To byl naprosto výstavní gól, který by mohl být zanesen do hokejových učebnic! Kapitán Miroslav Třetina při vlastním oslabení přebral puk od svého parťáka Lukáše Endála a nadechl se k úchvatnému sólu. Na červené čáře protančil mezi dvěma protihráči, uspěl v situaci jeden na jednoho a gólmana Kaššáka při samostatném úniku přelstil překrásnou kličkou po vzoru slavného Švéda Petera Forsberga. Nejhezčí havlíčkobrodská trefa sezony!

(Video: vysilamezive.cz)

Třetina úchvatným sólem dokonal velkolepý obrat

A znovu v hlavní roli havlíčkobrodská Superstar Miroslav Třetina! Silný Tábor sice brzy vedl v Kotlině 2:0, ale domácí dokonali velký obrat. A mohl za to právě miláček brodských fanoušků, který projel takřka přes celé hřiště a z těžkého úhlu vypustil chirurgicky přesnou střelu, jež zapadla přesně do bližší šibenice. Nádhera!

Endál prošel defenzivou Plamenů jako nůž máslem

Žďár nad Sázavou doma v derby Vysočiny svíral za nerozhodného stavu 2:2 svého soupeře v jeho pásmu, když od modré čáry zkusil štěstí Martin Pleva. Jeho projektil ale zasáhl jen chrániče Lukáše Endála, který nastartoval své motory, šikovně si beka Plamenů obhodil a dosprintoval až před brankoviště. Gólman Sláma byl nakonec bezmocný, protože nejproduktivnější hráč Havlíčkova Brodu ho překonal luxusním blafákem do forhendu!

(Video: hokejzr.cz)

Povedený protiútok s gólovou tečkou obránce Kořínka

Soubor z Kotliny si na svou nejvyšší domácí výhru v sezoně počkal až do druhého zápasu čtvrtfinále play-off, v němž skolil nadupaný Tábor hladce 8:1. Hosté hráli na přelomu první a druhé půlky zápasu přesilovku, ale kotouč jim vypíchl Lukáš Endál. Obávaný útočník se prohnal po pravém křídle jako vichřice, protihráče vyšachoval vybroušenou stahovačkou a naservíroval nahrávku jako na zlatém podnosu Jakubu Kořínkovi, jenž byl přesně tam, kde měl být, a zblízka skóroval. To byl brejk, který se jen tak nepovede!

Kondratěv ukázal ledový klid a vystřihl krásnou stahovačku

Bruslaři potěšili při domácím utkání s Kláštercem nad Ohří své fanoušky nejen přesvědčivým vítězstvím, ale i prvotřídními brankami. V 50. minutě naplno ukázal své šikovné ruce ruský expres Jevgenij Kondratěv, který dostal nabito mezi kruhy, brilantní stahovačkou poslal protihráče na párek a chladnokrevně zavěsil přesně pod břevno.

Endál skóroval díky skvělému bruslařskému manévru

A do třetice povedený duel s Kláštercem nad Ohří. Miroslav Duben při hře v početní nevýhodě přihrál na pravou stranu do jízdy Lukáši Endálovi, jenž prokázal neskutečně rychlé nohy. Ze strany se natlačil za obranu soupeře, projel před brankovištěm a po položení brankáře Kaššáka otevřel gólový účet zápasu.

Kondratěv v nájezdech ukázkově vykoupal brankáře Lavingera

Havlíčkův Brod se musel v dalekém Děčíně obejít bez svých zraněných ofenzivních es, Miroslava Třetiny a Lukáše Endála, ale i přesto si odvezl domů cenné vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Důležitou výhru režíroval Jevgenij Kondratěv, který při svém pokusu v penaltové loterii naznačil blafák do bekhendu, ale na poslední chvíli směr své jízdy změnil a zasunul puk za překvapeného gólmana Lavingera. Ohromující nájezd!

Endál si pohrál s obranou Řisut jako kočka s myší

Je to jeho klasická akce, která straší obranné řady brodských soupeřů. Lukáš Endál se cítí na pravém křídle jako ryba ve vodě a hodně rád odtud podniká smrtící průniky. Na vlastní kůži to v Kotlině pocítily i Řisuty, když devětadvacetiletý útočník vystřihl mazanou stahovačku a zblízka nekompromisně obstřelil brankáře Ilašenka. S tímhle nešlo dělat zhola nic!

Semrád vyrovnal v oslabení po efektní narážečce s Endálem

Bruslařům se v derby na Bouchalkách moc nedařilo, ale dokonale je nastartovalo vyrovnání ze 34. minuty. Lukáš Endál vybojoval při soupeřově přesilovce puk a Miroslav Třetina ho chytře přenechal rozjetému Tomáši Semrádovi. Následovala nahrávka na pravou stranu Endálovi, jenž při přečíslení 2 na 1 v ideální čas narazil svému spoluhráčovi puk zpátky a ten už měl snadnou úlohu trefit odkrytou bránu. To byla hezká akce, nad kterou muselo i srdce náročného hokejového fanouška radostí zaplesat!

Špičkový ťukes Bruslařů zakončil do prázdné brány Vala

K prvnímu derby Vysočiny v sezoně přicestoval do Kotliny Pelhřimov, a i když se radoval z rychlé branky, Totterova družina už v 8. minutě slavila obrat. Miroslav Duben fantastickou zadovkou přihrál do jízdy Lukáši Endálovi, který zatáhl kotouč dopředu po pravé straně a navázal na sebe pozornost protihráčů. Ve vhodný okamžik přiťukl kus černé gumy před bránu najíždějícímu Davidu Valovi, jenž oslňující akci dotáhl do úspěšného konce střelou do takřka úplně prázdné brány. Bruslaři tak rozebrali defenzivu svého regionálního rivala do posledního šroubku!