13. 7. 2022 | Milan Sochor

Tvoříme velmi dobré mužstvo. Budeme vyhrávat, zve fanoušky trenér Kraučuk

Bruslaři se připravují na příští sezonu pod vedením nového hlavního kouče. Aleš Kraučuk hodnotí nejen první část přípravy na suchu a skladbu kádru, ale vrací se i na úplný začátek, jaká byla jeho cesta zpátky do Brodu.

Kdy jsi dostal nabídku jít trénovat do Brodu a jak probíhalo jednání?
První nabídku jsem dostal někdy v prosinci od Michala Teplého, jestli bych převzal áčko do konce sezony. To jsem odmítl. Potom začátkem ledna mi Michal zavolal, jestli bych do toho šel na další sezonu. Hned druhý den mi zavolal i David Kozlík a dal mi stejnou nabídku. Nechal jsem si měsíc na rozmyšlenou a po nějakém zvážení jsem to přijal.

Co nakonec rozhodlo, že jsi nabídku přijal?
Podpořila mě v tom manželka. Navíc nějaké kluky tady znám a v Chotěboři jsem byl už pět let. To už byla docela dlouhá doba. Přece jenom jsem Broďák, tak jsem se chtěl vrátit do Brodu.

Jaké si kladeš cíle do této sezony?
Jsem maximalista, cíle mám vždycky nejvyšší. V základní části se chceme pohybovat do čtvrtého místa. V play off pak chceme dojít co nejdál.

Jak jsi spokojený s kádrem, který se tu rodí?
Tým tvoříme s Davidem Kozlíkem sami. Hráče máme vytipované a mluvíme s nimi. Takže jsem velmi spokojený a myslím, že tu tvoříme velmi dobré mužstvo.

V současné době tu trénují i kluci, kteří ještě nemají smlouvy. Jak to s nimi vypadá?
Všichni tady jsou na zkoušku a budou mít možnost se tady ukázat.

Jednáte ještě s někým dalším? Přijdou ještě další noví hráči třeba na zkoušku na led?
Noví hráči se pořád hlásí. Aktuálně jednáme ještě s jedním útočníkem, který má dát vědět do konce tohoto týdne. K tomu máme ještě jednoho obránce.

Máte za sebou první část přípravy na suchu, jak jsi s ní spokojený?
Rozdělím to na dvě části. Počtem nás chodilo deset až dvanáct kluků. Když byl gólmanský trénink, tak nás bylo třeba jen osm. Takže s tím počtem moc spokojený nejsem. Ale když si to vezmu, tak jsou to všichni kluci, kteří jsou z okresu Havlíčkův Brod. Kluci, kteří dojíždí, měli všichni individuální přípravu. S čím jsem ale velmi spokojený, že kluci, kteří chodili pravidelně, tak opravdu makali a snažili se. Jejich přístup byl výborný.

Bruslaři v přípravě pod vedením Aleše Kraučuka odehráli také dvě fotbalová utkání


Lišila se příprava něčím od těch předchozích v Chotěboři? Ať už její náplní nebo i přístupem hráčů?
Lišila se. Připravujeme se na vyšší soutěž, takže tréninky byly náročnější a častější. Trénovali jsme čtyřikrát v týdnu.

Jaký bude další program?
Znovu se sejdeme v pondělí 25. července a týden budeme ještě trénovat na suchu. Od pondělí 1. srpna pak půjdeme na led.

Některým fanouškům přišlo, že máme před sezonou málo přípravných zápasů a prodleva mezi posledním přípravným a prvním mistrovským utkáním je příliš dlouhá. Můžeš se k tomu vyjádřit?
Prvních čtrnáct dní chceme pořádně potrénovat, kdy kluci dostanou pořádně naloženo. Nejsem zastáncem toho, aby se po dvou dnech na ledě hned hrál zápas. Kluci nemají pak možnost naplno ukázat, co v nich je, navíc si to koleduje o zranění. Potom budeme mít šest přípravných utkání, poslední hrajeme 8. září. Jenže rozpis se asi dvakrát měnil, mělo se začínat už 17. září. Chceme mít týden před soutěží volno, takto se mi to osvědčilo. Podle nového rozpisu se bude ale začínat až 24. září, takže ještě jednáme o vložení jednoho dalšího přípravného utkání.

Co říkáš na letošní model 2. ligy? Rozdělení do dvou skupin, v každé jiný počet týmů, v každé trochu odlišný systém…
Budu mluvit za naši skupinu. V té si mi systém líbí. Je nás tam jedenáct týmů, budeme hrát čtyřkolově každý s každým a prvních osm týmů postupuje do play off. Ještě došlo ke změně, předkolo play off nakonec nebude.

Cítím tady energii a touhu brodský hokej pozvednout, aby začal lidi zase bavit. Na co bys pozval fanoušky do ochozů?
Chci je pozvat na pěkný hokej a na to, že budeme vyhrávat. To jsou dvě věci, které chceme divákům nabídnout. Věřím, že Brod je hokejové město, v minulosti tu návštěvy vždycky byly. I když jednáme s novými hráči, tak všichni říkají, že v Brodě vždycky chodilo hodně lidí. Doufám, že lidi budou zase chodit a budou nás povzbuzovat. Slibujeme, že půjdeme do každého zápasu s cílem vyhrát a předvést co nejlepší výkon. Chceme klub prezentovat na veřejnosti i za pomoci kluků z redakce lépe, aby bylo vidět, že to tu funguje a táhneme za jeden provaz, abychom brodský hokej posunuli.

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner