10. 10. 2019 | Štěpán Ondráček

Těžká fuška pro Bruslaře v podání Nového Jičína a Kopřivnice!

Havlíčkobrodští fanoušci vyhlížejí další bitvy svého týmu. Bruslaře čeká náročný program, který obsahuje dva zápasy ve dvou dnech. Nejprve vyjede celek z Kotliny na led Nového Jičína, kde se pokusí v pátek 11. října (20:00) přidat další vítězství. Následně čeká celý tým přesun do Kopřivnice. Havlíčkův Brod hraje proti domácím v sobotu 12. října (17:00). Mužstvo okolo kapitána Miroslava Třetiny neabsolvuje nic nového, neboť v přípravě sehráli Broďáci tři utkání ve třech dnech!

HK Nový Jičín

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)
, Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hknj.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ
Trenér: Petr Macháček

Ďáblové měli pozvolný začátek, když si v šesti zápasech připsali shodnou bilanci tří výher a stejný počet porážek. Vše začalo úvodním kolem, kde Nový Jičín podlehl vysoko Havlíčkovu Brodu. Potom přišla úspěšná přestřelka s Opavou. Podobný scénář se opakoval ještě dvakrát. Od vítězného obratu proti Hodonínu si Ďáblové vyšlápli v dalším kole na Moravské Budějovice. Nový Jičín tedy aktuálně drží v rukavicích dva vyhrané zápasy v řadě.

Ďáblové v probíhající sezoně pravidelně střídají své maskované muže, když se do hry podívali Matěj Loubal a Jiří Matoušek. Oba brankáři mají podobné statistiky, ale co se úspěšnosti týče, tak je druhý jmenovaný lepší (91,06%). Defenzivu mají pod svojí taktovkou Jakub Hruška s Nikolajem Tolokonnikovem. Oba zadáci nasbírali tři body. První jmenovaný má tři gólové nahrávky, přičemž jeho kolega má jeden gól a dvě asistence. Nový Jičín krom vyrovnané obrany disponuje stejnou silou v útočných řadách. Po šesti bodech mají hráči Jiří Slovák a Rok Macuh. Co je zajímavé, tak dvojice útočníků má totožný zápis (3+3).

Soupiska Nového Jičína

Nový Jičín má dvě vítězství v řadě přidá i třetí...

Minulé zápasy

Ďáblové si poradili se Žihadly

Nový Jičín v dalším kole hostoval na ledě Moravských Budějovic. Ďáblům se úvod vydařil na výbornou, když v sedmé minutě vedli 2:0. Žihadla sice snížila, ale po první přestávce byl rozdíl ve skóre dvoubrankový. Žlutočerní se dostali nejblíže k Novému Jičínu ve třetí části, když se dotáhli na 3:4. Zbytek utkání byl v režii Ďáblů, kteří přidali dvě branky a zapsali druhé vítězství v řadě.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Píš (Horký, Krutiš), 38. Horký (Krutiš, Kruckovyč), 51. Bazala (Trnka) – 1. Macuh (F. Palička), 7. Slovák, 19. F. Palička (Macuh, Slovák), 40. Macuh (Slovák, Hruška), 52. F. Palička, 53. Štefka (Plitko). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Vašíček. Vyloučení: 7:12, navíc Kobylík (Nový Jičín) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 372. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek (Radosta) – Pelikán, Kruckovyč, Bazala, Šána, Brabec, Trnka – Špaček, Molnár, Krutiš (A), Horký (A), Procházka (C), Alexa, Piš, Hačecký, Kratochvíl, Marcinko, Sigmund, Sorger

HK Nový Jičín: Matoušek (D. Palička) – Tomeček, Adamík, Rufer, Kobylík, Hruška (C), Tolokonnikov, Pecha, Štefka, Macuh, Kafka, Matiaško, Poruba, F. Palička, Slovák, Plitko, Krupa.

Bruslaři uhájili těsné vítězství

Havlíčkův Brod v dalším domácím utkání přivítal Opavu. Hostující celek se na kluzištích soupeřů trápí, ale v Kotlině předvedl opak. Bruslaři byli aktivnější, ale skóre se měnilo poprvé v 11. minutě. Soubor z Kotliny poslal do vedení Ladislav Pospíchal. Opava dokázala do první přestávky vyrovnat. Zápas nabídl zajímavou podívanou, když po dvou třetinách byl stav 2:2. Rozhodla tedy třetí část a v ní pohádkový nástup Havlíčkova Brodu. Vítěznou trefu zaznamenal v první minutě posledního dějství Luboš Voříšek. Opava potom sahala po remíze nebo i obratu ve skóre, jenže brankář Martin Altrichter byl bezchybný.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Pospíchal (Třetina), 27. Kulhánek (Voříšek), 39. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 20. Šěvěček (Herman, Malina), 29. Malina (Tomi, Herman). Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký. Vyloučení: 4:8, navíc Štindl (OPA) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 577. Střely na branku: 32:20 (14:2, 14:7, 4:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Benák, Vála – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda, Kuchta

HK Opava: Lamla (Daňa) – Zdeněk, Ficek, Šěvěček, Šindelář (C), Peslar, Chalupa (A), Zouhar – Peterka, Herman (A), Hendrych, Kovařík, Štindl, Kadula, Pělucha, Wolf, Tomi, Malina, Zelenkov, Cihlář

