1. 4. 2012 | Ladislav Vácha

Vojtěch Varga: Musíme tuhle porážku hodit za hlavu

Havlíčkobrodští junioři za sebou mají hodně smutný večer. O tom, jak někdy dokáže být hokejový osud krutý, se včera na vlastní kůži přesvědčili v klíčové bitvě s Ústím nad Labem, proti kterému měli na své straně výhodu domácího prostředí. Po katastrofálním začátku se nakonec mladí Rebelové vzchopili a ke kýženému vyrovnání jim chyběl jen malý kousíček. Nakonec však zavládl v jejich řadách smutek. Nejsmutnějších mládežnických ohlasů sezony se tak jako správný kapitán zhostil Vojtěch Varga.

Do Kotliny přišlo podpořit brodský soubor hodně natěšených fanoušků, kteří baráž o extraligu juniorů přijali s povděkem, neboť A-mužstvo už má své vystoupení v této sezoně za sebou. Po první dvacetiminutovce ale měli ke spokojenosti jistě daleko, Rebelové se očividně trápili a nabrali tříbrankové manko. „V první třetině jsme byli zmatení. Soupeře jsme nedohrávali do těla, vůbec jsme nebruslili. Podepsala se tam už také únava. Měli jsme prostě víc zabrat,“ pustil se do smutného hodnocení Vojtěch Varga.

Po úvodní třetině se domácí postupem času zvedali a začali konečně střílet také góly. V prostřední části se jim povedlo snížit na nejtěsnější rozdíl, ale soupeř v závěru opět získal dvoubrankové vedení. V závěrečném dějství se střelecky prosadil Erik Novák a svěřenci trenérského tandemu Adam – Benák založili závěrečný tlak. Ten však vyrovnání nepřinesl. „Dneska byl ten rozdíl rozhodně v první třetině. Tam nám utekli o tři góly a pak už se to těžko dohánělo,“ měl jasno jeden z největších tahounů týmu.

Havlíčkův Brod se přesvědčil o tom, jak tenká může být hranice mezi úspěchem a zklamáním. V soutěžním ročníku si snad vůbec poprvé vybrali slabší chvilku, bohužel v nejhorším možném momentu. Přesto není důvod skládat zbraně, zbývají ještě dvě barážová kola, během nichž se může stát cokoliv. Bojovníci z Kotliny prohráli bitvu, ale zdaleka ne celou válku. „Určitě musíme tuhle porážku hodit za hlavu, nastupovat s čistou hlavou a jít do toho naplno,“ odmítá odevzdanost útočné eso Rebelů a naznačuje, že se svými spoluhráči nechá na ledě všechno až do poslední sekundy boje o nejvyšší soutěž.

Co se týče nejbližšího programu Rebelů, v pondělí je čeká od 17:30 na domácím ledě duel s Havířovem, baráž potom uzavřou ve středu na kluzišti Orlů ze Znojma. Ústečtí Lvi hostí doma Znojmo, soutěž následně zakončí v Havířově. Severočeši mají v tabulce na soubor z Kotliny dvoubodový náskok.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři