13. 2. 2012 | Eva Streichsbierová

Tlačil jsem očima každou střelu kluků do branky, přiznal gólman Rebelů

V úvodní třetině sobotního utkání zblízka puk moc často neviděl, spoluhráči ho totiž drželi co nejdál od jeho branky. Většinu z dvaceti minut tak sledoval práci svého kadaňského kolegy, který byl na rozdíl od něj pod neustálou palbou. „Zatlačili jsme hosty do jejich pásma a rozhodně je i přestříleli. Jenže Kamil Jarina všechny pokusy perfektně pochytal,“ pochválil soupeře brodský gólman Jaroslav Suchan.

Po první přestávce už se ovšem také on musel častěji zapojit do zápasu, a dokonce i jednou kapituloval. V 35. minutě se na něj řítil zcela osamocený Skořepa. „Výborně si zpracoval puk a trefil to přesně mezi nohy,“ popsal situaci, po níž Severočeši vedli 1:0. „Prostě to vyřešil mnohem líp než já,“ přiznal.

Potom už mu zbývalo jediné - věřit, že jeho spoluhráči aspoň jednu z obrovského množství šancí využijí. „Tlačil jsem tam každý pokus očima,“ přiznal jednatřicetiletý brankář. „Kluci se snažili střílet z dobrých pozic, jenže Kamil byl v tomhle utkání úplně všude. Měl každou střelu, i dorážku u tyčky,“ uznale pokyvoval hlavou.

Když už se zdálo, že Skořepův úspěch bude jediným v celém utkání, napřáhl čtyři minuty před sirénou na modré obránce Ostrčil a na Meidlovu teč už byl Jarina krátký. „Hodně se mi ulevilo,“ přiznal Suchan. „Pak jsme si aktivní hrou vynutili chvilku před koncem faul a hráli přesilovku. V normální hrací době se nám ji sice nepodařilo proměnit, což by bylo moc hezký, ale vyšlo to aspoň v prodloužení,“ radoval se z vítězství 2:1.

Za minulý týden brali Rebelové jen dva body ze šesti možných, přesto se v prvoligové tabulce dostali o jedno místo nahoru. Na sedmé pozici vystřídali Písek. Úlevu však rozhodně cítit nemohou, protože pronásledovatelé z dalších pozic jsou jim v patách. „Je to opravdu hodně vyrovnané a našlapané,“ zahleděl se během rozhovoru na tabulku brodský gólman. „A ještě pořádně bude, Jardo,“ zaznělo vzápětí z klubka spoluhráčů.

I proto by měli havlíčkobrodští hokejisté hned v následujícím středečním kole urvat nějaké body na ledě devátých Litoměřic. „V neděli jsme měli volno, odpočinuli jsme si. A teď už se zase vrhneme do přípravy, abychom na ně byli ve středu co nejlíp nachystaní,“ burcoval před pondělním tréninkem Suchan.