BK Havl. Brod - Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí
Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí

Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí

12.09.2018 | Ladislav Vácha

Trenérský štáb A-týmu měl v úterý besedu s fanoušky

Havlíčkobrodští fanoušci se v úterý večer sešli ve VIP prostorách zimního stadionu v Kotlině s trenérským štábem A-mužstva. Hlavní kouč Jiří Čelanský (na snímku), jeho asistent Miroslav Duben a trenér gólmanů Marek Zapletal je informovali o aktuálním dění v týmu a odpovídali na jejich dotazy. Řeč přišla na letní přípravu, pohyby v hráčském kádru i nadcházející soutěžní ročník. „Věříme, že na novou sezonu jsme dobře připravení,“ říká šéf brodské střídačky.

 

Na začátku schůzky zazněla informace o změně v kádru, a to o odchodu mladého útočníka Vojtěcha Veverky. „Máme k dispozici 8 obránců a 14 útočníků. Chtěli jsme jich mít 15, ale Vojta Veverka se rozhodl, že kvůli pracovním důvodům a dojíždění u nás pokračovat nebude. Měl by tak hrát v Krajské lize,“ objasnil Veverkův odchod hlavní trenér Jiří Čelanský.

„Pevně věříme, že na novou sezonu jsme dobře připravení. Kluci zatím velmi dobře pracují a cítíme, že s příchodem posil se jejich nasazení ještě o něco zvedlo. Kabina nové hráče dobře přijala,“ těší Čelanského. „V sezoně chceme být draví a hladoví, abychom soupeře dobrou fyzičkou a kvalitní prací s pukem přehrávali. V přípravě jsme dostávali docela dost gólů, proto na defenzivní činnosti intenzivně pracujeme. Věřím, že v útoku budeme silní, v přátelských utkáních nám to tam docela padalo,“ doplnil.

K obranné hře se vyjádřil i asistent trenéra Miroslav Duben, který má beky na starost. „Přijde mi, že týmy ve 2. lize berou poměrně vážně a prestižně i přípravné zápasy. Po obráncích chceme, aby hodně podporovali útok. Kluci možná byli během přípravy v tomto ohledu i trochu přemotivovaní, hnali se dopředu až moc a z toho potom občas pramenily chyby,“ přidal svůj pohled.

Hlavní trenér A-týmu a generální manažer Jiří Čelanský

Ke gólmanům se vyjádřil ten nejpovolanější, jejich trenér Marek Zapletal. „Pracujeme hodně na fyzičce brankářů a snažíme se odstraňovat objevené chyby. S kluky děláme i cviky, na které doteď asi nebyli moc zvyklí,“ přibližuje práci s maskovanými muži.

Následně nadešel čas na dotazy fanoušků, které zajímalo, jestli už mají všichni hráči podepsané smlouvy. „Ano, všichni už je mají podepsané. Navíc jsme se domluvili s pěti týmy z Krajské ligy, kam můžeme posílat některé naše hráče formou střídavých startů rozehrát. Je tam ale věkové omezení do 23 let,“ odpověděl Čelanský.

Otázka padla i na zapojení hráčů z extraligové juniorky do A-týmu. „S juniory určitě počítáme. Slibujeme si od nich, že nám pomůžou a zvednou v týmu zdravou konkurenci. Jsou pro nás velkým příslibem do budoucna a pokud se jim bude v áčku dařit, je to samozřejmě pro nás výhodné i z finančního hlediska,“ dodal.

V přípravě nastupoval za A-tým i talentovaný obránce z juniorky Radim Pejchal.

Brodské příznivce zajímalo také to, s jakým rozpočtem bude klub v nové sezoně pracovat. Trenér a generální manažer Čelanský prozradil, že rozpočet by měl být stejný jako v minulé sezoně.

 
Aktuálně na webu
Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

(sobota 16.10.) S L A N Ý – Po týdenní pauze vyjeli Bruslaři k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se vydali do...

 
Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

(sobota 16.10.) BRNO – Souboj dvou trápících celků začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si vypracovali...

 
Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

(pátek 15.10.) Havlíčkobrodští junioři čelili na domácím ledě vedoucímu Písku. Zápas začal velice divoce, kdy...

 
Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

(pátek 15.10.) V kádru havlíčkobrodského A-týmu došlo ke dvěma změnám. V týmu na vlastní žádost skončil z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv