7. 6. 2017 | Ladislav Vácha

Trenér juniorky Petr Adam: Znovu chceme postoupit do play-off!

Mají za sebou povedenou sezonu v Krajské lize mužů Pardubického kraje, v níž se probili až do play-off a pořádně potrápili pozdějšího vicemistra z České Třebové, jemuž podlehli až v rozhodujícím pátém zápasu. Juniorka se už poctivě připravuje na nový soutěžní ročník, před nímž si klade za cíl znovu se probít do prestižních vyřazovacích bojů. „Minulou sezónu jsme načerpali cenné zkušenosti v této soutěži. Co nám dělalo asi největší problémy, to byly naše druhé třetiny, ve kterých jsme, až na výjimky, nepodávali ideální výkony, na tom musíme zapracovat. Naším cílem je, stejně jako v sezóně minulé, probojovat se opět do play-off,“ hlásí odhodlaně hlavní trenér Petr Adam, jenž v předešlém soutěžním období asistoval současnému kouči Chotěboře Aleši Kraučukovi.

Na začátku se ohlédneme za minulou sezonou. V základní části jste poměrně pravidelně střídali vítězství s porážkami a nakonec vám těsně utekl postup do první šestky. Jak základní část ze svého pohledu hodnotíš?
V základní části bylo vidět, že jsme se jako nováčci s velmi mladým týmem s touto soutěží seznamovali. Vedli jsme si ale dobře, neboť v této části soutěže jsme z dvaceti zápasů deset vyhráli a jak jsi řekl, jen těsně nám utekl postup do první šestky.

Jak moc tě mrzí, že vám elitní šestka v základní části jen těsně utekla?
Trošku mě to mrzelo, neboť jsme měli postup do první šestky ve vlastních rukách, bohužel jsme neudělali ten poslední, nejdůležitější krok. V závěrečném utkání základní části, kdy nám stačil bod zajišťující první šestku, jsme doma po velmi špatném výkonu podlehli Poličce 1:2 a tím nám právě ta první šestka utekla.

Co říkáš na vaše výkony v nadstavbové části, v níž jste nakonec obsadili 2. místo a postoupili jste do play-off?
Nadstavbovou část jsme neodehráli vůbec špatně, z osmi zápasů jsme pětkrát vyhráli a po zásluze si tak vybojovali účast ve čtvrtfinále play-off.

Jak sis užíval prestižní derby Vysočiny proti Světlé nad Sázavou, Chotěboři a Ledči nad Sázavou?
Tak samozřejmě tyto zápasy měly o trochu větší náboj než některá jiná utkání, hlavně, když jsme se střetli se Světlou nad Sázavou, která měla velmi kvalitní mužstvo, kde spousta hráčů prošla Havlíčkovým Brodem.Vzpomeneš si ze základní nebo nadstavbové části na nějaký zápas, ať už povedený nebo nepovedený, který ti utkvěl v paměti?
Tak samozřejmě, těch zápasů bylo více, ale asi bych zmínil jeden zápas, který se nám povedl, což byl doma s Moravskou Třebovou, která měla silný tým, ve kterém nechyběli zkušení hráči. Po dobrém výkonu vyhráli 5:2. A naopak jeden nepovedený zápas, který jsme prohráli po velmi špatném výkonu, a to byl již zmiňovaný domácí duel proti Poličce, díky kterému jsme se nedostali do první šestky základní části a uvolnili tak místo Chrudimi.

V play-off jste narazili na Českou Třebovou, s níž jste dvakrát prohráli, ale potom jste si dvěma vítězstvími vynutili rozhodující pátý zápas a v něm jste dokonce vedli. Jak celou sérii hodnotíš a jak moc tě mrzí, že vám překvapivý postup jen o kousek proklouzl mezi prsty?
Poslední tři utkání s Českou Třebovou, ta byla z mého pohledu asi nejlepšími našimi zápasy celé sezóny. Začátek série nám nevyšel, prohrávali jsme 0:2 na zápasy, Česká Třebová měla dva mečboly, a v tu chvíli si málokdo myslel, že se tato série rozhodne až v pátém utkání. Od třetího zápasu série jsme hráli velmi dobře, disciplinovaně, kluci plnili to, co jsme od nich chtěli. Za stavu 2:2 se rozhodovalo na ledě České Třebové, kde jsme odehráli vyrovnanou partii, byli jsme ve třetí třetině i ve vedení, ale favorizovanému týmu z České Třebové jsme nakonec podlehli. To, že jsme nepostoupili do dalších bojů play-off, mě hodně mrzelo.Mrzí tě, že jste si nevybudovali lepší výchozí pozici pro play-off a nenarazili jste na schůdnějšího soupeře?
Možná jsme si trošku víc přáli narazit na Moravskou než Českou Třebovou, ale jak jsem řekl, byli jsme rádi, že jsme se probojovali do play-off, ve kterém kluci podali proti favoritu soutěže skvělý výkon.

Jak celkově hodnotíš minulou sezonu?
Minulou sezónu hodnotím velmi kladně, neboť to byla naše první sezóna v této lize. Měli jsme velmi mladý tým, kde většina našich hráčů poprvé nastupovala v soutěži dospělých. Do závěru soutěže jsme do týmu zapracovávali i hráče ze staršího dorostu a dostali jsme se do play-off. Takže mé hodnocení je určitě kladné.

Jak moc tě těší, že někteří vaši hráči nahlédli do druholigového A-týmu a třeba v případě obránce Martina Kříže se stali důležitými články jeho sestavy?
Každého trenéra samozřejmě potěší, když hráč z jeho kádru zasáhne do vyšší soutěže. Zmínil jsi Martina Kříže, je to velmi pracovitý hráč, který si místo v A-týmu zasloužil. Ale zmínil bych i Vlada Szilvu, který odehrál pár zápasů za áčko, a co jsem viděl, tak hrál dobře.

Obránce Martin Kříž prožil velmi povedenou sezonu. Stal se důležitým článkem áčka.


Jak se ti líbily výkony vašich gólmanů? Brankář Kekula se rozchytal do parádní formy a v play-off byl pro tým velkou oporou…
To máš pravdu. Kekymu se tato sezóna obzvláště vydařila, podával velmi kvalitní výkony a některé zápasy nám vychytal. Ale i druhému brankáři Ádovi vyšla některá utkání.

U týmu jsi působil s trenérem Alešem Kraučukem, který bude v nové sezoně působit na střídačce konkurenční Chotěboře. Jak se ti s ním spolupracovalo a jak vnímáš, že budete v příštím soutěžním ročníku stát na opačné straně barikády?
Tak s Alešem jsme kamarádi, myslím si, že naše spolupráce byla velmi dobrá. Co se týká zápasů, které svedeme proti Chotěboří, tak tato derby budou mít větší grády. (směje se)

Jak moc cenné pro tebe byly a jsou poznatky vedoucího mužstva Milana Stránského, který býval výborným hokejistou?
Milan byl dobrým hokejistou, bohužel jsem ho nikdy neviděl hrát naživo, teď nemyslím bago, které si občas na tréninku zahrajeme, tam je vidět velká zkušenost. (usmívá se) Ale samozřejmě, některé poznatky Milana jsou velmi cenné.

Během sezony jste dali příležitost ukázat se několika starším dorostencům. Jak jsi byl s jejich výkony spokojený a jak velkým pro vás mohou být teď přínosem?
Hráči ze staršího dorostu za nás nastupovali od třetího zápasu play-off. Musím říci, že všichni hráli velmi dobře, hlavně útočníci Veverka s Holendou byli hodně vidět. Co se týká následující sezóny, tak někteří hráči ze staršího dorostu zkouší štěstí v extraligových týmech, ti, co zůstali, na sobě pracují a určitě budou přínosem.Jak moc se váš tým před novou sezonou změní?
Některé změny v týmu máme. Přišli k nám hráči ze staršího dorostu, zapojil se do tréninku i jeden zkušený obránce a odchovanec Brodu. Naproti tomu odešli dva hráči, obránce a útočník, oba na hostování do nedaleké Chotěboře.

V čem byste se chtěli zlepšit oproti minulému soutěžnímu ročníku?
Minulou sezónu jsme načerpali cenné zkušenosti v této soutěži. Co nám dělalo asi největší problémy, to byly naše druhé třetiny, ve kterých jsme, až na výjimky, nepodávali ideální výkony, na tom musíme zapracovat.

Jaké cíle si kladete před nadcházející sezonou?
Naším cílem je, stejně jako v sezóně minulé, probojovat se opět do play-off.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři