BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Šumperk 4:2 - Bravo! Rebelové zvládli nervy drásající bitvu a doma přetlačili Šumperk
Bravo! Rebelové zvládli nervy drásající bitvu a doma přetlačili Šumperk

Bravo! Rebelové zvládli nervy drásající bitvu a doma přetlačili Šumperk

21.02.2015 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v domácím prostředí již zachráněný Šumperk, který v Kotlině padl už sedmkrát za sebou. Domácí už si nesmí dovolit zaváhání a nutně potřebovali získat všechny tři body. Ke splnění tohoto cíle však vykročili levou nohou, protože hosté v páté minutě využili přesilovou hru. Jeřábkova skvadra se dlouho trápila v zakončení, ale na začátku druhé půlky zápasu dvěma slepenými góly předvedla skvělý obrat, když se trefili Jan Milfait a David Minárik. Broďáci si ve třetí periodě hráli s ohněm a nakonec se spálili, o vyrovnání se postaral Lukáš Žálčík. Skvělý střelecký večer ale prožil David Minárik, jenž vrátil na brodské hole vedení, a na konečných 4:2 pečetil ranou do prázdné brány Tomáš Rousek. (Foto: Věra Václavková, hokejsumperk2003.cz)

 
UDR4, sobota 21.2.2015
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Draci Šumperk
Draci Šumperk
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 32. Milfait (Rousek, Parýzek), 33. Minárik (Kolář, Maliník), 52. Minárik (Tomek, Maliník), 60. Rousek (Maliník) – 5. Brunec (Moskal, Gewiese), 47. Žálčík (Plášek, Drtil). Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jan Krátký, Milan Svoboda. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 421. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Barus) – Parýzek "A", J. Sedlák, Vala, Kolář, Pavlíček, Zítka – Milfait, Sedláček, Rousek – Maliník "C", Padělek, Babka – Kozlík, Tomek, Švaňhal – Minárik

Draci Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Prokop, Novotný, Žáček, Gewiese, Slavík, Drtil – T. Sedlák "A", Moskal "C", Brunec – Žálčík, Berger, Vachutka – Plášek "A", M. Haas

 

Rebelové mohli jít do rychlého vedení, když se už za 37 sekund hry dopustil faulu nestárnoucí matador Karel Plášek. Jakub Babka se ocitl ve stoprocentní šanci, ale zblízka trestuhodně minul zcela odkrytou bránu. A krutý trest na sebe nenechal dlouho čekat. Podražením se provinil proti hokejovým pravidlům David Kozlík a draci hozenou rukavici s radostí zvedli z ledu. Patrik Moskal z mírného úhlu na levé straně sice ztroskotal na Novákových betonech, ale puk se odrazil přímo před brankoviště na hůl osamoceného Tomáše Brunce, jenž odkrytou klec nemohl z dorážky minout. Domácí měli skvělou příležitost srovnat se svým soupeřem krok při další přesilovce. Jan Milfait nabil na modrou čáru Martinu Parýzkovi, jehož dělovku vytěsnil betonem brankář Zelenka před sebe, ale Jan Sedlák bekhendovou dorážkou zacinkal jen na břevno.

Havlíčkobrodské trápení s mizernou koncovkou pokračovalo i po přestávce. Rebelové uháněli do přečíslení 3 na 1, při němž hledal Pavel Sedláček na druhé straně brankoviště Tomáše Rouska, ale nahrávka na nejlepšího brodského střelce neprošla. Mohutný gejzír gólové radosti vybuchl v Kotlině až na začátku druhé půlky utkání. Tomáš Rousek narýsoval mezi kruhy luxusní pas na Jana Milfaita, který ukázal ledový klid v zakončení. Sjel si až těsně před brankoviště a chladnokrevně skóroval po bekhendovém blafáku. Hosté se ještě ani nestačili z nepříjemného šoku vzpamatovat a inkasovali podruhé. Špičkovou individuální akci vystřihl David Minárik, jenž se prohnal jako vítr po pravém křídle, elegantní kličkou se zbavil obránce a povedenou zápěstní střelou po ledě nedal brankáři Zelenkovi žádnou šanci. Stylově tak vstřelil svou premiérovou branku u Rebelů.

Soubor z Kotliny promarnil ideální příležitost odskočit Salithu do dvoubrankového trháku, když si zblízka vylámal zuby na brankáři Zelenkovi aktivní David Kozlík. Jeřábkova družina si potom sama zadělala na pořádné problémy vlastní nedisciplinovaností. Faul Daniela Koláře ještě zůstal nepotrestán, jenže Aleš Padělek už opustil lavici hanby před vypršením svého trestu. Po pravém křídle se protáhl brodskou obranou jako nůž máslem Lukáš Žálčík a ukázkově zavěsil přesně pod horní tyčku. A s domácími to málem vypadalo ještě o poznání hůř, samostatný únik však Karel Plášek neproměnil. Broďáci se tím však nenechali rozhodit a vzali si ztracené vedení zpět. Před šumperskou bránou se bleskově zorientoval Václav Tomek a posunul puk na osamoceného Davida Minárika, jenž zády k bráně uklidil hrací předmět do sítě. Severomoravané nesložili zbraně a hnali se za vyrovnáním. Štěstí ještě zkusili v závěrečné hře bez brankáře, ale pouhé 3 desetiny před závěrečnou sirénou upravil na konečných 4:2 Tomáš Rousek.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Byl to pro kluky i pro nás pro trenéry a pro všechny nesmírně psychicky náročný zápas, protože pokud bychom nevyhráli, tak bychom ztratili možnost být ve hře o záchranu této soutěže. My jsme do zápasu nastoupili slušně, dostali jsme sice první gól, ale do závěru třetiny jsme mohli stav otočit. Nervozita na hokejkách ovšem způsobila, že jsme nedali stoprocentní šance. Zaplať pánbůh, že jsme ve druhé třetině během půl minuty dali dva góly. Mysleli jsme si, že utkání máme pod kontrolou, ale bohužel přišla přesilová hra a hosté vyrovnali. Zaplať pánbůh, že jsme to potom došťourali na 3:2. V hektickém závěru hosté sahali po vyrovnání, ale k nám se přiklonilo i štěstíčko, a proto bereme tři body. Ve středu nás čeká zápas "Zet".

Radek Kučera (Salith Šumperk): Myslím si, že vstup do utkání byl z naší strany docela slušný, vedli jsme. Pak nás ale Havlíčkův Brod zatlačil, měl spoustu šancí, které ovšem nedal. Pak jsme tam měli slabou chvilku, kdy jsme inkasovali dva góly. Myslím, že zaslouženě, protože to pramenilo z jeho aktivity. Pak srovnání a on dal zase na 3:2. Potom jsme ještě chtěli zkusit power play, ale už bylo málo času.

 
Zápasy v sezóně
příp. | Havl. Brod - Šumperk | 6:2
příp. | Šumperk - Havl. Brod | 4:6
9. | Havl. Brod - Šumperk | 4:2
22. | Šumperk - Havl. Brod | 5:2
35. | Havl. Brod - Šumperk | 6:5sn
48. | Šumperk - Havl. Brod | 5:4
UDR1 | Šumperk - Havl. Brod | 2:3
UDR4 | Havl. Brod - Šumperk | 4:2
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv