13. 1. 2013 | Ladislav Vácha

Zaměřeno na havlíčkobrodské Rebely, #3: Roman Vondráček

Havlíčkobrodští hokejisté si mohli v sobotu večer odškrtnout ve svém harmonogramu další splněný úkol. V domácím prostředí se sice s Medvědy z Berouna dlouho trápili, ale nakonec překonali soupeřovu obranu a slavili tříbodový zisk. V rámci seriálu „Zaměřeno na havlíčkobrodské Rebely“ jsme tentokrát upřeli svou pozornost na zkušeného forvarda Romana Vondráčka. Sledovali jsme každý jeho krok a chvilku po závěrečném hvizdu jsme s ním udělali i krátké interview.

Krátké shrnutí výkonu Romana Vondráčka:

Osmadvacetiletý útočník a člen elitního útoku Rebelů předvedl v sobotním souboji s Berounem dobrý výkon. Do statistik zápasu se sice nezapsal vstřelenou brankou ani gólovou asistencí, ale i přesto přispěl k dalšímu důležitému triumfu svého týmu. Na ledě v součtu všech svých střídání strávil téměř celou jednu dvacetiminutovku, přičemž pomáhal nejen v útoku, ale prospěšný byl také směrem dozadu. Pravidelně chodil na oslabení i přesilovky, přičemž rozdal svým spoluhráčům hodně přesných přihrávek. Ze své hole také vyslal dva nebezpečné projektily.

Roman Vondráček pohledem statistik:

Ice-time: 18:14 (1.tř. 4:36, 2.tř. 7:25, 3.tř. 6:13)
Vstřelené góly: 0
Asistence: 0
Trestné minuty: 0
Účast na ledě: +1
Nahrávky: 23 (1.tř. 5, 2.tř. 7, 3.tř. 11)
Vybojované puky: 7 (1.tř. 2, 2.tř. 3, 3.tř. 2)
Ztracené puky: 6 (1.tř. 1, 2.tř. 4, 3.tř. 1)
Střely na branku: 2 (1.tř. 1, 2.tř. 0, 3.tř. 1)
Střely mimo branku: 0

Největší momenty Romana Vondráčka:

4. minuta:
Rebelové drželi svého soupeře pod tlakem, přičemž blonďatý útočník trpělivě vyčkával na přihrávku v předbrankovém prostoru, kam ji z rohu berounského pásma po chvíli dostal. Ze své hole vyslal zápěstím svižnou a polovysokou střelu, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Sedláčka.

34. minuta:
Při oslabení svého týmu dojel kotouč v rohu brodského pásma a okamžitě vyhodil kus černé gumy do bezpečného prostoru v blízkosti berounské brány.

40. minuta:
Při delší kombinaci v útočném pásmu dostal puk na hůl a vzápětí inkasoval v těsné blízkosti hrazení tvrdý, ale čistý úder, po němž upadl na zem. Bleskově se však postavil zpět na nohy a pokračoval ve hře.

43. minuta:
Znovu si počkal na přihrávku, přičemž využil dostatek času a prostoru v levém kruhu k tomu, aby z nápřahu a bez přípravy poslal kotouč mezi tři červené tyče. Brankář Sedláček se však stihl rychle přemístit ve svém brankovišti a ztlumil puk na své hrudi.

„Říkali jsme si, že musíme hrát trpělivě.“

Jak byste zhodnotil ze svého pohledu dnešní zápas?
První třetina byla z naší strany taková špatná. Hráli jsme na čtyři pětky, tak to nemělo moc tempo. Bylo tam vyloučení na čtyři minuty, potom i na dvě, což nás, myslím si, trochu přibrzdilo. Naštěstí jsme dali v závěru třetiny gól, načež jsme přidali další dva. Potom už jsme to dohráli v klidu.

Průběh utkání byl hodně podobný jako proti Písku. Soupeř také dlouho držel stav 0:0, potom dostal jeden gól a už to tam napadalo...
Jasně. Říkali jsme si, že musíme proti těmto týmům hrát trpělivě. Když to nepůjde první třetinu, že je důležité nebýt nervózní, ale čekat. Počkat si na šanci, kterou když dáme, tak oni začnou trochu bláznit. Budou muset hrát více dopředu a více se to otevře. To se potvrdilo. Uvidíme, jak to bude s Hradcem.

Hůl: pravá
Minulá působiště: Sparta Praha, Beroun, Mladá Boleslav, Plzeň, Hradec Králové, Znojmo, Kometa Brno
Současná vizitka:
Odehrané zápasy: 38
Kanadské body: 29 (9+20)
Účast na ledě: -9
Trestné minuty: 32

Ve 4. minutě jste se ocitl v docela dobré šanci, když jste po nahrávce od zadního mantinelu střílel z dobré palebné pozice a vaši polovysokou střelu brankář vyrazil. Chtěl jste takhle zakončit?
Chtěl jsem to dát samozřejmě více k tyčce, ale brankář to chtěl zase chytit. V tu chvíli byl lepší než já.

V poslední minutě druhé třetiny jste byl s pukem u mantinelu, kde jste byl tvrdě atakovaný a upadl jste po nárazu na zem. Byl jste potom hodně otřesený?
Ani ne. Spíše to byla moje chyba, protože jsem tam zůstal stát a čekal jsem, že ten hráč udělá oblouk a nepůjde do mě, že si trochu puk přidržím. On mě ale potrestal. Myslím si, že to bylo ale čisté, nebyl to faul.

Na začátku poslední třetiny jste měl také další slibnou šanci, když jste při přesilovce pálil bez přípravy v kruhu, ale gólman se stihl přemístit. Jak jste viděl ze svého pohledu tuto situaci?
Tam jsem to vyřešil trochu špatně. Měl jsem to zvednout, což jsem samozřejmě chtěl, ale nepovedlo se mi to. Měl jsem docela smůlu. Byly tam i jiné situace, ale naštěstí jsme vyhráli, takže to až tolik nevadí.