13. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Velká výzva! Bruslaři chtějí v Kotlině zlomit kolínské prokletí

Čtyři zápasy, tři těsné porážky 2:3 v řadě, nula bodů. Tak vypadá hrůzostrašná bilance Havlíčkova Brodu s Kolínem v posledních dvou sezonách. Bruslaři tak mají obrovskou motivaci, aby ve středu 14. prosince v Kotlině proti Kozlům konečně uspěli. Zároveň si chtějí spravit chuť po nepovedeném vystoupení na ledě posledního Jindřichova Hradce a upevnit si první místo v tabulce. Nenechte si zápas ujít, začínáme v 18:00!

SC Kolín

Založen: 30. listopadu 1932
Stadion: Zimní stadion Kolín (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: sckolin.cz
Umístění v poslední sezóně: 1. místo po ZČ, konec ve čtvrtfinále play-off se Žďárem nad Sázavou (2:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Seidl

Sestava z posledního utkání: Sejpal (Koutský) – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Zumr, Kozák – Černý, Krajňák, Netušil – Jelínek
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x SC Kolín

13-2-2-3 bilance 9-2-1-8
1., 45 bodů umístění 6., 32 bodů
94:49 skóre 73:66
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 9:2 (Pelhřimov, doma)
2:4 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 4:11 (Písek, venku)
Lukáš Endál – 39 bodů (16+23) nejproduktivnější hráč Jakub Semirád – 19 bodů (8+11)
Lukáš Endál – 16 gólů nejlepší střelec Martin Krajňák – 10 gólů
Miroslav Třetina – 27 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Semirád – 11 asistencí
Tomáš Semrád – 26 bodů (8+18) nejproduktivnější obránce Jan Hanzl – 11 bodů (4+7)
Čeněk Novák 2,13 (13 zápasů)
Michael Panec 2,95 (10 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Sejpal 2,83 (13 zápasů)
Kolín – Tábor 4:2

Kolín zvládl úžasně základní část minulé sezony. Své soupeře drtil jako na běžícím pásu a nebylo tak divu, že se vyhříval na úplném čele tabulky západní skupiny. Kozlové se mohli opřít především o skvěle chytající gólmany a spolehlivou defenzivu, jež byla pevná jako skála. Během dlouhodobé fáze inkasovala jen 80 branek, což bylo společně s Táborem jednoznačně nejnižší číslo. Všechny ostatní týmy ze skupiny Západ obdržely přes 100 gólů. O síle Seidlovy party se na vlastní kůži přesvědčili i havlíčkobrodští hokejisté, kteří doma prohráli 1:3 a na půdě soupeře padli kvůli gólu 16 sekund před koncem smolně 2:3. Středočeši překvapivě vypadli už ve čtvrtfinále play-off, když je dokonale překvapil rozjetý Žďár nad Sázavou a postoupil po triumfu 3:2 na zápasy do semifinále.

Jedničkou Kozlů je třiadvacetiletý gólman Martin Sejpal, který v minulém kole vychytal i domácí výhru proti Táboru. Jeho zkušenější kolega Vladislav Koutský se může pochlubit i extraligovými zkušenostmi a v předešlém vzájemném měření sil položil spolehlivým výkonem základní kámen k vítězství nad Bruslaři. Jeden start mají na kontě i pardubický junior Milan Klouček a starší dorostenec Martin Březina. Z obránců se nejvíce daří Janu Hanzlovi (4+7), jenž je nejproduktivnějším zadákem, a Josefu Horynovi (1+6). V útočných řadách hrají prim Jakub Semirád (8+11), který vede kanadské bodování týmu a může se pochlubit rolí nejlepšího nahrávače, Josef Malý (8+9), Dominik Zumr (8+8) nebo nejpilnější střelec Martin Krajňák (10+5).

Středočeši si vedou od začátku tohoto soutěžního ročníku jako na houpačce, jejich suverenita z předešlé sezony, kdy vedli tabulku, je tatam. Dvakrát sice obrali o všechny tři body Havlíčkův Brod, oblíbeného soupeře a aktuálního lídra tabulky, jenže doma prohráli například s předposledním David Servisem České Budějovice, překvapivě ztratili bod na půdě posledního Jindřichova Hradce a v Písku schytali dokonce jedenáctigólový výprask. V poslední době se ale svěřencům trenéra Jiřího Seidla poměrně daří, z pěti minulých kol hned čtyřikrát uspěli za plný bodový zisk, když pokaždé využili výhodu domácího prostředí. Nestačili jen na Pelhřimov, kde padli těsně 5:6. Naposledy porazili silný Tábor a rádi by zaskočili i Bruslaře, proti nimž se jim neskutečně daří.

Soupiska Kozlů

Gólman Vladislav Koutský podal v minulém vzájemném utkání proti Brodu skvělý výkon.

Filip Beneš: Proti Kolínu chceme za každou cenu vyhrát

Broďákům se duel na ledě posledního Jindřichova Hradce v sobotu nepovedl. I když vyhráli těsně 6:5, soupeř byl ve hře o body až do závěrečné sirény. „Určitě musíme hrát úplně jinak, než jsme hráli v Jindřichově Hradci,“ má jasno dvojnásobný střelec z minulého utkání David Kozlík. „S Kolínem jsme dvakrát prohráli, teď chceme za každou cenu vyhrát. Je to s ním vždy strašně těžké, vždy se proti nám chce vytáhnout. Musíme hrát od začátku naplno a s nulou vzadu. Snad nám tam něco padne a vyhrajeme,“ přeje si útočník Filip Beneš.

Tábor dvakrát smazal těsnou ztrátu, ale Kolín dokázal vyhrát

Kozlové začali lépe, když už v 11. minutě otevřeli gólový účet zápasu. Kotouč vybojoval Martin Krajňák a samostatný únik proměnil parádní kličkou á la Peter Forsberg. Hosté ve 13. minutě vyrovnali z přesilovky, po nepovedené Havranově střele zblízka procedil puk za Sejpalova záda David Kellner. Svou premiérovou trefou za A-tým vrátil Středočechům vedení Robin Netušil, jenž vypustil ze své hole krásnou střelu pod břevno. Kohouti znovu dokázali srovnat se svým soupeřem krok ve 35. minutě, když vystřihl hezkou individuální akci David Kellner. Seidlova družina však znovu bleskově zareagovala. Táborský obránce Hlaveš nešťastně posunul brankáře Klestila z brankoviště a Tomáš Pipek poslal puk do zcela prázdné brány. Kolín se ještě více uklidnil ve 41. minutě, když po zaváhání obrany Jihočechů prostřelil brankáře Klestila Ondřej Panna, a cenné body už si utéct nenechal.

znak týmu 4 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Krajňák, 14. Netušil (Černý, Krajňák), 37. Pipek (Březina), 41. Panna (Malý, Semirád) – 13. Kellner (Havran, Mrkvička), 34. Kellner (Mrkvička, Kýhos). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Tasch. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 686. Střely na branku: 32:27. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

SC Kolín: Sejpal (Koutský) – Hanzl, Březina, Voženílek, Kadlec st., Barták, Skokan – Malý, Semirád, Panna – Pipek, Zumr, Kozák – Černý, Krajňák, Netušil – Jelínek

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Černý, Tesař – Kellner, Mrkvička, Kýhos – Severa, Matušík, – Blažek, Pechánek, Krátoška

Pořádné nervy. Brod vyhrál na ledě posledního Vajgaru o gól

Už 12 sekund po úvodním vhazování bylo jasné, že Bruslaře nečeká na jihu Čech procházka růžovou zahradou. Mezi kruhy totiž vypálil Dominik Šalamoun a hezkou střelou prostřelil gólmana Pance. Hosté se bleskově vzpamatovali. Nejdříve vyrovnal střelou nad Pírsovy betony David Kozlík a v 6. minutě dokonal obrat Tomáš Ludvík, jehož nahození zpoza brány šťastně doputovalo do sítě. Netrvalo to dlouho a bylo znovu vyrovnáno, když nabídku Oty Lazorišáka využil Josef Bureš. Bruslaři šli ve druhé třetině do trháku, když zblízka propasíroval puk za Pírsova záda David Kozlík a šikovnou tečí skóroval i Filip Beneš.

A když ve třetí periodě udeřil proti svému bývalému týmu i Luboš Voříšek, vypadalo to, že domácí jsou už zlomení. Ale omyl! Z prostoru kruhů zavěsil golfákem Tomáš Tržil a na nejtěsnější rozdíl snížil z dorážky Jakub Pípal. V 57. minutě Havlíčkův Brod znovu odskočil soupeři na rozdíl dvou branek, když při hře bez brankáře soupeře trefil prázdnou bránu Miroslav Třetina. Poslední slovo však patřilo Vajgaru, pouhé čtyři sekundy před závěrečnou sirénou upravil šikovnou ranou na konečných 5:6 Ota Lazorišák.

znak týmu 5 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Šalamoun (Lazorišák), 11. Bureš (Lazorišák, Jaša), 54. Tržil (Jaša, Lazorišák), 57. Pípal (Svatuška), 60. Lazorišák (Bureš, Tržil) – 2. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 6. Ludvík (Kulhánek), 30. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Beneš (Voříšek, Duben), 47. Voříšek (Beneš, Duben), 59. Třetina (Duben). Rozhodčí: Hodač – Svatopluk, Doležal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:56. Diváci: 285. Třetiny: 2:2, 0:2, 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pírs (Formánek) – Straka, Bureš, Tržil, Pípal, T. Kohút, Růžek – Jaša, Lazorišák, Šalamoun, Pichler, Svatuška, Bastl, Vantuch, Beran, Homolka, Přibyl, Kundrát

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina, Kuchta, Kozlík, Beneš, Navrátil, Voříšek, Michálek, Chlubna, Ludvík, Křížek

Brod znovu s Kolínem nebodoval, prohrál na jeho ledě o gól

Havlíčkův Brod nastoupil do utkání v Kolíně znamenitě a už v 6. minutě díky využité přesilovce vedl, když se svižnou ranou prosadil Kryštof Kulhánek. Kozlové se však nenechali rozhodit a závěr úvodní dvacetiminutovky jim vyšel na jedničku. Nejdříve využil výstavní Pannovu nahrávku při hře v početní převaze Petr Morkes a těsně před sirénou skóroval nechytatelnou tečí pod víko Karel Nedbal. Soubor z Kotliny se v prostřední části mocně hnal za vyrovnáním, kterého se dočkal ve 36. minutě. Jakub Lacina vypálil z okraje pravého kruhu a propálil gólmana Koutského. Rozhodující moment duelu přišel ve 44. minutě, kdy při signalizované výhodě vypálil zápěstím z mezikruží kolínský útočník Tomáš Pipek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

znak týmu 3 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Morkes (Panna), 20. Nedbal (Hanzl, Panna), 44. Pipek (Voženílek, Semirád) – 6. Kulhánek (Třetina, Endál), 36. Lacina (Ludvík). Rozhodčí: Libor Veinfurter - David Potůček, Radek Špringl. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 825. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

SC Kolín: Koutský (Sejpal) – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Malý "C", Semirád, Morkes "A" – Zumr, Jelínek, Pipek – Krajňák,Panna, Kozák, Černý

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – M. Semrád, T. Semrád, Duben "A", Vala, Kulhánek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Ludvík

Bilance s Kolínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 22
Bilance: 10-1-1-0-10
Výsledky: 3:4, 4:3, 6:3, 3:4, 0:4, 2:4, 5:2, 5:1, 0:2, 5:2, 4:3p, 7:3, 3:1, 2:2, 6:2, 0:1, 8:2, 4:2, 1:3, 2:3, 2:3, 2:3
Skóre: 74:57