11. 10. 2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Třetina: Skleničky jsem se bál, spoluhráčům jsem radil, kam střílet

Ústí nad Labem - Ještě v dubnu letošního kalendářního roku oblékal Miroslav Třetina ústecký dres. S příchodem nové sezóny zamířil hráč s osmdesátkou na zádech do mužstva Havlíčkova Brodu, kde jako střední útočník pravidelně nastupuje ve druhém útoku s Lukášem Endálem a Petrem Polodnou. Za Rebely nedohrál Třetina poslední zápas, ze kterého musel náhle ve 26. minutě odstoupit.

Ze zdravotních důvodů musel ve 26. minutě ledovou plochu opustit Miroslav Třetina. Právě v bitvě proti Ústeckým Lvům to mrzelo havlíčkobrodskou osmdesátku dvakrát. „Těšil jsem se na kluky a kamarády z Ústí nad Labem, navíc se přijeli podívat rodiče. Nechal jsem koleno u mantinelu a mám pravděpodobně natažané vazy na levé noze. Zápas se bohužel nevydařil, navíc jsme prohráli. Doufám, že mé zranění nebude vážnějšího charakteru,“ věří v potají dvaatřicetiletý forvard, jenž ještě 7. dubna 2012 reprezentoval v rámci šestého finálového duelu play-off I. hokejové ligy ČR severočeský celek na ledě chomutovských Pirátů.

Hokejista pocházející z Vysočiny litoval zbytečných vyloučení. „Pokud bych měl hodnotit dvacet šest minut, které jsem odehrál, řekl bych, že jsme si dávali pozor na to, abychom nehráli oslabení. Cítili jsme, že se se Slovanem dá hrát. Byl to souboj druhého se třetím, který vyhrál šťastnější. Zbytek zápasu jsem neviděl, ale podle toho, co jsem slyšel, ztratili jsme vedení 2:1. Opět jsme se neponaučili ze zbytečných faulů v útočném pásmu, těch se dopouštíme každé utkání. Ústí nad Labem je kvalitní tým, který to umí potrestat. V kabině jsme si říkali, že se toho musíme vyvarovat. Bohužel to rozhodlo středeční duel,“ objasnil klíčový moment klání Miroslav Třetina, jenž svým spoluhráčům před samotným měřením sil podal recept, jak vyzrát na ústeckého brankáře Vladislava Koutského. Návod se osvědčil pouze Lukáši Endálovi, který zaznamenal hattrick.

„Letos jsem viděl ústecké hráče poprvé, a tak bylo těžké nějak taktizovat. Poradil jsem spoluhráčům jen s tím, aby stříleli nahoru. Vladislav Koutský je totiž výborný dole na zemi. Před zápasem jsem volal pouze Zbyňku Skleničkovi, nikomu jinému. Chtěl jsem vědět, zda nastoupí, protože jsem se ho bál (smích). Žádné sázky neproběhly, pouze jsme si řekli, že se uvidíme. V naší kabině jsem vypsal svačinu, bohužel jsem ji nakonec ušetřil,“ přiblížila věci ze zákulisí ikona havlíčkobrodského hokeje, která v útočné formaci nastupuje s již zmíněným Lukášem Endálem a Petrem Polodnou.

„Trenéři nás dali k sobě přibližně po třech odehraných kolech, kdy se míchalo se sestavou. Všichni jsme si sedli a na sebe už víceméně zvykli. Již posledně jsem cítil, že to nebylo špatné. Proti Lvům jsme ve středu obstarali všechny branky Rebelů. Já byl bohužel z důvodu zranění přítomen pouze u první z nich. Lukáš Endál mi slíbil, že nějaký přesný zásah přidá, což splnil. Škoda, že to nebyly trefy vítězné. V současnosti doufám, že spolupráci co nejdříve obnovíme a já budu za pár dní v pořádku,“ přeje si hráč s extraligovými zkušenostmi.

Na zázemí ani partu mužstva z Kotliny si Třetina nestěžuje. „Vše se odvíjí od toho, že jsme sezónu výborně zahájili. I když jsme hráli vyrovnané partie, koncovku jsme většinou urvali. Hráli jsme ofenzivní hokej a vše vycházelo podle představ. Po dlouhé letní pauze byla cítit obrovská chuť. Mančaft je silný, máme šikovné hráče. Zázemí a veškeré fungování klubu je na vysoké úrovni a já jsem spokojený. Po dvou porážkách musíme znovu navázat na vítěznou šňůru. Klub oficiálně cíle nevyhlásil, proto není na hráče vyvinut takový tlak. Chceme se prezentovat dobrým hokejem pro lidi a v tabulce bychom rádi hráli co nejvýše,“ libuje si jihlavský rodák, jenž letos během deseti utkání nastřádal tři kanadské body (2+1).

„Jistě se od nás čeká větší produktivita. V zápasech jsem hrál asi sedmdesát oslabení, padal do střel a byl pouze u dvou obdržených branek. Góly dávali i jiní, ale prioritou je, aby šlapal tým,“ uzavřel exústecký Třetina.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu