6. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Zbytečné fauly? Musíme se jich vyvarovat, má jasno David Kozlík

Bruslaři se v sobotu vydali na dalekou cestu do Klatov, kde chtěli jako první tým v tomto soutěžním ročníku vyhrát. A povedlo se! Ve velmi napínavé bitvě nakonec zvítězili těsně 3:2 a domů si odvezli z horkého ledu Západočechů všechny tři cenné body. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Klatovy byly hodně nepříjemným soupeřem, hrály hodně dobře. Naštěstí jsme dali víc gólů my a vyhráli jsme. Těší mě, že jsem si hodně zahrál a dal jsem gól. V této sezoně se mi zatím moc nedaří,“ usmíval se útočník David Kozlík, jenž nastoupil v první lajně místo Lukáše Endála, který vypomáhal prvoligové Slavii Praha, a poslal svou trefou Havlíčkův Brod do vedení 2:1.

Davide, máme za sebou zápas v Klatovech, kde jsme vyhráli těsně 3:2. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Zápas hodnotím určitě kladně, protože jsme vyhráli. Klatovy byly hodně nepříjemným soupeřem, hrály hodně dobře. Naštěstí jsme dali víc gólů my a vyhráli jsme.

Soupeř má mladý tým, který hodně bruslí. V čem byli Západočeši nejvíc nepříjemní?
Za Klatovy chodí hrát kluci z plzeňské juniorky a někteří další hráči, kteří se nedostali do áčka. Jsou pod drobnohledem a musejí pořád předvádět co nejlepší výkony, protože se chtějí dostat do extraligy. Hodně bojují a dobře bruslí.

Naskočil jsi místo Lukáše Endála v elitním útoku, kde jsi hrál po boku Patrika Přidala a Miroslava Třetiny. Jak se ti s nimi spolupracovalo?
Určitě dobře. Dal jsem gól, když to Míra Třetina prohodil na Paťase a ten mi poslal puk úžasnou nahrávkou mezi kruhy. Mohl jsem už střílet z první, ale tušil jsem, že bych trefil gólmana. Raději jsem si puk potáhl a udělal jsem blafák. Potom jsem už střílel do odkryté brány. S utkáním jsem určitě spokojený. Hodně jsem hrál. V této sezoně se mi zatím moc nedaří, ať už herně nebo z pohledu bodů. Pro mě tohle bylo určitě dobré. Dostal jsem ještě větší chuť do hokeje a mám další motivaci se zlepšovat. Pořád jsem byl na ledě, zápas jsem si tak užíval. Kvůli tomu hokej dělám, každý chce hrát co nejvíc.

Ve 2. třetině jsme se dostali do vedení 3:1, ale potom jsme byli nedisciplinovaní, čímž jsme vrátili soupeře do hry. Těch zbytečných faulů je škoda, co myslíš?
Jak říkáš, určitě je to škoda. Myslím si, že poslední dobou děláme zbytečné a nic neřešící fauly, často v útočném pásmu. Je to zbytečné, protože soupeři tím dáváme šanci nás za to potrestat. Klatovy využily přesilovku 5 na 3 už po deseti sekundách. Do dalších zápasů se toho musíme určitě vyvarovat.

Nastoupili za vás kluci ze staršího dorostu, kterým se docela dařilo. Jak jsi jejich výkony viděl ty?
Viděl jsem to úplně stejně, kluci hráli opravdu dobře. Myslím si, že po prvním střídání z nich spadla taková ta úvodní nervozita, kterou někdy měl každý hráč. Všichni tři bojovali a makali, vytvořili si i nějaké šance. Prostě hráli parádně. Myslím si, že s námi klidně můžou jezdit častěji.

V sobotu nás čeká v Kotlině prestižní derby Vysočiny proti Žďáru nad Sázavou, kterému máme po minulém vzájemném střetnutí co oplácet. S čím bychom měli podle tebe na soupeře vyrukovat, abychom se mohli radovat z dalšího vítězství?
Musíme hrát naši hru a vyvarovat se zbytečných faulů. Musíme to doma zvládnout a ubojovat to. Chceme Žďár porazit a získat další důležité tři body.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu