18. 3. 2013 | Richard Wagner

Václav Ficek: Musíme na to zapomenout a hrát jako tým

Po dvou výhrách nad Třebíčí a Přerovem přišla do řad staršího dorostu krutá rána. V neděli se v Kotlině představil lídr barážové skupiny, ostravská Poruba, který si z havlíčkobrodského ledového království odvezl vysokou výhru 10:1. Rebelové byli udoláni během šesti minut ve druhé třetině, kdy inkasovali čtyři branky. Po zápase jsme si pro jeho smutné hodnocení vybrali Václava Ficka, který i přes neúspěch svého týmu dělal v obraně zázraky.

Jak bys shrnul dnešní zápas?
Výsledek 10:1 mluví za své. Oni na nás vlétli hned od začátku, dostali jsme dva rychlé góly. Pak jsme se vzchopili a tu první třetinu dohráli se ctí. Druhá třetina… (smutně oddychne) to už jsme se jen vezli. Oni na nás vlétli ještě víc, dali pár rychlých gólů, my jsme psychicky spadli, přestali hrát jako tým a spadla naše zodpovědnost. Ta třetí třetina už se jen dohrávala, oni měli navíc, psychicky na tom byli dobře. Pro příště se musíme snažit víc, ať už se něco podobného nestává.

V čem nás Poruba tak jednoznačně přehrála?
Já myslím, že úplně ve všem. Bylo vidět, že jsou našlápnutí, vyhrávají a mají velké sebevědomí. My jsme je podcenili a hlavně – přestali jsme hrát. Velkou roli hrála psychika.

Říkal jsi, že to bylo o psychice… Věřili jste si před tímto zápasem víc díky tomu, že jste úvodní dva zápasy zvládli?
Měli jsme z toho dobré pocity. Přece jen, v sezoně jsme měli provaz proher, takže tyto tři výhry (i s úspěchem z posledního kola nadstavby – pozn. red.) nás nastartovaly. Nesmíme to brát moc vážně a musíme hrát tak, jako jsme hráli předtím. Zkrátka na to musíme zapomenout.

Ve středu jedete do Ústí, tak co je do tohoto zápasu potřeba zlepšit?
Musíme hrát jako tým. My vyhráváme kvůli tomu, že šlapeme, jdeme do těla a podporujeme se mezi sebou. Musíme prostě hrát, nezaspat na začátku a vlétnout na ně.