10. 1. 2020 | Ladislav Vácha

Voříšek: Chceme fanoušky dostat na naši stranu! Koučování ho baví

To byl zápas, který přesně potřebovali! Trápící se Bruslaři rozstříleli v Kotlině poslední Moravské Budějovice 9:2 a pevně věří, že povedené vystoupení je patřičně nakopne. Ústřední postavou jednoznačného vítězství byl Luboš Voříšek, který vystřihl parádní kousek. Proti Žihadlům si připsal 6 kanadských bodů za vstřelenou branku a pět asistencí! To se některému z havlíčkobrodských hráčů povedlo poprvé od 14. října 2017, kdy Havlíčkův Brod v Kotlině smetl Pelhřimov 14:3. Právě tehdy prostovlasý bombarďák nasypal soupeři hattrick a navrch přidal tři gólové nahrávky. Mimochodem, současný šumperský útočník Jan Milfait zakončil tento duel dokonce s bilancí 2+5! „Občas se stane, že to tam takhle napadá,“ směje se zkušený útočník.

Luboši, Moravské Budějovice jsme rozstříleli jednoznačně 9:2. Jak zápas hodnotíš?
Do zápasu jsme šli po nepříliš podařeném domácím utkání s Valašským Meziříčím, takže jsme chtěli tu porážku odčinit. Věděli jsme, že Moravské Budějovice jsou sice v tabulce poslední, ale zvedají se. Předtím vyhrály právě ve Valašském Meziříčí. Nechtěli jsme je podcenit. Od začátku jsme šli za vítězstvím, měli jsme tlak. I když jsme ale dali rychlý gól, soupeři se podařilo vyrovnat. Dalšími góly jsme to ale zlomili a měli jsme zápas ve svých rukou. Řekl bych, že to bylo takové vlažnější utkání. Soupeř přijel s mladšími hráči a přišlo mi, že mu to moc nesedlo. Roli asi hrálo i to, že se hrálo v komornější atmosféře. Za vysoké vítězství jsme samozřejmě rádi.

Jak jsi zmínil, povedlo se nám dát rychlý gól, který jsi dal právě ty, a to po takové pomalejší střele. Jak jsi viděl celou situaci?
Bylo to hned po buly. Puk tam zůstal ležet mezi hráči, já jsem si ho vzal a viděl jsem, že před brankáře sjíždí Cemba. Bekhendem jsem nahodil a brankáři to nějak propadlo mezi nohama. Byl to takový šťastnější gól.

Jak jsi říkal, soupeř na náš rychlý gól brzy odpověděl. Asi bylo pro zbytek utkání hodně důležité, že jsme mu odskočili do první přestávky o dvě branky a ve druhé třetině jsme přidali další dvě...
Určitě to bylo důležité, protože vyrovnávací gól padl asi z jejich první střely na bránu. Udělali jsme tam chybu, Moravské Budějovice šly do přečíslení a podařilo se jim vyrovnat. My jsme ale nezpanikařili, bylo to na začátku zápasu. Myslím si, že jsme věřili, že nějaké góly ještě přidáme, což se nám povedlo.

Radost druhého útoku po gólu z hole Luboše Voříška

V poslední době jsme neměli moc dobré období, v předešlých pěti kolech jsme porazili jen venku Nový Jičín. Je to hodně důležité, že se nám povedlo teď vyhrát, obzvlášť po takovémhle výsledku, co myslíš?
Je to důležité. Měli jsme teď problémy se sestavou. Někteří kluci marodili, jiní byli zase zranění a někteří pořád ještě jsou. Sestava se tak lepila, jak se dala. Určitě to na naše výsledky mělo vliv. Ani si nepamatuji, kdy jsme naposledy hráli v kompletním složení. V novém roce nám navíc nevyšel první zápas s Valašským Meziříčím, o to víc jsme si chtěli dojít pro vítězství. Tři body jsou pro nás hrozně důležité.

Tobě se povedlo v utkání nasbírat dohromady 6 kanadských bodů za vstřelený gól a pět asistencí. Cítíš, že to byl tvůj nejlepší výkon v sezoně? A vzpomeneš si, kdy se ti podobný kousek naposledy podařil?
Bodově asi jo, cítil jsem se dobře. Myslím si, že naší lajně pomohl gól, který jsme dali hned na začátku. Hráli jsme dobře, měli jsme dobrý pohyb a z toho to vyplynulo. Na konci utkání jsme dali tři branky. Tam už to opravdu vypadalo tak, že na co sáhneme, to nám spadne do brány. Pro psychiku je to určitě dobré, ale byl to jen jeden zápas, který už skončil, takže bych to nějak nepřeceňoval. Kdy se mi povedlo šest bodů naposledy? Myslím, že v minulé sezoně jsem udělal tři body v Šumperku a před dvěma lety v domácím utkání s Pelhřimovem jsem měl tři góly a tři nahrávky. Občas se stane, že to tam takhle napadá. (směje se)

Hraješ ve druhém útoku s Ríšou Cachnínem a Mácou Juráněm. Očividně vám to spolu dobře šlape...
Když odešel Kožich (Jakub Matušík), tak nás dal trenér takhle dohromady. Zatím to vypadá, že to docela funguje. Oba jsou to mladí hráči, kteří dobře bruslí. Vybojují hodně puků a přijde mi, že když je získají, tak se mi to snaží hodně nahrávat. Jsem rád, že jsem hodně na kotouči. Pak z toho nějaké góly dáváme.

Zkušený útočník už se vyhoupl do čele produktivity Bruslařů s bilancí 15+15

Už jsi zmínil odchod Kuby Matušíka. Znáte se spolu už dlouho a hodně jste toho zažili. Jak moc ti chybí po hokejové i lidské stránce? Jste spolu v kontaktu a třeba se na dálku špičkujete, kdo nasbírá víc bodů?
S Kožichem se spolu známe dlouho. Hráli jsme spolu v Táboře a postupovali jsme tam spolu do první ligy. Hráli jsme spolu také v Jindřicháči a teď i v Brodě jsme spolu nastupovali v jedné lajně. Známe se spolu dobře jak po hokejové, tak i po lidské stránce. Samozřejmě je to pro nás ztráta, Kožich je výborný hráč. Na tuhle soutěž má prostě přehled a věděli jsme o sobě. Je škoda, že už tady s námi není. Občas si napíšeme. Není to úplně tak, že bychom se spolu špičkovali. Kubu jinak v Táboře samozřejmě sleduji a dobře vím, že se mu tam bodově daří. Na druhou stranu je potřeba říct, že se vrátil do Tábora, kde se dobře zná s vedoucím týmu Pavlem Šáchou. Co se týče asistencí, tak v jejich sbírání to má teď o poznání jednodušší. Když Pavla pozve před zápasem s Číňany na pivo, tak pak není divu, že mu tam ty asistence rychle naskakují. (směje se)

Také už jsi nakousl, že se hrálo v komornější atmosféře, protože kotel našich fanoušků protestoval. Jak jsi to z ledu vnímal?
Pro nás, hráče, je to složité. Úplně nevíme, proč se k tomu fanoušci takhle postavili. Podle toho, co se k nám dostane z Facebooku a podobně, tak jsme věděli, že kritika byla z jejich strany velká. Víme, že by si představovali naši hru trochu jinak. Samozřejmě je to zapříčiněné i tím, že v předešlých dvou sezonách se tady hrálo na nejvyšších příčkách a poráželi jsme skoro každého, kdo sem přijel. Samozřejmě tady byly ty nejvyšší ambice. Teď se to trochu změnilo tím, že rozpočet je nižší. Fanoušci na to asi nejsou moc zvyklí. I když jsme v tabulce druzí za suverénním Šumperkem, tak kritika tam je. Samozřejmě je chceme získat na naši stranu. Budeme se snažit makat, jak nejlépe to půjde. Věříme, že se nám to povede a zase nám budou fandit.

Pracuješ jako trenér individuálních dovedností mladých hráčů. Od této sezony pomáháš v tomto směru i u nás v Kotlině. Jak tě to baví a jak jsi spokojený s prací kluků, které trénuješ?
Jsem spokojený. Dělám to už několik let a ta práce mě baví. Jsem rád, že se pořád věnuji hokeji. Přes den trénuji děti a odpoledne chodím trénovat a hrát. Moc mě to baví. Domluvil jsem se na dovednostních trénincích pro klub. S panem Čelanským jsme tady rozjeli takový model, že hráči z mládeže mají možnost se na těchto trénincích zdokonalovat. Myslím si, že to nese výsledky. Kluci tomu začínají věřit a zlepšují se. Musím říct, že podle toho, co vidím, tak s mládeží se tady pracuje dobře. Jsem rád, že toho můžu být součástí.

Luboš Voříšek s dlouholetým spoluhráčem a velkým kamarádem Jakubem Matušíkem

Už zítra nás čeká šlágr kola v Šumperku, který se nám v minulém vzájemném utkání povedlo doma porazit 4:3. Určitě by to chtělo na tento výkon navázat i na hřišti soupeře...
Určitě to bude dobrý zápas, čeká nás výborný soupeř. Přijde hodně lidí, bude to mít dobrou atmosféru a náboj. Myslím si, že i nám tyto zápasy sedí, když víme, že musíme předvést naprosté maximum. Víme, že Šumperk bude určitě favoritem. Je to velký favorit celé naší skupiny. Sice jsme je porazili, ale doma. Pořád si myslím, že jestli hraje Šumperk doma, nebo venku, je velký rozdíl. Je to prostě jiné. Doma hraje nátlakově, výborně bruslí a snaží se hodně chodit do střelby. Důležité bude dobře přečkat začátek zápasu, hrát zodpovědně v obraně a dobrý výkon gólmana. Samozřejmě potřebujeme i trochu štěstí. Věřím, že postupem času se dostaneme do hry a nějaké šance si vypracujeme. Bude na nás, jak s nimi naložíme. V případě, že nám to všechno sedne, tak podle mě nejsme bez šance.

Určitě bude hodně důležité hrát i disciplinovaně, protože Šumperk má výborné přesilovky. Dokáže v nich soupeře pořádně zavřít...
Přesně tak, má na to vhodné typy hráčů. Víme, že to umí sehrát. Základem bude hrát bez faulů. Když už soupeř nějakou tu přesilovku mít bude, musíme se snažit to ubránit. V tomhle to bude těžké. Je to bruslivý tým, který bude mít v naší třetině hodně pohybu. Budě hodně těžké se faulů vyvarovat, ale musíme se s tím nějak poprat.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu