BK Havl. Brod - Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí
Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí

Trenér Jiří Čelanský se sešel s fanoušky. Útočník Veverka končí

12.09.2018 | Ladislav Vácha

Trenérský štáb A-týmu měl v úterý besedu s fanoušky

Havlíčkobrodští fanoušci se v úterý večer sešli ve VIP prostorách zimního stadionu v Kotlině s trenérským štábem A-mužstva. Hlavní kouč Jiří Čelanský (na snímku), jeho asistent Miroslav Duben a trenér gólmanů Marek Zapletal je informovali o aktuálním dění v týmu a odpovídali na jejich dotazy. Řeč přišla na letní přípravu, pohyby v hráčském kádru i nadcházející soutěžní ročník. „Věříme, že na novou sezonu jsme dobře připravení,“ říká šéf brodské střídačky.

 

Na začátku schůzky zazněla informace o změně v kádru, a to o odchodu mladého útočníka Vojtěcha Veverky. „Máme k dispozici 8 obránců a 14 útočníků. Chtěli jsme jich mít 15, ale Vojta Veverka se rozhodl, že kvůli pracovním důvodům a dojíždění u nás pokračovat nebude. Měl by tak hrát v Krajské lize,“ objasnil Veverkův odchod hlavní trenér Jiří Čelanský.

„Pevně věříme, že na novou sezonu jsme dobře připravení. Kluci zatím velmi dobře pracují a cítíme, že s příchodem posil se jejich nasazení ještě o něco zvedlo. Kabina nové hráče dobře přijala,“ těší Čelanského. „V sezoně chceme být draví a hladoví, abychom soupeře dobrou fyzičkou a kvalitní prací s pukem přehrávali. V přípravě jsme dostávali docela dost gólů, proto na defenzivní činnosti intenzivně pracujeme. Věřím, že v útoku budeme silní, v přátelských utkáních nám to tam docela padalo,“ doplnil.

K obranné hře se vyjádřil i asistent trenéra Miroslav Duben, který má beky na starost. „Přijde mi, že týmy ve 2. lize berou poměrně vážně a prestižně i přípravné zápasy. Po obráncích chceme, aby hodně podporovali útok. Kluci možná byli během přípravy v tomto ohledu i trochu přemotivovaní, hnali se dopředu až moc a z toho potom občas pramenily chyby,“ přidal svůj pohled.

Hlavní trenér A-týmu a generální manažer Jiří Čelanský

Ke gólmanům se vyjádřil ten nejpovolanější, jejich trenér Marek Zapletal. „Pracujeme hodně na fyzičce brankářů a snažíme se odstraňovat objevené chyby. S kluky děláme i cviky, na které doteď asi nebyli moc zvyklí,“ přibližuje práci s maskovanými muži.

Následně nadešel čas na dotazy fanoušků, které zajímalo, jestli už mají všichni hráči podepsané smlouvy. „Ano, všichni už je mají podepsané. Navíc jsme se domluvili s pěti týmy z Krajské ligy, kam můžeme posílat některé naše hráče formou střídavých startů rozehrát. Je tam ale věkové omezení do 23 let,“ odpověděl Čelanský.

Otázka padla i na zapojení hráčů z extraligové juniorky do A-týmu. „S juniory určitě počítáme. Slibujeme si od nich, že nám pomůžou a zvednou v týmu zdravou konkurenci. Jsou pro nás velkým příslibem do budoucna a pokud se jim bude v áčku dařit, je to samozřejmě pro nás výhodné i z finančního hlediska,“ dodal.

V přípravě nastupoval za A-tým i talentovaný obránce z juniorky Radim Pejchal.

Brodské příznivce zajímalo také to, s jakým rozpočtem bude klub v nové sezoně pracovat. Trenér a generální manažer Čelanský prozradil, že rozpočet by měl být stejný jako v minulé sezoně.

 
Aktuálně na webu
Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

(pátek 19.2.) Havlíčkobrodský hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař, který se dlouhou dobu a...

 
Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

(pondělí 1.2.) Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu...

 
Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

(úterý 26.1.) Pokud vláda ČR schválí od 1. 2. 2021 novou verzi protiepidemického systému PES, v případě že bude...

 
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
VHK ROBE Vsetín