21. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Zahozená šance? Nemít novou hokejku, zlomím ji, smál se Jan Milfait

Když se týmu nedaří, nebojí se na střídačce i v kabině pořádně zvednout hlas. S Havlíčkovým Brodem chce vybojovat vysněný návrat do WSM Ligy a je odhodlaný pro to udělat vše. Řeč je o šikovném útočníku Janu Milfaitovi, který se stal před novou sezonou důležitou posilou Bruslařů a zatím odvádí skvělou práci. Ke klíčovým postavám patřil i ve středeční bitvě s nepříjemnými Klatovy, které parta z Kotliny nakonec zdolala po tuhém boji 4:2, když se postaral o vítěznou trefu. „Při přesilovce jsme vyhráli buly, Kulhoš to vzal na sebe, vystřelil, mě to trefilo do hokejky a propadlo to tam. Zaplaťpánbůh za to,“ oddechl si produktivní forvard.

Milfi, Klatovy jsme doma nakonec zdolali 4:2. Jak vítězné utkání hodnotíš?
Pozitivně z pohledu výsledku, protože jsme získali všechny tři body, ale po herní stránce negativně. Nepřijeli sem žádní nazdárci, vlétli na nás a hodně nás napadali. Měli jsme s tím problémy a jen jsme vyhazovali puky, nedokázali jsme si pořádně přihrát na hokejku. Od toho se odvíjela celá první třetina, která byla špatná. Ve druhé třetině jsme se zvedli a nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

V čem ti soupeř připadal nejvíc nepříjemný?
Byl to soupeř, který chce hrát také hokej. Pořád nás napadal, klidně i ve třech hráčích. My na to nejsme zatím zvyklí, Žďár nad Sázavou i Moravské Budějovice mají sice dobré týmy, ale nenapadají tak jako Klatovy. Hrají tam hodně mladí kluci z juniorky a někteří naskočili už i v extralize dospělých. Prostě hodně létají.

Ve druhé třetině jsme si vytvořili velký tlak, ale paradoxně jsme inkasovali druhou branku. Jak moc důležité bylo pro další vývoj utkání to, že to s námi nezamávalo a rychle jsme vyrovnali?
Určitě to byl důležitý moment. Kdyby nám soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů, bylo by to pro nás daleko horší. Klatovy by se určitě trochu zatáhly a hráli bychom do plných. Vyrovnávací gól byl velmi důležitý.

Povedlo se ti vstřelit naši vítěznou branku. Jak jsi celý moment ze svého pohledu viděl?
Bylo to úplně jednoduché. Při přesilovce jsme vyhráli buly, Kulhoš to vzal na sebe, vystřelil, mě to trefilo do hokejky a propadlo to tam. Zaplaťpánbůh za to, protože jsem předtím nedal neskutečnou šanci. Před zápasem jsem nafasoval novou hokejku a kdyby nebyla nová, tak bych ji o mantinel zlomil.

Za dveřmi jsou Vánoce. Jak se těšíš na ně i krátkou přestávku?
Těším se na ně hrozně moc. A přestávka? Ani moc odpočívat nemusím, protože jsme moc zápasů neodehráli. Z minulých let jsem byl zvyklý na daleko větší vytížení. Hodně se těším na páteční týmový večírek, určitě si ho užijeme. Potom nás čeká domácí zápas s Kolínem, určitě se na něj dobře připravíme a půjdeme si pro další tři body.

S Kolínem nás určitě nečeká nic lehkého. V poslední době se mu daří a hodně nás potrápil i v minulém vzájemném zápasu. S čím bychom měli na soupeře vyrukovat, abychom získali další tři body?
Určitě to bude hodně těžký zápas, Kolín má také hodně šikovné hráče. Myslím si, že to bude ale jiný zápas, než který jsme odehráli u něj, doma se hraje vždy lépe. Musíme si pohlídat začátky utkání, které nám v poslední době nevycházejí. Věřím, že když budeme pracovat tak, jak máme, tak se nemusíme o tři body bát.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři