1. 4. 2018 | Redakce

Změna! Bruslaři od sezony 2018/19 vstoupí do nově vzniklé EHL

Tuzemské kluby láká vidina zahraničních soutěží. Průkopníky byli znojemští Orli, kteří před 7 lety začali hrát mezinárodní EBEL. V minulosti se mluvilo také o vstupu některých mužstev ze západu země do německých soutěží, naposledy usilovala ostravská Poruba o přijetí do polské extraligy. Mezinárodní zápasy teď uvidí i Kotlina. Bruslaři kývli na nabídku IIHF a od ročníku 2018/19 budou hrát nově vytvořenou ligu EHL (European Hockey League).

Když přišla nabídka od IIHF, klub ani chvíli neváhal a pozvánku přijal. Svěřenci Václava Adama se zapojí do zbrusu nové soutěže EHL. O co jde? Týmy z méně výkonnostních lig dostaly příležitost zvýšit atraktivitu v rámci mezinárodních zápasů. Nově vzniklá liga sehnala velkého sponzora z Číny. Společnost HOZS 97 poskytne klubům prostředky na provoz, které by měly pokrýt především zvýšené náklady na cestování.

Ředitelem tohoto projektu se stala velmi známá tvář. Evropskou hokejovou soutěž povede slovenská legenda Žigmund Pálffy. Bývalý prvotřídní útočník, který odehrál mnoho zápasů v kanadskoamerické NHL a se slovenskou reprezentací získal zlatou medaili z MS 2002, uvedl: „Oslovili jsme kluby ze Slovenska, České republiky, Německa, Polska či Rakouska. Věříme, že konfrontace se zahraničními celky zvýší divácké návštěvy na jednotlivých stadionech.“

Soutěž pro úvodní ročník počítá s 18 týmy. První kolo se odehraje koncem září a finálové boje budou vrcholit na přelomu března a dubna. Přímý postup do play-off si zajistí prvních šest celků. O zbylá dvě místa se utkají v předkole play-off hraném na tři vítězná utkání týmy umístěné po základní části na 7. – 10. pozici. Čtvrtfinálové, semifinálové i finálové série pak budou hrány klasicky na 4 vítězné zápasy.

Všechny samozřejmě zajímá, kdo všechno se soutěže zúčastní. Do úvodního ročníku se zapojí: HC Slovan Ústí nad Labem (CZE), HC Frýdek-Místek (CZE), BK Havlíčkův Brod (CZE), HC Nové Zámky (SVK), HK Nitra (SVK), HC Košice (SVK), HC Dukla Trenčín (SVK), HC Slovan Bratislava (SVK), HK Skalica (SVK), Dresdner Eislöwen (GER), Frankfurt Löwen (GER), Lausitzer Füchse (GER), PGE Orlik Opole (POL), Krakow (POL), JHK GKS Jastrzebie (POL), EV Vienna Capitals (AUS), EC RED Bull Salzburg (AUS), Eishockey Innsbruck (AUS).

Rozlosování

1. kolo, 27.9.2018:

BK Havlíčkův Brod – Frankfurt Löwen (18:00)
Eishockey Innsbruck – HK Nitra (18:00)
HC Nové Zámky – HC Košice (18:00)
HC Dukla Trenčín – HC Frýdek-Místek (18:30)
HC Slovan Bratislava – Lausitzer Füchse (19:00)
Dresdner Eislöwen – HC Slovan Ústí nad Labem (19:15)
HK Skalica – JHK GKS Jastrzebie (19:30)
PGE Orlik Opole – EV Vienna Capitals (20:00)
Krakow – EC RED Bull Salzbrurg (20:00)

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři