18. 8. 2015 | Ladislav Vácha, Richard Wagner, Jakub Forejt

Bruslaři jsou stále stoprocentní! V derby Vysočiny vyloupili Pelhřimov

To je spanilá jízda jako z učebnice! Havlíčkův Brod v přípravě zatím hodně válí, když vyhrál všechny tři přátelské zápasy. Naposledy si vyšlápl v prestižním regionálním souboji na Pelhřimov, kde sice prohrával, ale čtyřmi přesnými trefami překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Domácí už se zmohli jen na snížení a soubor z Kotliny si tak, hlavně díky třem využitým přesilovkám, odvezl domů výhru 4:2. Postupně se trefili Igor Loginovskij, Miroslav Duben, Kirill Vlasov a Miroslav Třetina. Výborný výkon předvedl ve svém první duelu za Brod gólman Jiří Zvolánek.

Utkání začali aktivněji domácí hokejisté, avšak úvod zápasu se obešel bez větších šancí na obou stranách. Po dvou minutách se medvědům naskytla možnost přesilové hry. Tu však hosté přežili bez úhony a tak zůstal stav bezbrankový. V následujících minutách měli šance Votápek a Kopic, ale i hostující hráči, skóre však zůstávalo pořád stejné. Tento stav trval až do 8. minuty. Kombinaci na jeden dotek ukončil pohotovou střelou Martin Hadrava a domácí se tak mohli radovat z jednobrankového vedení – 0:1. Další snažení medvědů přerušila přesilovka, která se naskytla brodským hokejistům. Té se však domácí bez problémů ubránili. Netrvalo dlouho a Havlíčkův Brod hrál další přesilovou hru. Tu se Pelhřimovu i s velkou podporou brankáře Černého podařilo ubránit a stav tak nadále zůstal příznivý pro domácí medvědy. V 17. minutě ujížděl sám na brankáře Martin Hadrava, jenže ani on nemířil přesně. Pelhřimovu se ještě ke konci třetiny naskytla krátká početní výhoda dvou mužů v poli, avšak žádný gól z ní nepadl. A tak odcházeli domácí medvědi do šatny spokojenější.

V úvodu druhé třetiny byla k vidění přesilovka hostů, ale vyrovnávací branka z ní nepadla. Následoval mírný tlak domácích, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Skóre se mohlo měnit v 25. minutě. Votápek v úniku nahrával Vylíčilovi. Ten nakonec tvrdě vypálil, avšak Zvolánek v hostující brance tuto střelu pokryl. Následující minuty se nesly ve znamení trestů. Nejdříve vyloučení přišlo na hostující straně a poté na domácí dostal Richard Adam pětiminutový trest + do konce utkání a zároveň hostující Tomáš Chlubna dvouminutový trest. Následovalo několik šancí medvědů, z nichž nejvýraznější byla střela Kopice do tyče, ale žádná z nich se neujala. Jinak tomu už bylo na začátku 29. minuty. Z přečíslení 3 na 1 se kotouče ujal Igor Loginovskij a srovnal skóre utkání – 1:1. Poté dostali domácí další dvouminutový trest a následnou přesilovku 5 na 3 hosté proměnili. Miroslav Duben dostal puk přesně na kruhy a vypálil přesně za záda Černého – 1:2. Následovala pasáž hry, ve které byli výraznějším týmem hosté. Domácím se sice naskytla možnost početní výhody, ale tu nedokázali využít. Jinak tomu bylo u hostů. Ve 36. minutě se puk po Mečiarově střele odrazil před Kirilla Vlasova, který před odkrytou klecí nadvakrát uklidil kotouč do sítě – 1:3. Do konce třetiny padla ještě dvě vyloučení, ale nic výrazného se ve druhém dějství už neodehrálo.

V úvodu třetí třetiny se domácí tlačili za vyrovnáním, ale hosté je do vyložených šancí moc nepouštěli. Ve 45. minutě měl šanci na snížení Votápek, ale před brankářem mu utekl kotouč. Ve 47. minutě dostali domácí početní výhodu za nafilmovaný pád. Tu ale Havlíčkův Brod bez problémů přežil a dál si tak držel dvoubrankové vedení. Domácí zvýšili tempo a pokoušeli se o zkorigování nepříznivého stavu. Gól ovšem padl na opačné straně. Na brankovišti se prosadil Miroslav Třetina - 1:4. A pro domácí se stala situace ještě složitější. O minutu později mohlo být skóre pro medvědy ještě hrozivější, ale Kondratěv netrefil zcela odkrytou branku domácích. Pelhřimov se i nadále snažil o snížení skóre. To se medvědům povedlo až na konci 55. minuty. Puk sice stěží, ale přece doklouzal za hostujícího gólmana, prosadil se opět Martin Hadrava – 2:4. Snahu domácích na vyrovnání zkazila početní výhoda Brodu. I když to medvědi na konci ještě zkoušeli bez brankáře, skóre se jim stejně zvrátit nepodařilo.

přát.. kolo, úterý 18.8.2015 od 18:00
2:4
(1:0, 0:3, 1:1)
Pelhřimov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 8. Martin Hadrava (Marek Hadrava, Kopic), 55. Martin Hadrava (Votápek) – 29. Loginovskij (Endál), 30. Duben (Třetina, Endál), 36. Vlasov (Mečiar, Kondratěv), 51. Třetina (Přidal, Ludvík). Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Petr Kotlík - Václav Guth, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 10:10, navíc Adam 5+OK [KROS] - Mečiar 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:3. Diváci: 250. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Pelhřimov

Černý (Čekal) – D. Kasalý, Kůrka, Adam, Pometlo, Z. Jelínek, Rašner, Rosmann - Kopic, Vylíčil, Vysloužil, F. Kasalý, Votápek, Siřiště, Martin Hadrava, Marek Hadrava, Plachý (C), Bezděk.

Zvolánek (Dusík) - Duben, Vala, Kořínek, Loginovskij, Mečiar, Kolda - Přidal, Třetina, Endál - Chlubna, Kuchta, Kozlík - Vlasov, Ludvík, Kondratěv.