25. 1. 2014 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Tomáš Sedlák: Potřebujeme už konečně dávat góly

Havlíčkobrodští Rebelové si připsali na konto veledůležité tři body, když v Kotlině přetlačili bojovný Šumperk těsně 2:1 a díky porážce Litoměřic v Olomouci navýšili svůj náskok na 5. místo. Draci dlouho tahali za kratší konec pomyslného provazu a i přesto, že vyslali na branku o jednu střelu více než jejich soupeř, na body to nestačilo. Jediným, kdo dokázal skvěle chytajícího gólmana Dolejše prostřelit, byl Tomáš Sedlák. „Myslím si, že dnes jsme si zasloužili alespoň remízu,“ povzdechl si zkušený zadák.

Foto: www.hokejsumperk2003.cz

Jak byste zhodnotil ze svého pohledu zápas?
Hodnotí se těžko, když prohrajeme 1:2. Myslím si, že Havlíčkův Brod byl v první třetině lepší, ale od druhé třetiny jsme byli lepší my. Je to škoda, nevyužili jsme i několik přesilovek, zatímco soupeř ano. Myslím si, že dnes jsme si zasloužili alespoň remízu a bonusový bod.

Vám se podařilo vstřelit gól. Jak byste jej popsal ze svého pohledu?
Parťák z obrany mi nahrál a já jsem jen vystřelil. Kluci z útoku měli za úkol chodit před brankáře, který asi nic neviděl a propadlo mu to tam. Nebyla to žádná zvláštní akce, ale takhle se prostě hokej hraje. Vystřelit a chodit do gólmana.

Po skončení utkání se na ledě hodně jiskřilo. Před Dolejšovou brankou se do sebe pustili Martin Vágner a Martin Dudáš. Jak to z vašeho pohledu vzniklo?
Já jsem to moc neviděl. Chtěli jsme ještě zkusit vyrovnat, protože jsme hráli v šesti proti čtyřem. Nevím, jestli tam do sebe šli, ale už to bylo vyhrocené a asi pracovaly emoce. Myslím si, že kdybyste se jich teď po zápase na to zeptali, tak řeknou, že se nic neděje. Podali jsme si pak normálně ruce. Mrzí nás, že jsme tady dnes neuhráli nějaký bod.

Přijeli vás podpořit i vaši fanoušci, kteří pomohli vytvořit skvělou atmosféru, ve které se vám asi hrálo dobře...
Nám se tady hraje vždy dobře. Je tady dobrá atmosféra a pěkný zimák. Myslím si, že i trochu menší hřiště, což nám vyhovuje. Vše nám hrálo do karet a měli jsme si odsud odvézt nějaký bod. Bohužel, nepodařilo se.

Vaše předchozí zápasy s Havlíčkovým Brodem skončily vždy 4:2, když jste dvakrát prohráli a jednou vyhráli. Hledali jste před utkáním s trenéry něco, na co se nejvíce zaměřit?
Byli jsme připraveni na to, že Havlíčkův Brod do nás půjde hned od začátku, protože jsme tady s tím měli párkrát problémy, když nás brzy zatlačil. Znovu se nám to moc nepovedlo, ale myslím si, že to bylo lepší než v předchozích zápasech. Věděli jsme, že budou hodně chodit podél mantinelů, takže jsme se snažili co nejrychleji dostávat puky z obranného pásma. Od druhé třetiny se nám to dařilo a podle mě jsme od ní byli lepším týmem. Soupeř se spíše bránil a držel výsledek.

Bojujete teď o play-off a každý bod je pro vás hodně důležitý. Co ještě potřebujete do příštího zápasu s Třebíčí nejvíce zlepšit?
Myslím si, že my už toho moc ke zlepšování nemáme. Potřebujeme už konečně dávat góly, aby nám to tam začalo padat. Klidně i nějaká haluz po několika odrazech, aby se to konečně zlomilo. Dnes byly dvě třetiny dobré. V posledních třech zápasech jsme měli problémy s tím, že jsme dostávali hodně gólů. Dnes jsme dostali dva, z toho jeden v oslabení. Musíme už protrhnout tu smůlu.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner