20. 1. 2024 | Milan Sochor

Změny v kádru: Dva odchody, ale také jeden návrat

V kádru Bruslařů došlo v uplynulých dnech k několika změnám. Tým se bude muset ve zbytku sezony obejít bez služeb brankáře Filipa Maláče a obránce Romana Čermáka. Vrací se naopak útočník David Košťál, který na začátku listopadu požádal o přerušení kontraktu. Poprvé nastoupil už ve středu na ledě Techniky Brno.

Filip Maláč už s největší pravděpodobností dres Bruslařů v této sezoně neoblékne. „S Filipem i s Jihlavou jsme měli nějakou domluvu. V sobotu ale zažádala Jihlava o stažení Filipa s tím, že půjde do Olomouce. My jsme s tím nemohli nic dělat, protože i Olomouc spolupracuje s Jihlavou. My mu přejeme, aby se mu dařilo, když dostane příležitost. Strašně moc mu děkujeme za pomoc, kterou nám poskytl. Jsme rádi, že jsme tu mohli mít takhle talentovaného gólmana, který má před sebou velkou budoucnost,“ prozrazuje Lukáš Endál.

V této sezoně už určitě týmu okolo kapitána Petra Kuchty nepomůže ani obránce Roman Čermák. „Je pro nás smutná zpráva, že k 1. lednu jsme se dohodli s Romanem Čermákem na ukončení smlouvy z osobních důvodů. Přejeme mu, aby mu všechno klapalo, jak si představuje, aby se mu dařilo,“ vysvětluje hrající místopředseda klubu. O tom, jestli se spolupráce s výhledem na další sezonu obnoví, zatím není jasno.

Do Kotliny se po čtvrt roce vrací známá tvář. David Košťál odehrál už středeční utkání v Brně. „S Davidem jsme se domluvili, měl obrovský zájem se už vrátit zpátky. Od konce roku jsme to spolu komunikovali a už to šlo zařídit tak, aby tu mohl být do konce sezony. Takže se k nám David vrátil a pomůže nám už nastálo tady. Jsme rádi, že ho tu máme, je pro nás také platný. Jsme opravdu moc rádi za to, jak k tomu přistoupil a chtěl se vrátit zpátky,“ těší Lukáše Endála.

Vedení klubu teď intenzivně pracuje na tom, aby tým před blížícím se vrcholem sezony posílilo na postu brankáře, hledá i posilu do obrany. O dalších případných změnách na soupisce havlíčkobrodského A-týmu vás budeme informovat.

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu