BK Havl. Brod - Zpátky do Kotliny! Bruslaři vyzvou vedoucí Příbram
Zpátky do Kotliny! Bruslaři vyzvou vedoucí Příbram

Zpátky do Kotliny! Bruslaři vyzvou vedoucí Příbram

05.10.2021 | Štěpán Ondráček

Připíší si Havlíčkobrodští třetí výhru v řadě?

Havlíčkobrodští hokejisté se po dvou zápasech odehraných na kluzištích soupeřů vrací zpět do Kotliny. V šestém kole narazí celek z Vysočiny na vedoucí tým skupiny Jih, HC Příbram. Zápas, který by měl nabídnout elektrizující podívanou, se odehraje ve středu 6. října. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Těšíme se na Vaši podporu, budeme ji potřebovat! (Foto: hctabor.com)

 

HC Příbram

Založení klubu: 1933
Stadion: Zimní stadion Příbram (kapacita 4 200 míst)
Klubové barvy: zelená a černá
Webové stránky klubu: hcpribram.cz
Trenér: Jan Tlačil

BK Havlíčkův Brod x HC Příbram

znak týmu znak týmu
3–0–0–2 bilance 4–0–0–1
4., 9 bodů umístění 1., 12 bodů
19:15 skóre 24:19
8:4 (Písek, venku) nejvyšší výhra 7:2 (Řisuty, doma)
2:5 (Klatovy, doma) nejvyšší porážka 2:7 (Písek, venku)
Tomáš Mlynář – 5 bodů (1+4)
Petr Kuchta – 5 bodů (3+2)
Marek Tecl – 5 bodů (2+3)
Jakub Čejka – 5 bodů (2+3)
nejproduktivnější hráč Petr Josefus – 11 bodů (2+9)
Petr Kuchta – 3 góly nejlepší střelec Jan Tlačil – 6 gólů
Tomáš Mlynář – 4 asistence nejlepší nahrávač Petr Josefus – 9 asistencí
Roman Čermák – 3 body (1+2) nejproduktivnější obránce Robin Malý – 6 bodů (3+3)
Josef Saňa – 6 bodů (0+6)
Martin Nedvěd 2 (3 zápasy)
Ondřej Chaloupek 4,5 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Dominik Šorf 4,2 (4 zápasy)
Petr Jiroušek 3 (2 zápasy)
Minulé zápasy soupeře
Příbram – Klatovy 6:4
Písek – Příbram 7:2
Příbram – Řisuty 7:2
Tábor – Příbram 2:3
Příbram – Kobra Praha 6:4
Všechny zápasy

Suverénní Příbram

Středočeši ve druhém kole sezony 2021/2022 hráli na ledě Písku, kde se očekávala těžká bitva. Vše bylo podle předpokladů, ale vyrovnaná partie vydržela jen do jedenácté minuty, kdy svítil stav 2:2. Ve zbytku zápasu vzali otěže utkání na své hokejky Písečtí, kteří potom dominovali. Jihočeši vyhráli vysoko 7:2. Facka Příbrami prospěla, neboť hned potom vyhrála tři utkání v řadě. Kromě jednoznačné výhry s Řisuty byly zbylé výsledky ubojované.

Kompletní soupiska Příbrami

Vyvážený kádr

Zkušený lodivod Jan Tlačil starší má složený tým se zkušeností a dravým mládím. Mezi třemi tyčemi se střídají dva mladíci. Více času prozatím dostává Dominik Šorf, který si připsal čtyři starty. Poloviční porci duelů má za sebou Petr Jiroušek. Oba brankáři sbírají cenné zkušenosti. V zadních řadách je stabilním článkem Zdeněk Kutlák. Borec s bohatými zkušenostmi z tuzemských soutěží a ošlehaný reprezentačními zápasy má pořád co nabídnout. Druhým zkušeným lídrem obrany je Robin Malý, který je společně s prvním jmenovaným mentorem pro své spoluhráče.

Dominik Šorf je jasnou jedničkou Příbrami
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Příbram má dva zkušené koně v obranných řadách, co se týká útoku, ten je ošlehaný dravým mládím. U Středočechů nenajdeme forvarda, který by byl starší třiceti let. Tahounem týmu je Petr Josefus. Čtyřiadvacetiletý borec má na svém kontě jedenáct bodů (2+9) a v každém utkání je vidět. Jeho partnerem je Jan Tlačil mladší, syn trenéra Příbrami, který zažívá povedený start do sezony. Tlačil za pět zápasů stihl nastřílet do sítí soupeřů šest branek, je tedy nejlepším střelcem týmu. Středočeši mimo jiné mají ve svých formacích Ondřeje Pannu. Pětadvacetiletý útočník, který prošel Kolínem nebo si zahrál nejvyšší soutěž v dresu Pardubic, stihl jen čtyři utkání. Panna má bilanci (1+1), ale příbramský útok skrývá další hladové vlky, kteří by se rádi podepsali pod úspěch.

Příbram bude patřit reprezentaci

První říjnový víkend bude patřit na příbramském zimním stadionu reprezentaci do 18 let. Mladí Češi sehrají ve středočeské metropoli tři přípravná utkání se stejně starými Rusy. Sborná je úřadujícím vítězem prestižního turnaje Hlinka Gretzky Cupu . Výběr trenéra Jakuba Petra čeká náročná šichta.

Příbram bude hostit národní tým do 18 let

Premiéroví střelci srazili Cheb

Nejdelší cestu na zápas v této sezoně absolvovali havlíčkobrodští Bruslaři, kteří zkřížili hokejky s Chebem. Vyrovnané utkání nabídlo spoustu dramatických a hezkých momentů. Hosté vedli díky zásahu Martina Nepokoje, který se trefil poprvé v sezoně. Cheb srovnal ve třetí části, jenže celek z Vysočiny rychle reagoval. Havlíčkův Brod dvěma trefami po sobě srazil Cheb, a co víc, rozhodli obránci, kteří se poprvé prosadili v dospělém hokeji.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 48. Holub (Fečo) – 24. Nepokoj (Tecl, T. Ludvík), 49. Krejčí (Vacík, Kalač), 52. Najman (Tecl, Holenda). Rozhodčí: Jan Červenka – Sebastien Hradil, Jakub Dědek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 271. Střely na branku: 41:37 (12:9, 16:16, 13:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Vecka) – Strýček (C), Vápeník, Kořán, Stejskal (A), Troška, Zavřel – Holub, Krejsa, Hafijanič, Šťastný, Bubanec, Prošek, Kropáček, Kuluris, Krutina, fečo, Hlavatý (A), Trapl

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Čermák, Najman, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Zvěřina – Čejka, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač, Vacík, Kuchta (A) – Krejčí, J. Ludvík, Machovský

Obránce Jiří Najman vstřelil proti Chebu první branku v dospělém hokeji

Divoká přestřelka pro lídra

Zápas dvou úspěšných týmů nabídl pořádnou gólovou nadílku. Diváci v Příbrami viděli deset branek a z vítězství se radoval domácí celek. Pod výhru se podepsali tři dvoubodoví hráči, a to Petr Josefus (0+2), Josef Saňa (0+2) a Miroslav Rohlík (1+1).

znak týmu 6 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Malý (Saňa, Josefus), 12. Pinkas (Kolouch, Seniov), 17. Kolouch (Saňa, Pinkas), 20. Zdeněk (Josefus, Rohlík), 50. Rohlík (Malý), 54. Tlačil (Chlouba, Káník) - 7. Dominik Šteiner (Šťastný, Bříška), 9. Petrov (Heldák), 45. Brož (Petrov, Havrda), 60. Ryzák (Dominik Šteiner, Tondr). Rozhodčí: Květoň - Kubíček, Bělohlav. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 253. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4.

HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Straka, Hlaváček, Saňa, Malý, Vinš, Jelínek, Zdeněk – Josefus (C), Káník, Kolouch, Chlouba, Seniov, Rohlík (A), Pinkas, Tlačil, Panna (A), Sirotek

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Dominik Šteiner, Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Svach – Bříška (C), Havrda, Mucha, David Šteiner, Zídek, D. Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka, L. Tondr, Hrubý, Heldák, Janča

Příbram prohrála proti Písku, ale potom si připsala tři vítězství v řadě
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Bruslaři vyloupili příbramský led

Souboj dvou nejlepších týmů nabídl atraktivní podívanou. Příbram šla do vedení, jenže hosté z Vysočiny do konce první třetiny otočili. Vyrovnaná partie našla definitivního vítěze v 51. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Holenda. Pod výhru hostů se výrazně podepsal brankář Ondřej Chaloupek, který předvedl výborný výkon.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Chlouba (Káník, Josefus) – 8. Kalač (Košťál), 12. Padělek (Mlynář, Dvořák), 51. Holenda (Čejka, Cachnín). Rozhodčí: Lukáš Květoň – Jakub Dědek, Jakub Teršíp. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 262. Střely na branku: 40:32 (9:12, 14:10, 17:10). Průběh utkání: 1:0, 1:3. .

HC Příbram: Šorf (Lambert) – Houška, Saňa, Hlaváček, Straka, Kutlák, Grubner, Fiala – Josefus (A), Brzák, Furch, Rohlík (A), Gengel (C), Řepík, Seniov, Káník, Chlouba, Dragoun, Kolouch, Sladkovský

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment (A), Vála, Dudycha, Smutný, Benák, Dvořák, Zvěřina – Čejka, Hrala, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Mlynář, Padělek, Košťál – J. Ludvík, T. Ludvík (A), Kalač

Ondřej Chaloupek se výraznou měrou podepsal pod výhru Bruslařů

Bilance se soupeřem

HC Příbram

Počet odehraných zápasů: 5
Bilance: 4-0-0-1
Výsledky: 4:1, 2:3, 7:0, 8:1, 3:1
Skóre: 24:6

Víte, že...

...Havlíčkův Brod povolil ve vzájemných zápasech Příbrami maximálně tři branky?

...Bruslaři vstřelili minimálně ve druhé třetině po jedné brance?

...Příbram má tři hráče v elitní desítce kanadského bodování? Nejlepší hráč Bruslařů je Petr Kuchta na 19. místě...

...Marek Tecl bodoval třikrát po sobě? Celkem si připsal pět bodů (2+3)...

...Petr Josefus bodoval v každém utkání? Nejvíce byl vidět při výhře nad Řisuty 7:2 (1+3)...

Související články

 
Aktuálně na webu
Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

(úterý 19.10.) Na parádní vlně se vezou naši šesťáci! Ve Velké Bíteši zvítězili 14:7, když se jim famózně povedla...

 
Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

(úterý 19.10.) Hráči 8. třídy se představili na ledě Velké Bíteše, kde se jim vůbec nepovedla první půlka zápasu....

 
Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

(úterý 19.10.) Je to tu! Kotlina zažije druholigový hokejový svátek. Do Havlíčkova Brodu totiž přijede Tábor v...

 
Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

(pondělí 18.10.) Hráči 6. třídy se střetli na domácím ledě s Chotěboří a svému regionálnímu rivalovi nedali vůbec...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor