13. 8. 2019 | Štěpán Ondráček

Brod si poradil s Kolínem, Holenda nastřílel čistý hattrick!

Havlíčkobrodští hokejisté zahájili těžký trojboj na domácím ledě s Kolínem. Bruslaři začali výborně, když po první třetině vedli 3:0, ale soupeř se nevzdal. Bruslaři ale pokračovali v kanonádě, když po čtyřiceti minutách vedli 6:2. Středočechům se povedla zejména třetí třetina, ve které ukrojili z náskoku Havlíčkova Brodu. Zajímavý zápas nakonec nabídl dvanáct gólů a první vítězství v přípravě.

Na začátku první dvacetiminutovky si oba týmy vytvořily první šance. Největší z nich měli hráči Kolína. Přečíslení tři na jednoho zastavil obětavým zákrokem obránce Pospíchal. V šesté minutě mohlo udeřit domácí komando, jenže Holenda v dobré příležitosti nezkrotil neposedný puk. Potom přišla velká chvíle Holíka. Maskovaný muž Bruslařů zpacifikoval samostatný únik Šafránka i jeho následnou dorážku. V deváté minutě byla Kotlina poprvé na nohou. Vojtěch Holenda obral hostujícího gólmana o kotouč v rohu kluziště a zakončil do prázdné brány. Domácí tým od té chvíle převzal iniciativu hry, ze které vyplynuly další dva góly. Na starost si je vzal Vojtěch Holenda. Poprvé těžil z dobré přihrávky Kadlece, který ho našel u pravé tyče. Střelec neměl problém zasunout puk za přesouvajícího se Sejpala. Čistý hattrick na sebe nenechal dlouho čekat, neboť v 16. minutě uspěl tváří v tvář proti kolínskému brankáři.

Hosté vlétli do prostřední části jako uragán. Hned v první minutě musel Holík ubránit své brankoviště před velkým tlakem Kolína. Zlepšenou hru Středočechů podtrhla 22. minuta a první gól. Robin Martínek vystřelil přes obránce a trefil se přesně do levého horního rohu. Středočeši byli aktivní a přehrávali domácí, kteří nezachytili nástup soupeře. Ve 29. minutě se o slovo přihlásili opět Bruslaři. Třetina vybídl Patrika Přidala, který byl z předbrankového prostoru úspěšný. Tentýž hráč propálil o čtyři minuty později střídajícího Hermanna. V poslední minutě druhé třetině zapsaly oba týmy po jedné brance. Nejprve snížil Kolín zásluhou Denise Hladíka, který využil přečíslení dva na jednoho. Devatenáct vteřin před sirénou upravil na rozdíl čtyř branek Tomáš Plachý. Útočník Bruslařů prostřelil přesouvajícího se Hermanna.

Kozlové udeřili potřetí ve 42. minutě, když Martínek vybídl Marka Němce. Útočník Kolína prostřelil Chaloupka k pravé tyči. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovou hru, ve které zaznamenal gólový příspěvek. Po šťastných odrazech se chopil puku Miroslav Třetina. Kapitán domácího souboru nic nevymýšlel a střelou k levé tyči nedal Hermannovi šanci. Oba týmy se snažily o další góly, ale úspěšnější byli hostující hráči. V 51. minutě propálil maskovaného muže Bruslařů Martin Barták. Za dalších pět minut to bylo už o dvě branky. Do samostatného úniku se dostal Robin Martínek. Útočník Kolína napoprvé našel lapačku Chaloupka, ten ale neudržel puk v rukavici a z následné dorážky byl hostující hráč úspěšný. Středočeši v závěru sáhli k odvážné hře bez gólmana, ale ani dvě minuty nestačily na další gól do sítě Havlíčkova Brodu.

přát.. kolo, úterý 13.8.2019 od 18:00
7:5
(3:0, 3:2, 1:3)
Havl. Brod - Kolín

Branky a nahrávky: 9. Holenda, 14. Holenda (Kadlec, Matušík), 16. Holenda (Matušík, Vala), 29. Přidal (Třetina), 33. Přidal (Mikeš, Třetina), 40. Plachý (Ludvík), 47. Třetina (Přidal, Mikeš) – 22. Martínek (Březina), 40. Hladík (Černý), 42. Němec (Martínek), 51. Barták (Kysela), 56. Martínek (Procházka, Hanzl). Rozhodčí: Jan Doležal – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:30 (16:7, 13:11, 10:12). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:5. Samostatné nájezdy: 3:2.

Holík (30. Chaloupek) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Čermák (A) – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Holenda, Matušík, Kadlec – Ludvík, Cachnín, Plachý