26. 10. 2018 | Štěpán Ondráček

Udrží Brod domácí neporazitelnost? V Kotlině vyzve David Servis

Havlíčkobrodští hokejisté se v posledních kolech prezentují výborným hokejem, který baví fanoušky a druholigovou scénu. Po úspěšných obratech se Žďárem nad Sázavou a Táborem čeká na Bruslaře další tým. Na ledě Kotliny se v sobotu 27. října (17:00) představí HC David Servis České Budějovice. Jihočeši sice neokupují přední pozice, zato střílí jednu branku za druhou. Přijďte podpořit své oblíbence v další zajímavé bitvě.

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v minulé sezóně: 8. místo po ZČ, osmifinále play off (s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Fedur __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC David Servis České Budějovice

8–0–0–2 bilance 3–0–1–6
2., 24 bodů umístění 6., 10 bodů
46:26 skóre 41:59
5:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 8:5 (Písek, doma)
2:4 (Moravské Budějovice, venku) nejvyšší porážka 2:9 (Žďár nad Sázavou, doma)
Luboš Voříšek – 15 bodů (7+8)
Miroslav Třetina – 15 bodů (4+11)
nejproduktivnější hráč Tomáš Vak – 18 bodů (8+10)
Luboš Voříšek – 7 gólů nejlepší střelec Roman Šulčík – 9 gólů
Miroslav Třetina – 11 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Vak – 10 asistencí
Tomáš Semrád – 9 bodů (3+6) nejproduktivnější obránce Petr Škopek – 9 bodů (4+5)
Čeněk Novák 2,38 (8 zápasů)
David Marek 3,03 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Tomáš Klestil 4,13 (8 zápasů)
David Servis ČB – Písek 8:5

Jihočeskému celku se podařil vstup do soutěže, když v prvním utkání vyhrál v divokém derby nad Táborem 8:6. Střelecký prach David Servisu zvlhnul a v ostatních utkáních si připisoval jednu porážku za druhou. Nepříznivá série se zastavila na číslovce pět. Právě v 8. kole přivítal jihočeský celek Valašské Meziříčí a diváci mohli slavit druhou výhru v sezoně v poměru 8:6. Hokejové centrum Pouzar platilo v loňské sezoně za nedobytnou pevnost, ovšem v probíhajícím ročníku to neplatí. David Servis doma ztrácí cenné body.

Soupiska David Servisu

Bruslaři otočili díky povedené třetí třetině zápas s Táborem!

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na led pátého Tábora, kde je nečekalo jednoduché utkání. Kohouti o sobě dali vědět už v 7. minutě. Zayml nahrál na Kryštofa Hralu, a ten se nemýlil. Ve 13. minutě dosáhli domácí hokejisté druhé branky, když Radek Pechánek shrábl odražený puk a dokázal jej zvednout nad Novákův beton. Hosté z Vysočiny se střelecky prosadili o čtyři minuty později, když využili přesilovou hru. Blinka nabil na modrou čáru Vojtěchu Šmídovi, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ze druhé dvacetiminutovky neuběhlo ani osm minut, a Kohouti si vzali své dvoubrankové vedení zpět. Na konci kombinace v dvojnásobné početní převaze byl známý střelec Jakub Matušík. Tentýž hráč mohl o několik minut později navýšit vedení, ale neproměnil trestné střílení. Třetí třetina patřila Havlíčkobrodským. Nejprve snížil ve 43. minutě Jan Milfait, aby na něj navázal Luboš Voříšek. Rozuzlení celého utkání přišlo 6 minut před koncem, kdy Petr Kuchta využil šťastného odrazu od mantinelu k vítězné brance.

znak týmu 3 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Hrala (Zayml), 14. Pechánek (Prášek), 28. Matušík (Hajič) – 17. Šmíd (Blinka, Milfait), 43. Milfait (Vala, Voříšek), 50. Voříšek (Semrád, Třetina), 54. Kuchta. Rozhodčí: Jakub Šindel – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 871. Střely na branku: 28:39 (7:16, 10:12, 11:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

HC Tábor: M. Novák (Dudáček) – Havran, Tesař, Košař, M. Dvořák, Černý (A), Duben, Hajič, Pechánek – Heřman (A), Kadilák, Chocholoušek, Blažek, Březina, Komma, Matušík (C), Zayml, Hrala, Prášek

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Horák, Kulhánek, Šmíd, Semrád, Vala, Dudycha, A. Dvořák – Kuchta, Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka

Petr Kuchta rozhodl vyrovnanou bitvu proti Táboru šest minut před koncem

David Servis od začátku kráčel za vítězstvím proti Písku

David Servis přivítal na domácím ledě svého rivala z Písku a utkání mělo pořádné grády. Domácí tým šel do vedení v 6. minutě, stav utkání otevřel Jiří Bárta. Písečtí dokázali ve 12. minutě odpovědět, když využili dvojnásobnou početní převahu. Prosadil se Jakub Šuhaj. Smírný stav v Hokejovém centru Pouzar nevydržel dlouho, neboť i David Servis využil přesilovou hru. Po přihrávce Vaka prostřelil Hausera Roman Šulčík. Necelých devadesát sekund před koncem první třetiny šel tým vedený trenérem Fedurem do dvoubrankového náskoku, když se opět trefil Jiří Bárta.

Písečtí nehráli špatně, ale skórovat se jim nepodařilo. Naopak se znovu prosadili domácí. Ve 25. minutě zvyšoval na 4:1 Petr Škopek. Rozmezí 33. až 40. minuty přineslo v Českých Budějovicích pořádnou podívanou, jelikož padly čtyři branky. Nejprve hosté snížili v přesilové hře zásluhou Jana Polaty, aby za necelou minutu uklidnil Servismany Roman Šulčík. Za několik málo okamžiků ztrácel Písek opět jen dvě branky, náskok domácích umazal v přesilovce Petr Hučko. Domácí stihli 8 sekund před koncem druhého dějství přidat šestou branku, a to z hole Radka Rolínka.

Brankové hody v Českých Budějovicích pokračovaly i nadále, když Roman Šulčík zkompletoval hattrick. Diváci se opět dočkali gólové smršti, která přišla mezi 51. a 56. minutou, kdy se týmy trefily třikrát. Nejprve Písečtí, a to zásluhou Jakuba Šuhaje. Servismanům pojistil vítězství Tomáš Vak, ale poslední slovo měli hosté, kteří kosmeticky upravili skóre z hole Adama Nováka.

znak týmu 8 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Ji. Bárta, 16. R. Šulčík (Vak, L. Kříž), 19. Ji. Bárta (J. Kříž), 25. Škopek (Ji. Bárta, Ferebauer), 34. R. Šulčík (L. Kříž, Radoš), 40. Rolínek (Škopek), 42. R. Šulčík (L. Kříž, Škopek), 55. Vak (Hřebejk) – 12. J. Šuhaj (Hanus), 34. Polata (Parýzek, Hučko), 36. Hučko (Parýzek, Hanus), 51. J. Šuhaj (Hučko), 56. A. Novák (Hučko, Polata). Rozhodčí: Nepomucký – Ovsík, Krátký. Vyloučení: 5:4, navíc Koupal (Písek) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 40:45. Třetiny: 3:1, 3:2, 2:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4, 8:4, 8:5.

HC David Servis České Budějovice: Marek (Němec) – Michal, Kubeš, Grauer, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Schmidmayer, Rolínek, Ja. Bárta, Šulčík, Hřebejk, Ferebauer, Trummer, Vak, Kronus, Ji. Bárta, Sumerauer

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Parýzek, Hanus, Bílek, Houdek, Červinský, Tintěra, Turek, Hora, Pelant – J. Šuhaj, Hučko, Polata, Marcilis, Koupal, Novák, Strnad, Jabůrek, Rod, V. Šuhaj

David Servis porazil houževnatý Písek o tři branky
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Bruslaři si poradili s nepříjemným David Servisem

Bruslaři vlétli na svého vyzyvatele hned od začátku, když se v 1. minutě prosadil obránce Kryštof Kulhánek. Domácí celek využil přesilovou hru, když Jiří Bárta dostal odražený puk za záda Nováka. David Servis potom otočil průběh utkání, a to zásluhou Tomáše Vaka. Domácí hráč se zaskvěl skvělou individuální akcí, která sklidila potlesk fanoušků. Bruslaři dokázali do konce druhé části překlopit vedení na svoji stranu.

Nejprve se střelou k tyči trefil Matěj Blinka. David Servis se nechtěl dát lacino a dorážel na Novákovu svatyni, ale maskovaný muž Havlíčkova Brodu držel. Minutu před koncem druhé periody si vzal celek z Vysočiny svůj náskok zpět po přesném zásahu Jana Milfaita. Soubor z Kotliny hrál ve třetí třetině přesilovou hru, kterou dokázal využít. Po pokusech Nepokoje a Přidala se puk dostal na hůl Luboše Voříškova, který mířil přesně do Klestilovy branky. Domácí hostující obraně zle zatápěli, ale pojistku na výhru Havlíčkobrodských dal druhou trefou v zápase Matěj Blinka.

znak týmu 2 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Jiří Bárta (Šulčík, Vak), 23. Vak (J. Kříž) – 1. Kulhánek (Třetina, Michálek), 25. Blinka (Třetina, Kopic), 39. Milfait (Michálek, Kulhánek), 42. Voříšek (Přidal, Nepokoj), 59. Blinka (Voříšek, Procházka). Rozhodčí: Michal Jílek – Josef Zimmermann, Pavel Sedláček. Vyloučení: 4:6, navíc Jiří Bárta (DCB) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2. Střely na branku: 32:29 (8:7, 13:12, 11:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

HC David Servis České Budějovice: Klestil (Němec) – Michal, Kubeš, Macháček, Grauer, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Schmidmayer, Rolínek, Jan Bárta, Šulčík (C), Hřebejk, Ferebauer (A), Káník, Kronus, Vak (A), Jiří Bárta, Sumerauer

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd, M. Kříž – Michálek, Milfait (A), Beneš – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek (A), Procházka – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

... David Servis dal v posledních třech zápasech 16 branek?

... Havlíčkův Brod dvakrát po sobě otočil utkání až ve třetí třetině?

... České Budějovice jsou třetím nejhorším týmem z celé II. ligy v počtu inkasovaných branek (59)? Více gólů dostaly už jen Bílina (60) a Kobra Praha (62).

... Petr Kuchta se v minulém utkání trefil poprvé v nové sezoně?

Bilance s David Servisem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 12
Bilance: 9-0-1-2
Výsledky: 4:0, 6:3, 5:0 (kontumace), 5:3, 7:0, 6:7, 5:6p, 1:6, x5:3, x5:2, x7:4, 5:2
Skóre: 61:38