Suverénní vstup Bruslařů do sezony

Havlíčkův Brod vstoupil do nového ročníku stylově. V prvním kole přivítal Nový Jičín, který schytal debakl. Ďáblové prohrávali po dvou třetinách 0:7 a domácí fanoušci si užívali gólové hody. Hostující tým vstřelil čestnou branku, ale Bruslaři zatížili konto svého soupeře ještě jednou trefou.

znak týmu 8 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Třetina (Kulhánek, Přidal), 13. Juráň (Voříšek, Matušík), 17. Mikeš (Semrád, Přidal), 24. Třetina (Kuchta, Přidal), 32. Přidal (Vala, Třetina), 33. Přidal (Semrád, Holík), 34. Cachnín (Kadlec, Vála), 56. Matušík (Mikeš, Přidal) – 55. Králík (Kafka). Rozhodčí: Jakub Horáček – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 425. Střely na branku: 46:18 (17:5, 20:6, 9:7). Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála, Mareš – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda

HK Nový Jičín: Matoušek (32. Loubal) – Hruška (C), Adamík, Gřesík, Pohl, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Kafka, Slovák, Poruba, Králík, Krupa, Štefka, Palička, Macuh, Plitko, Irgl

HC ISMM Kopřivnice

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
, Klubové barvy: červená a modrá
Webové stránky klubu: hcismm.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Havlíčkovým Brodem 2:3 na zápasy)
Trenér: Jaroslav Kofroň

Tým, který loni skončil po základní hrací části na čtvrtém místě a ve vyřazovacích bojích se zadrhl ve čtvrtfinále. Do sezony 2019/2020 nevstoupila Kopřivnice ideálně. Svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně třikrát po sobě prohráli. Na nepříznivou sérii zareagovali jeho hráči stejným počtem vítězství. Tatra, ale v posledním kole nestačila na jednoho z aspirantů na postup do Chance ligy – Šumperk.

Kopřivnice i v nadcházející sezoně počítá se spolehlivými výkony své jedničky. Ani v jednom případě nechyběl mezi tyčemi Petr Hromada, který si stihl připsat první čisté konto. Obranné řady řídí Radim Štěpánek s Davidem Střížem. První jmenovaný nasbíral čtyři gólové nahrávky, přičemž druhý má na svém kontě jednu branku a dvě přihrávky. V útoku se zatím daří Dominiku Suchému, který má více jak bod na zápas. Forvard Tatry nabíral osm bodů za shodný zápis (4+4).

Soupiska Kopřivnice

Brankář Petr Hromada podává dobré výkony i v letošním ročníku

Tatra podlehla Šumperku nepovedenou druhou třetinou

Kopřivnice šla v duelu se Šumperkem do vedení, jenže nepovedená druhá třetina vzala za své. V ní nedokázala Tatra vstřelit jedinou branku a sama inkasovala třikrát. Nažhavení Draci navýšili svůj náskok na 5:1. Minutu před koncem utkání došlo ke kosmetické úpravě ve skóre, když se trefil Filip Krzak.

znak týmu 5 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 23. Pokorný (Sedlák, Haloda), 25. Sedlák (Vachutka, Spratek), 29. Drtil (Vachutka, Haloda), 50. Haloda (Sedlák, Vachutka), 55. Sedlák (Drtil, Spratek) - 16. Marek, 59. Krzak (Kofroň, Suchý). Rozhodčí: Šudoma - Kučera, Pospíšil. Vyloučení: 4:8, navíc Pargáč (KOP) 10 minut OT [NESP]. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 830. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Draci Šumperk: Wanecki - Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Chujac - Pokorný, Haloda, Vachutka - Krejčiřík, Antonov, Hroch - Scheuter, Spratek, Müller - Šíp, Urban

HC ISMM Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Krutil, Stříž, Rudl – Gola, Suchý, Marek, Hrubý, Pěnčík, Kofroň, Fojtík, Sluštík, Pargáč, J. Mach, M. Mach, Ďurač

Jistý postup do semifinále

Havlíčkův Brod předváděl ve čtvrtfinále play off vyrovnanou partii s Kopřivnicí. Postupujícího do semifinále určil až pátý rozhodující zápas. Bruslaři vedli rychle 3:0, ale Tatra ve druhé třetině snížila. Havlíčkův Brod nakonec navýšil své vedení na konečných 7:1.

znak týmu 7 – 1 znak týmu
Branky a nahrávky: 3. Semrád (Michálek, Třetina), 9. Michálek (Třetina, Nepokoj), 9. Milfait (Voříšek), 44. Třetina (Matušík, Voříšek), 45. Třetina (Matušík, Voříšek), 47. Michálek (Milfait, Vala), 58. Matušík (Voříšek, Milfait) – 28. Gola (M. Mach, Pěnčík). Rozhodčí: Jiří Ondráček, Luděk Pilný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 115. Střely na branku: 35:23 (12:8, 10:6, 13:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Šmíd, Vacík, Kopic – Michálek, Třetina (C), Přidal – Voříšek (A), Milfait (A), Matušík – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Ludvík, Beneš

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Fojtík – Pěnčík, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A)

Víte, že...

... oba soupeři prohráli zahajovací utkání (Nový Jičín s Havlíčkovým Brodem 1:8 a Kopřivnice s Opavou 3:5)

... Havlíčkův Brod v letošním ročníku dal na kluzištích soupeřů pokaždé tři góly...

... Ďáblové pětkrát ze sedmi utkání nedostali gól ve druhých třetinách...

... Bruslařům stačily tři branky k tomu, aby dokázali vyhrát utkání...

... Kopřivnice a Nový Jičín shodně nastřílely Moravským Budějovicím po šesti brankách...