25. 1. 2014 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Tomáš Sedlák: Potřebujeme už konečně dávat góly

Havlíčkobrodští Rebelové si připsali na konto veledůležité tři body, když v Kotlině přetlačili bojovný Šumperk těsně 2:1 a díky porážce Litoměřic v Olomouci navýšili svůj náskok na 5. místo. Draci dlouho tahali za kratší konec pomyslného provazu a i přesto, že vyslali na branku o jednu střelu více než jejich soupeř, na body to nestačilo. Jediným, kdo dokázal skvěle chytajícího gólmana Dolejše prostřelit, byl Tomáš Sedlák. „Myslím si, že dnes jsme si zasloužili alespoň remízu,“ povzdechl si zkušený zadák.

Foto: www.hokejsumperk2003.cz

Jak byste zhodnotil ze svého pohledu zápas?
Hodnotí se těžko, když prohrajeme 1:2. Myslím si, že Havlíčkův Brod byl v první třetině lepší, ale od druhé třetiny jsme byli lepší my. Je to škoda, nevyužili jsme i několik přesilovek, zatímco soupeř ano. Myslím si, že dnes jsme si zasloužili alespoň remízu a bonusový bod.

Vám se podařilo vstřelit gól. Jak byste jej popsal ze svého pohledu?
Parťák z obrany mi nahrál a já jsem jen vystřelil. Kluci z útoku měli za úkol chodit před brankáře, který asi nic neviděl a propadlo mu to tam. Nebyla to žádná zvláštní akce, ale takhle se prostě hokej hraje. Vystřelit a chodit do gólmana.

Po skončení utkání se na ledě hodně jiskřilo. Před Dolejšovou brankou se do sebe pustili Martin Vágner a Martin Dudáš. Jak to z vašeho pohledu vzniklo?
Já jsem to moc neviděl. Chtěli jsme ještě zkusit vyrovnat, protože jsme hráli v šesti proti čtyřem. Nevím, jestli tam do sebe šli, ale už to bylo vyhrocené a asi pracovaly emoce. Myslím si, že kdybyste se jich teď po zápase na to zeptali, tak řeknou, že se nic neděje. Podali jsme si pak normálně ruce. Mrzí nás, že jsme tady dnes neuhráli nějaký bod.

Přijeli vás podpořit i vaši fanoušci, kteří pomohli vytvořit skvělou atmosféru, ve které se vám asi hrálo dobře...
Nám se tady hraje vždy dobře. Je tady dobrá atmosféra a pěkný zimák. Myslím si, že i trochu menší hřiště, což nám vyhovuje. Vše nám hrálo do karet a měli jsme si odsud odvézt nějaký bod. Bohužel, nepodařilo se.

Vaše předchozí zápasy s Havlíčkovým Brodem skončily vždy 4:2, když jste dvakrát prohráli a jednou vyhráli. Hledali jste před utkáním s trenéry něco, na co se nejvíce zaměřit?
Byli jsme připraveni na to, že Havlíčkův Brod do nás půjde hned od začátku, protože jsme tady s tím měli párkrát problémy, když nás brzy zatlačil. Znovu se nám to moc nepovedlo, ale myslím si, že to bylo lepší než v předchozích zápasech. Věděli jsme, že budou hodně chodit podél mantinelů, takže jsme se snažili co nejrychleji dostávat puky z obranného pásma. Od druhé třetiny se nám to dařilo a podle mě jsme od ní byli lepším týmem. Soupeř se spíše bránil a držel výsledek.

Bojujete teď o play-off a každý bod je pro vás hodně důležitý. Co ještě potřebujete do příštího zápasu s Třebíčí nejvíce zlepšit?
Myslím si, že my už toho moc ke zlepšování nemáme. Potřebujeme už konečně dávat góly, aby nám to tam začalo padat. Klidně i nějaká haluz po několika odrazech, aby se to konečně zlomilo. Dnes byly dvě třetiny dobré. V posledních třech zápasech jsme měli problémy s tím, že jsme dostávali hodně gólů. Dnes jsme dostali dva, z toho jeden v oslabení. Musíme už protrhnout tu smůlu.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner