20. 10. 2013 | Eva Streichsbierová

V první třetině to vypadalo, že dostaneme pět gólů, přiznal Maliník

HAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodská Kotlina viděla v sobotu večer další parádní hokejové představení. Konečný výsledek souboje mezi domácími Rebely a Olomoucí sice tuhle informaci na první pohled nepotvrzuje, ovšem přímí účastnici by rozhodně souhlasili. Po vítězství 1:0 patří brodskému týmu v prvoligové tabulce pátá příčka.

V prvním a posledním zápase úvodní čtvrtiny základní části udržel brankář Rebelů Daniel Dolejš čisté konto. V Českých Budějovicích vychytal svému týmu výhru 3:0 a v sobotu stačil svěřencům trenéra Jiřího Mičky na tři body výsledek 1:0.

„Nestává se moc často, že bych doma vyhrávali s nulou, ale kluci dneska perfektně bránili,“ nešetřil chválou na adresu svých spoluhráčů mladý brankář. „Já jsem se přitom na začátku vůbec necítil dobře,“ svěřil se.

Předtím totiž v lize dvakrát nedlouho po sobě v utkání střídal. „Však jsem taky před zápasem říkal Láďovi Rytnauerovi, že ani nebude tak důležité, abych chytal nějak dobře, ale abych tam hlavně vydržel až do konce,“ usmíval se Dolejš.

Druhým hrdinou sobotního duelu se stal útočník Roman Maliník, který nakonec jako jediný dokázal najít cestu do soupeřovy branky. Ve druhé části potrestal vyloučení jednoho z olomouckých hráčů. „V první třetině to přitom vypadalo, že snad dostaneme pět gólů my,“ pustil se do hodnocení utkání. „Naštěstí se to nestalo a my nakonec výhru ubojovali,“ dodal.

V samotném závěru zápasu mohl dokonce pečetit úspěch svého týmu ještě střelou do prázdné olomoucké brány, ale netrefil odkrytou klec. „Chtěl jsem hlavně přejet červenou čáru a puku se prostě jenom zbavit. Pak jsem nejednou viděl, že můžu dát gól, ale už jsem byl na ledě dlouho a netrefil se,“ krčil rameny.

Mrzet ho to ale nemuselo, tři body dostali Rebelové i za výhru 1:0. „Dneska se to hodnotí dobře. Dáňa nás v bráně skvěle podržel a musím pochválit i fanoušky, kteří byli výborní. Teď nás čekají další dva domácí zápasy a bylo super, kdyby zase přišli a fandili. My se určitě budeme snažit, abychom hráli pohledný hokej,“ poslal vzkaz Maliník.

V pondělí Rebelové přivítají v Kotlině od 17.30 aktuálně osmé České Budějovice.

P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 31 150:59 81
2. HRO Hronov 31 129:75 67
3. HBR Havlíčkův Brod 31 124:85 62
4. KOB Kobra Praha 31 114:96 59
5. MIL Milevsko 31 120:90 56
6. CHB Cheb 31 104:97 53
7. BEN Benátky n/J 31 121:121 49
8. DEC Děčín 32 103:124 45
9. KRA Kralupy n/V 32 102:106 43
10. VRC Vrchlabí 30 93:99 37
11. MOL Most 31 102:115 35
12. PIS Písek 31 82:106 34
13. KAB Kadaň 31 82:142 19
14. UNL Ústí nad Labem 30 48:159 11

Aktuality

Zápas dorostu je odložen

Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.

Náhradní termín 32. kola

Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.

Charitativní aukce

Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.

Náhradní termín 15. kola

Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.

Utkání zrušeno

Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.

Změna místa utkání dorostu

Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu