15. 10. 2018 | Štěpán Ondráček

Zpátky do akce! Bruslaři míří na led rozjetých Moravských Budějovic

Více jak týdenní volno skončilo, havlíčkobrodští hokejisté se tak musí rychle přeorientovat zpět do zápasového módu. V dalším kole 2. ligy zavítají Čelanského svěřenci na led rivala z Vysočiny, HC Moravské Budějovice 2005. Celek z Kotliny se může pochlubit pětizápasovou sérií bez porážky, kterou by rád prodloužil, avšak Žihadla jsou na tom podobně, jelikož vyhrála čtyři zápasy v řadě. Důležitá bitva je naplánovaná na středu 17. října od 18:00. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Pokud můžete, určitě přijeďte Broďáky povzbudit!

HC Moravské Budějovice 2005

Založení klubu: 2005
Stadion: Stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky klubu: hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, semifinále play off
(s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenér: Augustin Žák __________________________________________________________________________________

HC Moravské Budějovice 2005 x BK Havlíčkův Brod

4–0–0–4 bilance 6–0–0–1
3., 12 bodů umístění 2., 18 bodů
22:24 skóre 34:16
7:0 (David Servis ČB, doma) nejvyšší výhra 5:0 (Tábor, doma)
1:5 (Žďár nad Sázavou, doma) nejvyšší porážka 4:5 (Žďár nad Sázavou, venku)
Ladislav Rytnauer – 13 bodů (8+5) nejproduktivnější hráč Luboš Voříšek – 12 bodů (6+6)
Ladislav Rytnauer – 8 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 6 gólů
Petr Krutiš – 7 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 8 asistencí
Daniel Kabelka – 3 body (2+1) nejproduktivnější obránce Kryštof Kulhánek – 6 bodů (4+2)
Pavel Jekel 1,36 (5 zápasů)
Dominik Svoboda 4,14 (1 zápas)
Jan Čáp 5,5 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,17 (6 zápasů)
Písek – M. Budějovice 2:3

Tým vedený pod trenérskou taktovkou Augustina Žáka nezažil dobrý vstup do nové sezony. Žihadla si v prvních čtyřech kolech nepřipsala ani bod, když se musela sklonit před týmy Písku, Havlíčkova Brodu, Tábora a Žďáru nad Sázavou. Právě při utkání s posledně jmenovaným soupeřem ukončil svoji aktivní hráčskou kariéru slovenský reprezentant a dlouholetý hráč znojemských Orlů Peter Pucher. Žihadla bez Puchera sice prohrála na ledě jihočeského Tábora, ale v dalších čtyřech případech byla stoprocentní. Svůj podíl na tom má brankář Pavel Jekel, jenž vypomáhá týmu z Vysočiny z prvoligové Třebíče.

Peter Pucher odehrál v této sezoně za Žihadla 3 zápasy a ukončil svoji bohatou kariéru.

Minulé zápasy

Bruslaři prodloužili vítěznou sérii, schytal to Hodonín!

Komando v červených dresech udeřilo dvakrát během 5 minut. Nejprve se v předbrankovém prostoru dobře zorientoval Tomáš Chlubna, útočník Havlíčkova Brodu dorazil střelu Dominika Vacíka. Potom se do listiny střelců zapsal Jan Milfait, jenž mířil neomylně pod břevno. Hodonínští v závěru první třetiny snížili, když David Matula vyřešil ukázkově přečíslení dva na jednoho.

Bruslaři ve druhé třetině nedovolili soupeři velký tlak a sami třikrát skórovali. Ve 24. minutě si odražený kotouč našel Filip Beneš, který ho nekompromisně napálil za záda Juríčka, jenž poté střídal. Nový brankář Hodonína se zapsal přímo ukázkově, když několikrát podržel svůj tým, avšak na střelu ze 34. minuty byl krátký. Milfait našel Luboše Voříška a ten se nemýlil. Zanedlouho udeřil i kapitán Miroslav Třetina, jenž se prosadil z pohotové dorážky. Hosté dokázali vzápětí reagovat, když se do listiny střelců zapsal Petr Jurča.

V poslední části hry to byli Hodonínští, kteří hýřili aktivitou, ale Novák v brance Bruslařů jim další gól nedovolil. Na řadu přišla 48. minuta a s ní i poslední gól utkání. Třetina našel rozjetého Patrika Přidala, který si poradil s Havlíkem a mohl tak oslavit první branku sezony. Kaňkou na utkání byl nešetrný zákrok na kapitána Miroslava Třetinu, po kterém se strhla velká potyčka. Do ní se zapojily obě střídačky a někteří fanoušci.

znak týmu 6 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Chlubna (D. Vacík), 13. Milfait (Voříšek), 24. Beneš (Michálek, Semrád), 34. Voříšek (Milfait, Michálek), 38. Třetina (Blinka, Semrád), 48. Přidal (Třetina, Blinka) – 20. Matula (Mikéska, Hladiš), 38. Jurča (Růžička). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 7:5, navíc Kuchta (HBR) 10 min. OT [VRAŽ], Matějka (HOD) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 612. Střely na branku: 37:19 (9:1, 17:11, 11:7). Třetiny: 2:1, 3:1, 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Semrád, Nepokoj, Kulhánek, Vala, Kopic, D. Vacík, Šmíd – Přidal, Třetina (C), Blinka – Michálek, Voříšek (A), Milfait (A), Chlubna, Ludvík, Kuchta – Beneš, Kozlík

SHK Hodonín: Juríček (24. Havlík) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Ševčík, Hladič, Miklík (A) – Zabloudil, Charvát (A), Hložánek, Matějka, Růžička, Matula, Jurča (C), Polák

Žihadla si připsala čtvrtou výhru v řadě, ale proti Písku se nadřela!

V úvodních minutách zápasu si oba dva týmy vytvořily prvotní šance, avšak žádná z nich branku nepřinesla. Ve 4. minutě střílel hostující Filip Matějka do tyče. Za dalších sedm minut ohrozil hostující svatyni Marcilis, ale toho vychytal fantasticky gólman Jekel. Domácí tato situace mrzela, jelikož z dalšího protiútoku inkasovali. Kabelka našel Davida Horkého, který si sjel mezi kruhy a přesně mířenou střelou nedal Hauserovi šanci.

Ze druhého dějství neutekla ani minuta a na zimním stadionu v Písku bylo vyrovnáno. Jan Sýbek nejprve mířil do betonu, aby následnou střelu doklepl za záda Jekela. Hosty mohl vrátit do vedení Kadela, ten ale neuspěl, jenže o pár minut později byli hokejisté z Vysočiny při svém zakončení neomylní. Puk byl před píseckou brankou, kde vznikl houf hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval Marek Lupač. Písečtí se mohli spolehnout na svého brankáře, který předvedl dobrý zákrok proti Ferdovi. Za svoje přičinění se dočkal Hauser dílčího úspěchu, když jeho spoluhráči vyrovnali. Dvojice Jan Sýbek a Petr Hučko přečíslila obranu soupeře, přičemž druhý jmenovaný dostal hrací předmět za Jekela.

Jestliže domácí dokázali skórovat v první minutě, tak stejnou mincí odpověděli i hosté. Ze třetí třetiny uběhlo 18 sekund a tvrdou střelou se prezentoval Daniel Kabelka, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Utkání dostalo infarktový průběh až v posledních deseti minutách, kdy se se šancemi nešetřilo. Nejprve Hauserovi vypadl puk z výstroje, ale domácí vše ustáli. Na druhé straně byl v dobré pozici Jabůrek, ovšem Jekel byl pozorný. Stejně tak jako Hauser při šancích Juráně a Rytnauera. Písečtí zkusili ke konci power play, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 21. Sýbek, 33. Hučko (Sýbek) – 12. Horký (Kabelka), 26. Lupač (Ferda, Hačecký), 41. Kabelka. Rozhodčí: Micka – Žídek, Štěpánek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Parýzek (C), Červniský, Houdek, Hanus, Pelant, Bílek – Hučko, Stauber, Sýbek, Rod, Polata, Marcilis, Koupal, Strnad, Matějka D., Jabůrek, Šuhaj, Pixa .

HC Moravské Budějovice 2005: Jekel (Čáp) – Trnka, Kadela, Wasserbauer, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, F. Matějka, Lupač, Jurán, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Bulín, Říčka, Krutiš.

Bruslaři na úvod 2. ligy porazili Žihadla!

První třetina nabídla pořádnou podívanou, když v ní padlo celkem pět branek. Ve 2. minutě pálil ostrými Luboš Voříšek, jenž využil přesilovku. Hosté, ale rychle odpověděli, když veškerou tíhu okamžiku vzal na sebe David Horký. Útočník hostů se dostal přes obranu Bruslařů a prostřelil Nováka.

Druhá přesilovka pro domácí a další puk za zády Čápa, kterého prostřelil Kryštof Kulhánek. Moravské Budějovice odpověděly hned vzápětí, když využily přečíslení. Přesně do černé mířil exbrodský Ladislav Rytnauer. Do první přestávky se skóre měnilo ještě jednou. Čáp vyrazil puk před sebe, ale na dorážku Jana Milfaita byl krátký.

Ve druhé třetině se prosadili Bruslaři. Nejprve se po přiťuknutí Voříška trefil Ondřej Procházka, aby na něj za několik okamžiků navázal David Kozlík. Druhé dějství okořenily přesilové hry, avšak oba týmy nedokázaly dostat hrací předmět za maskované muže. Ve 37. minutě mohli udeřit hosté z trestného střílení, ovšem Mikeš si na Nováka nepřišel. Diváci se ve třetí třetině dočkali jedné branky. Po přesném pasu Voříška se podruhé v utkání prosadil Ondřej Procházka.

Branky a nahrávky: 2. Voříšek (Kulhánek, Třetina), 7. Kulhánek (Semrád, Třetina), 18. Milfait (Michálek, Kopic), 24. Procházka (Voříšek, Vala), 27. Kozlík (Kopic), 46. Procházka (Blinka, Voříšek) – 3. Horký (Rytnauer), 8. Rytnauer (Krutiš). Rozhodčí: Jiří Velčovský – Jan Gabriel, Jakub Zmeškal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 684. Střely na branku: 40:21 (12:8, 14:7, 14:6). Třetiny: 3:2, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kopic – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek (A), Procházka – Kuchta, Ludvík, Kozlík

HC Moravské Budějovice 2005: Čáp (Vejvoda) – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Sobotka – Lupač, Juráň, Horký, Havlát, Mikeš (A), Pucher (C), Hačecký, Rytnauer (A), Ferda, Bulín, Říčka, Krutiš

Víte, že...

...oba týmy prohrály zápasy se Žďárem nad Sázavou (Havlíčkův Brod 4:5 a Moravské Budějovice 1:5)?

...oba soupeři se proti sobě postavili v semifinále play off v obou předchozích sezonách?

...Bruslaři vyhráli dvakrát 6:2 (s Moravskými Budějovicemi a s Hodonínem)?

...ofenzivu Žihadel táhne Ladislav Rytnauer, který hrál v Havlíčkově Brodě?

...Havlíčkův Brod nastřílel nejvíce branek ve 3. třetině (12)?

...Bruslaři zdolali Žihadla už čtyřikrát za sebou?

Ladislav Rytnauer působil naposledy v Havlíčkově Brodě v sezoně 2013/2014.

Bilance se Žihadly od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 15
Bilance: 10-2-0-3
Výsledky: 6:5p, 4:2, 5:2, 4:7, x8:5, x5:0 (kontumace), x8:2, 6:4, 6:2, 1:2, 3:4, x3:2, x5:4, x4:3p, 6:2
Skóre: 71:44