28. 10. 2010 | Pavel Buňat

Z Kotliny se stává nedobytná tvrz

Havlíčkův Brod v letošní sezoně zdobí nejen skvělý útok, ale také domácí zápasy. Právě v Kotlině totiž Rebelové vždy bodovali a už pětkrát za sebou vyhráli v normální hrací době. Naposledy to odnesl lídr ligy z Chomutova, kterého svěřenci Petra Nováka roznesli na kopytech v poměru 7:2.

Pouze z jednoho jediného utkání odcházel Havlíčkův Brod jako poražený celek. Hned ve druhém kole překvapivě nestačil na nováčka z Písku, jenž vyhrál hubeným výsledkem 2:1 po prodloužení.

Na tento zápas však borci z Vysočiny velmi rychle zapomněli. Hned dalšího soupeře s přehledem přehráli. Chrudimi nepomohl ani zkušený brankář Adam Svoboda a i přes to, že dokázala smazat třígólové manko, nakonec odjížděla s porážkou 4:7.

Proti Kadani už se vítězství tak snadno nerodilo. Severočeši ještě v 50. minutě vedli 2:1, gól ale dokázal vsítit Jan Knotek a krátce na to i Jiří Ondráček. Rebelové tak slavili další tříbodovou výhru, tentokráte v poměru 3:2.

Beroun začal ze všech předešlých soupeřů nejlépe. Už po 29 vteřinách se Medvědi radovali z první branky. Gól to byl ale také ze strany hostů zároveň poslední. Brankář Novotný dlouho odolával všem brodským pokusům, ale i on později kapituloval, a to hned třikrát. Výhru pečetil střelou do prázdné branky Třetina.

I s Vrchlabím musel Brod dotahovat jednogólové manko z úvodu utkání. To se mu povedlo v 18. minutě, čímž Rebelové nastartovali svůj brankostroj. Na začátku třetího dějství vedli už jednoznačně 5:1. Vrchlabští nakonec dokázali zkorigovat skóre na něco pro ně přijatelnějších 3:6.

Opravdová lahůdka přišla ve 13. kole. Do Kotliny přijel dosud v normální hrací době neporažený Chomutov, který si jel bez pochyby pro další triumf. Klub ledního hokeje začal dobře a už v osmé minutě vedl. Havlíčkův Brod ale dokázal do konce prvního dějství otočit skóre na 2:1 a nezaskočilo ho ani vyrovnání z úvodu druhé třetiny. Domácí rozjeli mocnou ofenzívu a před početnou diváckou návštěvou dokázali deklasovat Chomutov 7:2.

V Kotlině tak Brod dokázal prozatím vybojovat 16 bodů z 18 možných. Svým soupeřům nasázel 28 branek a 14 jich obdržel. Příští týden bude tvrz v Havlíčkově Brodě ale čelit pravděpodobně nejtěžším nájezdům. Přijede totiž aktuálně druhá Dukla Jihlava a utkání slibuje derby se vším všudy.