BK Havl. Brod - Zaměřeno na gólmany: Holík čaroval, Nedvěd ukázal potenciál
Zaměřeno na gólmany: Holík čaroval, Nedvěd ukázal potenciál

Zaměřeno na gólmany: Holík čaroval, Nedvěd ukázal potenciál

21.04.2020 | Ladislav Vácha

Gólmani havlíčkobrodského A-mužstva pod drobnohledem

V hokeji nesou na svých bedrech nejtěžší břemeno. Každá jejich chyba je hodně vidět a může mít pro výsledek týmu fatální následky. Práce gólmana rozhodně není pro slabé povahy. V uplynulé sezoně se mezi havlíčkobrodskými tyčemi vystřídali hned čtyři brankáři – Martin Holík, Martin Altrichter, Ondřej Chaloupek a Martin Nedvěd. Mrkněte se, jak si mezi druholigovou konkurencí vedli!

 

Martin Holík

Do Kotliny přišel s úkolem zvýšit konkurenci v brankovišti. Bruslařům se tak rýsovalo na druholigové poměry velmi silné gólmanské trio Čeněk Novák – Martin Holík – David Marek. Novák se však rozhodl v havlíčkobrodském dresu nepokračovat a dal přednost zaměstnání, Marek pro změnu uspěl na zkoušce v polském Jastrzębie, kde chytal nejvyšší soutěž. Mladík Holík se tak stal jasnou jedničkou a svůj velký potenciál ukazoval už od prvních zápasů. Na skvělém vstupu do soutěže tak měl obrovský podíl. I když to tak podle statistik v základní části na první pohled nevypadá, bezesporu patřil mezi základní stavební kameny týmu. Bohužel, nevyhnuly se mu ani zdravotní lapálie, které ho na čas vyřadily ze hry.

Výkony maskovaných mužů jsou pravidelně naprosto stěžejní pro vrchol sezony, jímž je play off. A, jak napovídají už statistiky, v kabině oblíbený a věčně rozesmátý „Holas“ v něm ze sebe vymáčkl to úplně nejlepší! Na dálku s výborným kopřivnickým brankářem Hromadou sváděl velký souboj a na ledě to vypadalo, jako kdyby se oba strážci svatyní předháněli, kdo vytasí lepší zákrok. Pro Havlíčkův Brod by bylo nepochybně parádní zprávou, pokud by v Kotlině zůstal i v nadcházející sezoně.

Základní část

Odchytané zápasy: 30
Odchytané minuty: 1682
Inkasované góly: 86
Zákroky: 740
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,07
Úspěšnost zákroků: 89,59 %
Čistá konta: 0
Asistence: 4
Trestné minuty: 2

Play off

Odchytané zápasy: 3
Odchytané minuty: 188
Inkasované góly: 6
Zákroky: 87
Průměr inkasovaných branek na zápas: 1,91
Úspěšnost zákroků: 93,55 %
Čistá konta: 0
Asistence: 0
Trestné minuty: 0

Martin Altrichter

Devatenáctiletý syn gólmanské legendy prošel mládežnickými kategoriemi Kladna a Plzně, po čemž se v sezoně 2018/2019 vydal na svou první zahraniční misi. Chytal za americký juniorský tým Springfield Pics a v zámořské USPHL odváděl skvělou práci. Před uplynulým soutěžním ročníkem se vrátil domů a zakotvil v Chomutově, kde nastupoval za juniorku i prvoligové A-mužstvo. Bruslařům vypomohl v šesti utkáních a nezklamal. Svou etapu v havlíčkobrodském dresu odstartoval parádně, když vychytal domácí vítězství proti Opavě a Moravským Budějovicím. V Opavě, ve Valašském Meziříčí a na ledě suverénního Šumperku to měl těžké, když se nedařilo celému týmu. Při jeho posledním zápasu v brodských barvách se mu na výstroj přilepila i smůla, když parta z Kotliny doma podlehla Kopřivnici těsně 2:3.

Odchytané zápasy: 6
Odchytané minuty: 350
Inkasované góly: 21
Zákroky: 154
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,60
Úspěšnost zákroků: 88,00 %
Čistá konta: 0
Asistence: 0
Trestné minuty: 0

Ondřej Chaloupek

Devatenáctiletý odchovanec Jihlavy se poprvé objevil v brankovišti Cachnínova souboru na moravských tripech. V říjnu pomohl k vítězství 5:3 v Kopřivnici a před Vánoci vychytal po famózním výkonu triumf 4:1 na ledě houževnatého Nového Jičína. Na jedničku si vedl i při dvou derby Vysočiny, v Kotlině přispěl k vysoké výhře nad posledními Moravskými Budějovicemi (9:2) a výrazně se podepsal pod výhru 6:3 na žďárských Bouchalkách. S Hodonínem, který díky excelentnímu finiši dokonal v Havlíčkově Brodě obrat, nezabránil porážce 4:5 po prodloužení a prohru nedokázal odvrátit na kluzišti houževnaté Opavy. O jeho kvalitě a talentu svědčí i to, že hned sedm startů si připsal v prvoligovém A-týmu Dukly.

Odchytané zápasy: 6
Odchytané minuty: 333
Inkasované góly: 20
Zákroky: 161
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,60
Úspěšnost zákroků: 88,95 %
Čistá konta: 0
Asistence: 0
Trestné minuty: 0

Martin Nedvěd

(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Nadaný gólman prožil hodně nabitou sezonu. Osmnáct zápasů absolvoval s extraligovou juniorkou a po většinu času kryl v A-mužstvu záda Martinu Holíkovi. Trpělivě čekal na svou šanci a už v 7. kole se jí zaslouženě dočkal, když dochytal s čistým štítem poslední desetiminutovku utkání v Hodoníně. Osmnáct minut si připsal doma proti Valašskému Meziříčí (3:6), když nestačil jen na nechytatelnou Pořízkovu dorážku do poloprázdné brány. A to nejtěžší na konec. Ve 40. kole čelil v posledních 16 minutách obávaným střelcům Šumperka. Měl i štěstí, když za ním zacinkala branková konstrukce, ale žádný puk za svá záda nepustil. Sečteno podtrženo, 44 odchytaných minut a jen jedna obdržená branka. Osmnáctiletý benjamínek Nedvěd ukázal i za krátký časový úsek svůj talent a také to, že se s ním do budoucna může počítat. Nastoupil i v krajské lize za áčko Nového Města nad Metují.

Odchytané zápasy: 3
Odchytané minuty: 44
Inkasované góly: 1
Zákroky: 9
Průměr inkasovaných branek na zápas: 1,36
Úspěšnost zákroků: 90,00 %
Čistá konta: 0
Asistence: 0
Trestné minuty: 0
 
Aktuálně na webu
Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

Mládežnické týmy znají trenérské obsazení pro sezonu 2021/22

(pátek 9.4.) Zatím není stoprocentně jasné, kdy se začne mládež na novou sezonu připravovat. Přípravné období...

 
Zakoupené permanentky budou platit i v příští sezoně!

Zakoupené permanentky budou platit i v příští sezoně!

(čtvrtek 8.4.) Druholigová sezona 2020/2021 bohužel skončila ještě dříve, než vůbec stihla pořádně začít. Bruslaři...

 
15 let od postupu do 1. ligy! Natřískaná Kotlina a obrovské emoce

15 let od postupu do 1. ligy! Natřískaná Kotlina a obrovské emoce

(pondělí 29.3.) Tehdy to vypadalo, jako kdyby se v Havlíčkově Brodě doslova zastavil čas. 29. března 2006, den,...

 
PŘEHLED: Nejmladší debutant v áčku? Univerzál Radim Pejchal!

PŘEHLED: Nejmladší debutant v áčku? Univerzál Radim Pejchal!

(čtvrtek 18.3.) Pojďte si s námi zkrátit dlouhou pauzu bez hokeje zajímavou statistikou, která se zaměřuje na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv