1. 9. 2012 | Luboš Vácha

V předposlední prověrce se Rebelové utkají s Pískem

Prvoligová sezóna se blíží každým dnem a většina týmů už dolaďuje svůj kádr, aby mohl ve vší síle nastoupit v mistrovských duelech. Stejně tak je na tom družina pod vedením trenérů Karla Dvořáka a Milana Chalupy. Ta si během posledních přípravných utkání nepočíná špatně. Naposledy jí za oběť padla Třebíč. Rebelové si zde vydobyli vedení 3:0, ale ve třetí dvacetiminutovce začali domácí snižovat své manko. Nakonec vše dopadlo pro Rebely dobře, a mohli se tak domů vrátit s výhrou 3:2. Nyní se hokej přesouvá do Kotliny, kde se v pondělí od 17:30 představí jihočeský celek IHC Písek.

IHC Písek

IHC Písek
Písecký hokej je spojen s bohatou historií. Oficiální klub byl však založen až v roce 1990. Mezi lety 1994 a 2005 byli hokejisté tohoto jihočeského celku pravidelným účastníkem druhé nejvyšší soutěže. Pamětníkům se jistě vybaví dvě sezóny. Nejprve 1996/97, kdy se Písečtí probojovali až do semifinále (v prvním kole vyřadili Havlíčkův Brod). Mezi nejlepší prvoligové týmy patřili právě Písečtí. V nadcházející sezóně pak Jihočeši obsadili slušné třetí místo, play-off se nehrálo. Krizovka přišla až v roce 2005, neboť se jim po neúspěšné základní části nepodařilo zvládnout ani baráž, sestup do druhé ligy je neminul.

Sešlo se pár let po sobě a Písek se znovu mohl radovat z postupu do první ligy, psala se sezóna 2009/10. Mezi silnou konkurencí se mu ale v této soutěži moc nevedlo. Nezdařená základní část byla okořeněna prohranou baráží a opětovným sestupem. Ten se ale nekonal. Vrchlabí chtělo prvoligové jeviště opustit, a tak se vzdalo licence, kterou Písek bez váhání koupil, což mu umožnilo další starty
v druhé naší nejvyšší soutěži. Jihočeský tým si licence vážil, čemuž odpovídají mnohem lepší výsledky
z posledních sezón, zejména z poslední, kdy mu patřilo vybojované 11. místo.

Na hostování a střídavé starty hráči z šesti klubů

Pro nadcházející sezónu si do Písku našli cestu hráči z různých koutů republiky. Mezi tyčemi tak budeme moci spatřit Dominika Halmošiho, jenž je zde spolu s několika spoluhráči na hostování
z Plzně, nebo jeho kolegu Pavla Kantora. Ten to do Písku nemá moc daleko, je totiž z Českých Budějovic. Mimo tyto dva kluby bude hráče na střídavé starty poskytovat například Kladno, Třebíč, Sparta Praha a Jihlava.

Píseckým se během přípravy příliš nedařilo, to ale může být
v ligové soutěži naopak. Nejvíce branek jim v síti skončilo od favorizovaného soupeře z extraligového Kladna, a to celkem sedm. Stejný počet gólů jim uštědřilo taky Znojmo, zápas se za stavu 3:7 nedohrál, a to kvůli hromadné bitce hráčů rozpoutané Orly. Celá kauza ohledně bitek v tzv. Regionálním poháru je všem fandům jistě známa. Další nálož v podobě šesti gólů přidala
do písecké klece Třebíč. Písek se měl nedávno utkat na svém ledě i s havlíčkobrodskými Rebely, utkání však bylo zrušeno. Zajímavé utkání sehráli Jihočeši s Jihlavou.

Poslední zápas: Písečtí potrápili Jihlavu

Jihočeši nastoupili s dvěma novými posilami, Tomášem Drtilem a Pavlem Sedláčkem z Plzně. První jmenovaný si hned připsal jeden gól. Vedení se jako první ujali Jihlavští. Nejprve se trefil Kolafa, jehož za pár minut následoval Hubáček. Dvougólový náskok přerušil Dukle z trestného střílení Vlček. Na to odpověděl v úvodu druhé třetiny Čachotský. Minutu po něm snížil manko domácích Drtil. V 28. minutě vyrovnával Kučera. Po resetovaném stavu se kormidla zápasu znovu chopili Jihlavští, a to zásluhou Veleckého. Za minutu ale bylo všechno ve starých kolejích, Špergr totiž stanovil nerozhodný stav, který trval až do konce utkání. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, z nichž vyšli lépe hokejisté Dukly. Rozhodující nájezd proměnil Velecký.

IHC Písek – HC Dukla Jihlava 4:5 po s. n.

Třetiny: 1:2, 3:2, 0:0 - 0:1 Branky a nahrávky: 9. Vlček (pen.), 23. Drtil, 28. Kučera (Petráček, Čurda), 38. Šperger (Strnad) - 2. Kolafa, 7. Hubáček (Malec), 22. Čachotský, 37. Velecký (Čachotský), rozh. nájezd Velecký. Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Flegl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3.
V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Sestava IHC Písek: Halmoši - Kanov, Klement, Semrád, Petráček, Kužel, Drtil, Boháč - Heřman, Šperger, Polodna - Ferebauer, Vaniš, Sedláček - Kučera, Strnad, Čurda - Vlček, Bernad.

Bilance v 1. lize

Písek dokázal Rebely slušně potrápit.
Rebelové odehráli s Pískem celkem 6. mistrovských zápasů. Jejich výsledky jsou velice těsné. Hned v prvních dvou střetnutích totiž muselo ve prospěch Jihočechů rozhodovat prodloužení. Havlíčkobrodští pak na to navázali výhrou 6:2, což byla výhra nejvyšší. Následovala ještě výhra 4:2. Ze dvou posledních společných duelů pak vzešly shodné výsledky, avšak pokaždé pro druhý tým. Počet odehraných zápasů: 6
Bilance: 3-0-2-1
Výsledky: 1:2p, 3:4p, 6:2, 4:2, 2:1, 1:2
Skóre: 17:13